Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Finanse po ślubie
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Na nowej drodze życia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Juliette
guru
guru


Dołączył: 05 Gru 2008
Posty: 2929

PostWysłany: Pon 7 Lis 2011, 21:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A skąd założenie że skoro mieszka się razem to automatycznie kasa jest wspólna? Wink My przed ślubem mieszkaliśmy razem 3 lata, ale finanse mieliśmy oddzielne, dopiero ślub zmienił ten stan rzeczy. I to ówczesny narzeczony kupował obrączki. Więc różnie z tym bywa Wink
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Marga
guru
guru


Dołączył: 23 Lut 2011
Posty: 11483

PostWysłany: Pon 7 Lis 2011, 21:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

My mamy oddzielne budżety, ale na wesele mamy wspólną. I też dopiero po ślubie połączymy nasze finanse uśmiech.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
serduszkox
guru
guru


Dołączył: 15 Maj 2011
Posty: 6453

PostWysłany: Pon 7 Lis 2011, 21:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ale jak to bo nie rozumiem.. Np płaciliście za wodę na pół za gaz itd tak samo?
Każde miało osobną półkę na jedzenie w lodówce ?
Kurcze jakoś nie moge sobie takiego czegoś wyobrazić język
_________________
Pewności nie ma, ale jest szansa.. uśmiech
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
agattt
moderator
moderator


Dołączył: 17 Lut 2011
Posty: 13577

PostWysłany: Pon 7 Lis 2011, 21:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

U nas kasa też oddzielna, ale tak na zdrowy rozum - łożymy na dom wspólnie, więc jak narzeczony kupiłby obrączki, to ja bym musiała robić wszystkie zakupy niemal przez cały miesiąc, bo on nie mialby kasy oczko Tak więc nie dzielimy sie nigdy równo jeżeli chodzi o wydatki ślubne, ale staramy się, żeby było to zrównoważone i połączone z wydatkami dnia codziennego.

serduszkox my opłaty robimy na pół (tzn P. wszystko opłaca, a ja mu przelewam stałe zlecenie co miesiąc na stałe opłaty. A pozostałe rzeczy (jedzenie itp) płacimy mniej więcej na zmianę, raz ja raz on. Ale konta oddzielne, kasa oddzielna.
_________________



Ostatnio zmieniony przez agattt dnia Pon 7 Lis 2011, 21:13, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Marga
guru
guru


Dołączył: 23 Lut 2011
Posty: 11483

PostWysłany: Pon 7 Lis 2011, 21:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

U nas mamy na wszystkie takie wydatki domowe - media, rachunki, żarełko, itd. wspólny budżet, oczywiście. Wszystko inne oddzielnie.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
nheledore
moderator
moderator


Dołączył: 15 Lip 2011
Posty: 6798
Skąd: K/T

PostWysłany: Pon 7 Lis 2011, 21:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeśli chodzi o konta, to mamy oddzielne, nie wtrącam się do wydatków Ł. ani On do moich.
Ale jeśli chodzi o sprawy domowe, weselne czy codzienne to kompletnie nie wiem, jak mielibyśmy funkcjonować z oddzielnym budżetem. W sensie, wydatki mamy wspólne, więc i kasa na nie jest wspólna, a nie 'moja' albo Ł.

Choć w sumie u nas jest też tak, że poznaliśmy się wcześnie, ja byłam w szkole jeszcze, Ł. na studiach.
Także wszystkiego dorabialiśmy i dorabiamy się wspólnie, niezależnie od tego, które z nas ile wniosło do tego dorobku oczko
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Juliette
guru
guru


Dołączył: 05 Gru 2008
Posty: 2929

PostWysłany: Pon 7 Lis 2011, 21:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

serduszkox napisał:
Ale jak to bo nie rozumiem.. Np płaciliście za wodę na pół za gaz itd tak samo?
Każde miało osobną półkę na jedzenie w lodówce ?
Kurcze jakoś nie moge sobie takiego czegoś wyobrazić język

Rachunki płaciliśmy na pół, a jeżeli chodzi o jedzenie, to bez przesady Wink , zakupy robiliśmy w miarę na zmianę ale bez skrupulatnego wyliczania kto zapłacił więcej. Nie widzę w tym nic dziwnego, finanse w związku to bardzo indywidualna kwestia Wink Dopiero po ślubie zawiązała się wspólnota majątkowa Wink
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
serduszkox
guru
guru


Dołączył: 15 Maj 2011
Posty: 6453

PostWysłany: Wto 8 Lis 2011, 1:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No troszeczkę mi to zobrazowałyście , jednak byłoby mi niezmiernie przykro jeśli P chciałby takiego "podziału majątku" jeszcze przed ślubem.. W sumie u nas to już od dawna jest powiedziane,ze on zarabia a ja jestem "niezależną gospodynią domową" lol I taki układ u nas na podział kasy byłby niezmiernie dziwny bo co miałabym mu wyliczyc ile w miesiącu kosztuje godzina sprzątania i ugotowania obiadu ? język
_________________
Pewności nie ma, ale jest szansa.. uśmiech
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
agattt
moderator
moderator


Dołączył: 17 Lut 2011
Posty: 13577

PostWysłany: Wto 8 Lis 2011, 6:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Serduszkox czyli rozumiem, że Ty nie zarabiasz, tak? No to w takim układzie nie wiem po co ta dyskusja w ogóle, bo jak można się dzielić wydatkami itp skoro zarobki są tylko z jednej strony. Tam, gdzie dwie osoby wnoszą kasę można sobie wypracować różne sposoby rozliczania.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Marga
guru
guru


Dołączył: 23 Lut 2011
Posty: 11483

PostWysłany: Wto 8 Lis 2011, 8:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To znaczy jak się zarabia, to siłą rzeczy są oddzielne konta, nie jest to kwestia naszego chcenia bądź nie. Dopiero musielibyśmy je połączyć, a nawet chyba nie ma takiej możliwości, jeśli nie jesteś w związku małżeńskim... więc nie wiem, czy tutaj mówienie o "przykrości" ma rację bytu...
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Na nowej drodze życia Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następny
Strona 1 z 10

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group