Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Finanse po ślubie
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Na nowej drodze życia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Ewa-Gdy
guru
guru


Dołączył: 27 Lis 2011
Posty: 4628
Skąd: Gdynia

PostWysłany: Pon 29 Paź 2012, 21:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziewczyny, podnoszę temat, bo mam problem ze zużyciem prądu.
Mieszkam w domu, gdzie każde pół domu ma swój licznik. Przez rok czasu jedna połowa nie była wogóle zamieszkana, rodzice opłacali rachunki przy rozliczeniu półrocznym ok.900 zł Shocked Pytanie skąd?
Następny problem to ostatnia fv na naszą połowę domu - 2600 zł wg Energii i jej prognoz mamy do zapłacenia. Ja się pytam jak to możliwe? Tym bardziej, że rozliczenie obejmuje okres od marca do września, gdzie Nas praktycznie nie było w domu, bo prowadziliśmy biznes wakacyjny i wracaliśmy wieczorem. 3 tygodni temu udało Nam się wywalczyć nowy licznik, bo stary nie naliczał taryfy nocnej. 2600 zł dzielone na 6 mc daje ponad 400 zł miesięcznie!wykrzyknik Nasze mieszkanie ma ok.65m2, mamy kuchenkę elektryczną, lodówkę, tv - no kurczę, normalne urządzenia.
Co jeszcze jest bardziej irytujące, na fv są opłaty za abonament, za przesył danych, akcyzę...
Czy któraś z Was może mi to jakoś wytłumaczyć?! Jeżeli macie innych dostawców niż Energa to może porównamy koszta? Dzisiaj byłam w bok Energii i przełączyłam się na wyliczenia rzeczywiste, a nie prognozy. Zobaczymy ile teraz nam wyjdzie.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Karolina1984
guru
guru


Dołączył: 31 Lip 2011
Posty: 6034

PostWysłany: Pon 29 Paź 2012, 23:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

My mamy 29 metrów (wykrzyknik), przy oddzielnym liczniku płacimy (też w takich idiotycznych, prognostycznych rozliczeniach) po 350 miesięcznie w porywach. za miesiące letnie, gdzie się nie dogrzewamy- minimum 250 miesięcznie wykrzyknik! A nawet pralki nie mamy Evil or Very Mad
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ewelinka89
moderator
moderator


Dołączył: 09 Mar 2011
Posty: 9831

PostWysłany: Pon 29 Paź 2012, 23:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A nie macie ogrzewania, albo ciepłej wody na prąd? My płaciliśmy w 30 metrach ponad 100 zł, ale przy dwóch komputerach ciągle włączonych itd.. Mieliśmy w mieszkaniu gaz, więc też nie tylko prąd.. Za to moja mama mająca ogrzewanie i wodę na prąd płaci z średnio z 400 zł miesięcznie, a zimą zazwyczaj i tak ponad średnią.. Jeżeli przy normalnym zużyciu bez ogrzewania i wody wyszło Wam tyle, to coś jest nie tak.. Ogólnie przy prądzie najbardziej ciągnie ogrzewanie, bez niego to nie da się tyle zużyć.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Karolina1984
guru
guru


Dołączył: 31 Lip 2011
Posty: 6034

PostWysłany: Wto 30 Paź 2012, 1:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dogrzewamy się w miesiącach zimowych, ale ogólnie- mamy centralne........ Nie umiem tylko wyjaśnić, jakim cudem w letnich miesiącach jest prawie tyle samo Shocked
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Vania
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 30 Maj 2012
Posty: 522

PostWysłany: Wto 30 Paź 2012, 4:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wytlumacze Wam to dzisiaj, jak popytam mame. Placimy duze rachunki za prad i gaz, a oni to jakos pozniej rozkladaja na raty, sumuja, cuda wianki tworza. Moja siostra tez dostala teraz rachunek roczny 2500zl, mimo, ze kazdego miesiaca placila za prad.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Ewa-Gdy
guru
guru


