Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Niezależność po ślubie
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, ... 9, 10, 11  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Nasza codzienność
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
limone
guru
guru


Dołączył: 14 Kwi 2011
Posty: 3347

PostWysłany: Sro 23 Lis 2011, 7:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

...
_________________


Ostatnio zmieniony przez limone dnia Pon 19 Lis 2012, 10:13, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
nimfa
moderator
moderator


Dołączył: 02 Lip 2009
Posty: 10588

PostWysłany: Sro 23 Lis 2011, 7:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

karolipio jak mnie na porodówwce zapytali o nazwisko to w pierwszej kolejności panieńskie podałam....a przecież nowym już ponad rok się posługuję i w pracy często dzwoniąc do klientów przedstawiałam się nowym a tu taki zonk
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
limone
guru
guru


Dołączył: 14 Kwi 2011
Posty: 3347

PostWysłany: Sro 23 Lis 2011, 8:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

...
_________________


Ostatnio zmieniony przez limone dnia Pon 19 Lis 2012, 10:12, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kasiek86
guru
guru


Dołączył: 16 Lut 2009
Posty: 6450

PostWysłany: Sro 23 Lis 2011, 11:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja już do swojego (podwójnego) się przyzwyczaiłam i przywiązałam.
I wkurza mnie jak ktoś mówi do mnie albo tylko panieńskim, albo tylko po mężu, bo to nie jest moje nazwisko... Lubię jak mówią mi pełnym nazwiskiem lol
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ewelinka89
moderator
moderator


Dołączył: 09 Mar 2011
Posty: 9831

PostWysłany: Sro 23 Lis 2011, 11:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Marga napisał:
Ja to widzę jeszcze inaczej - skoro będziemy tworzyć zespół, to lepiej, żeby miał on jedną nazwę oczko.



Tylko dlaczego akurat taki. Rozumiem wybór, ale kwestia tradycji jest chyba za małym powodem do obrażania się, stawiania na swoim..
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kasiek86
guru
guru


Dołączył: 16 Lut 2009
Posty: 6450

PostWysłany: Sro 23 Lis 2011, 12:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja to widzę tak: utarło się u nas, że to kobieta musi zmieniać nazwisko, jeżeli tego nie zrobi, to wszyscy dopatrują się drugiego dna. Chce być niezależna (to przepraszam wychodząc za mąż już nie mogę być niezależna) itp. Podobnie jak np. matka ie chce karmić naturalnie - to część też dopatruje się drugiego dna, że jest złą matką i nie kocha swojego dziecka tak jak ta karmiąca naturalnie.

Ja bym nie dorabiała żadnej wydumanej ideologii do pewnych decyzji...
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
nimfa
moderator
moderator


Dołączył: 02 Lip 2009
Posty: 10588

PostWysłany: Sro 23 Lis 2011, 12:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kasiek86 napisał:
Ja już do swojego (podwójnego) się przyzwyczaiłam i przywiązałam.
I wkurza mnie jak ktoś mówi do mnie albo tylko panieńskim, albo tylko po mężu, bo to nie jest moje nazwisko... Lubię jak mówią mi pełnym nazwiskiem lol


i mówią do Ciebie podwójnym?pytajnik bo ja szczerze mówiąc nie znam osoby dl której mówiliby całym nazwiskiem i dlatego właśnie zdecydowałam się na nazwisko po mężu...i w sumie to się cieszę z tego Cool
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kasiek86
guru
guru


Dołączył: 16 Lut 2009
Posty: 6450

PostWysłany: Sro 23 Lis 2011, 12:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nimfa czasem mówią jednym albo drugim, ale najczęściej podwójnym, no bo przecież tak mam na nazwisko... język
Choć ja panieńskie mam krótkie 3 literowe, natomiast mężowskie 5 literowe więc nie widzę problemu żeby je oba wymówić...
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
nimfa
moderator
moderator


Dołączył: 02 Lip 2009
Posty: 10588

PostWysłany: Sro 23 Lis 2011, 12:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

to moje pojedyńcze po mężu jest dłuższe (panieńskie zresztą też było dłuższe)... język
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ewelinka89
moderator
moderator


Dołączył: 09 Mar 2011
Posty: 9831

PostWysłany: Sro 23 Lis 2011, 12:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nimfa napisał:
Kasiek86 napisał:
Ja już do swojego (podwójnego) się przyzwyczaiłam i przywiązałam.
I wkurza mnie jak ktoś mówi do mnie albo tylko panieńskim, albo tylko po mężu, bo to nie jest moje nazwisko... Lubię jak mówią mi pełnym nazwiskiem lol


i mówią do Ciebie podwójnym?pytajnik bo ja szczerze mówiąc nie znam osoby dl której mówiliby całym nazwiskiem i dlatego właśnie zdecydowałam się na nazwisko po mężu...i w sumie to się cieszę z tego Cool



Mówią. Z 2 razy się spotkałam, że ktoś nie podał.. Ale zastanawiam się, czy to nie dlatego, że drugi człon jest śmieszny i boją się, że coś przekręcą.. Czasami dopytują, czy dobrze usłyszeli - a naprawdę piszę zawsze drugi człon bardzo wyraźnie, bo nie lubię 5 razy powtarzać tego.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Nasza codzienność Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, ... 9, 10, 11  Następny
Strona 2 z 11

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group