Dołączył: 27 Lis 2011
Posty: 4628
Skąd: Gdynia

PostWysłany: Wto 30 Paź 2012, 8:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wszystko to jest dziwne, bo jak pytałam się bratowej to oni płacą co 3mc średnio 250-300zł, jest ich 4 w domu. Wychodzi 100zł na mc i ja się z tym mogę zgodzić. Mama T dostaje rachunki rzędu 60-80zł , jest ich 3 w domu.
My mamy ogrzewanie olejowe, piec jest wymieniony na nowy, pobiera prąd tylko na rozruch, tyle co lodówka. Bojler na wodę jest podłączony pod licznik rodziców, więc to oni płacą za grzanie wody.
Moim zdaniem kosztów nabijają te wszystkie koszty zmienne, akcyza itp, które są wyszczególnione na dole faktury drobnym druczkiem.
Karola, przejdź z systemu prognozowania na obliczenia rzeczywiste. Będziesz płacić za faktyczne zużycie z danego mc. Ja tak zrobiłam i od 1 listopada mają już mnie tak rozliczać i wtedy będę sama regulować ilość prądu. Będziemy kombinować, żeby sprawdzić co się dzieje.
Vania, czekam na jakieś info.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Asiulaaa019
guru
guru


Dołączył: 27 Wrz 2010
Posty: 5438
Skąd: wielkopolska

PostWysłany: Wto 30 Paź 2012, 12:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A może coś z licznikiem pytajnik
My płacimy zawsze okolo 100 zł za prąd.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Vania
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 30 Maj 2012
Posty: 522

PostWysłany: Wto 30 Paź 2012, 14:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ewa-Gdy dowiedzialam sie. To razu mowie, ze sama tego nie pojmuje, wiec nie wiem czy zalapiesz Very Happy
Jezeli zuzycie pradu bylo rok wczesniej wieksze to prognozuja raty wieksze na nastepny rok, a, ze byly bardzo wysokie skoki cenowe to bardzo mozliwe, ze dostalas taki rachunek przy naliczaniu polrocznym. No i musze powiedziec, ze sie pomylilam,bo moja siostra jak sie dowiedzialam, tez ma polroczne naliczanie i placila abonament co miesiac, a teraz za pol roku przyszlo jej 2500. Troje ludzi w domu, glownie wieczorami, piec gazowy, a i tak dom glownie ogrzewaja kominkiem. Hmm, wiec, jesli dobrze rozumiem, to wszystko przez skoki cen, albo ktos sie Wam podpina lol lol Tata mowi, ze powinnas przejsc na taryfe nocna, jesli jestes czesciej wieczorami w domu jak w dzien.
Chyba w niczym Ci nie pomoglam, sama tego nie rozumiem Surprised Nie ma jak rachunki co miesiac, a nie jakies nadplaty, wyrownania itp. Jeszcze tata mi powiedzial, ze jesli ciagnie sie duzo pradu w okresie zimowym to lepiej byc na ratach miesiecznych, niz na polrocznym. My wlasnie jestesmy na ratach miesiecznych.


Ostatnio zmieniony przez Vania dnia Wto 30 Paź 2012, 17:26, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ewelinka89
moderator
moderator


Dołączył: 09 Mar 2011
Posty: 9831

PostWysłany: Wto 30 Paź 2012, 16:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Karolina1984 napisał:
Dogrzewamy się w miesiącach zimowych, ale ogólnie- mamy centralne........ Nie umiem tylko wyjaśnić, jakim cudem w letnich miesiącach jest prawie tyle samo Shocked


A nie masz prognoz na długie okresy? Wtedy rozbijałoby się to na mniej więcej równe rachunki.. My tam mamy z ogrzewaniem, płacimy przez cały rok, a potem rozliczenie za pół roku przychodzi. Mniej się odczuwa, a gdyby tylko zimą płacić, to trzeba byłoby dwa razy więcej płacić w grzanych miesiącach. No i co z wodą? Na prąd, czy nie?
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Ewa-Gdy
guru
guru


Dołączył: 27 Lis 2011
Posty: 4628
Skąd: Gdynia

PostWysłany: Wto 30 Paź 2012, 21:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Vania, mniej więcej rozumiem. Mamy taryfę dzienno-nocną. W dzień 0,70zł za AMh, od 13-15 i od 22-6 płacimy 0,30 zł. Postanowiłam korzystać z urządzeń domowych w ciągu tych dwóch godzin, ponieważ ja teraz siedzę w domu, tzn. obiad,pranie i to by było na tyle język
Sprawdziłam dzisiaj licznik, od 4 października kiedy założono nowy,elektroniczny nabił łącznie 350 Amh. To jest niecały mc, kwota wychodzi ponad 200zł Shocked Jutro dzwonie do Energii i zgłaszam awarię, niech przyjdzie elektryk i pomierzy pobory. Instalacja w domu jest dość stara, nigdy nie wymieniana, może być możliwość, że jakiś kabel wysyła prąd w tzw ścianę i ucieka do ziemi. Tym bardziej, że przy liczniku 3fazowym dwa-trzy razy w miesiącu korki nam strzelają.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Na nowej drodze życia Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następny
Strona 6 z 10

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group