Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Finanse po ślubie
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Na nowej drodze życia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
sisi
bywalec
bywalec


Dołączył: 23 Cze 2010
Posty: 158
Skąd: Stolica Podbeskidzia

PostWysłany: Pią 11 Lis 2011, 18:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wracając do tematu oczko

W sumie mamy jedno konto wspólne - kredyt mieszkaniowy. Tam wpływają nasze wypłaty, robimy z niego opłaty i wszelakiej maści zakupy. Z tego konta przelewamy też pieniądze na konto oszczędnościowe.

Ponadto każdy ma swoje konto na które co miesiąc z głównego konta przelewem idzie tzw. "kieszonkowe" :E Dzięki temu każdy ma jakieś swoje zaskórniaki, a jak sobie coś dorobimy na boku oczko to zawsze podajemy właśnie te konta uśmiech W sumie kwota "kieszonkowego", którą określiliśmy dla siebie co miesiąc w zupełności wystarcza.
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Marga
guru
guru


Dołączył: 23 Lut 2011
Posty: 11483

PostWysłany: Pią 11 Lis 2011, 20:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pomysł uważam za świetny uśmiech, tylko ja bym sobie poradziła z trzema kontami - jedno na pensje, z którego by szły pieniądze na wydatki i, mam nadzieję, oszczędności, i po jednym dla nas na kieszonkowe. I tak właśnie będzie u nas po ślubie.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
nimfa
moderator
moderator


Dołączył: 02 Lip 2009
Posty: 10588

PostWysłany: Sob 12 Lis 2011, 9:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

pomysł super....hmmm...może u nas też taki wprowadzimy w życie język

i mam jeszcze pytanie, czemu ten temat jest w dziale "seks przed ślubem"pytajnik?
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Inka83
guru
guru


Dołączył: 25 Mar 2011
Posty: 2075
Skąd: z piekła rodem

PostWysłany: Sob 12 Lis 2011, 14:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

sisi napisał:
Wracając do tematu oczko

W sumie mamy jedno konto wspólne - kredyt mieszkaniowy. Tam wpływają nasze wypłaty, robimy z niego opłaty i wszelakiej maści zakupy. Z tego konta przelewamy też pieniądze na konto oszczędnościowe.

Ponadto każdy ma swoje konto na które co miesiąc z głównego konta przelewem idzie tzw. "kieszonkowe" :E Dzięki temu każdy ma jakieś swoje zaskórniaki, a jak sobie coś dorobimy na boku oczko to zawsze podajemy właśnie te konta uśmiech W sumie kwota "kieszonkowego", którą określiliśmy dla siebie co miesiąc w zupełności wystarcza.

My mamy bardzo podobnie, z tym, że bez kredytu. Po prostu mamy takie konto, na które co miesiąc wpłacamy pieniądze na wszystkie opłaty i z którego bierzemy pieniądze na rzeczy potrzebne do domu oraz jedzonko. Na całą resztę mamy własne konta, na które wpływają nasze pensje. Ten sposób wypracowaliśmy od kiedy razem mieszkamy, a po ślubie doszliśmy do wniosku, że dobrze jest jak jest i nie ma co zmieniać.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
niunia32
maniak
maniak


Dołączył: 16 Lut 2009
Posty: 1310
Skąd: Tychy

PostWysłany: Sob 12 Lis 2011, 15:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

do ślubu mieliśmy osobne konta, ale przyszła pora na zakup mieszkania i konto mamy wspólne. na które przychodzą nasze wypłaty.
z tego opłacamy rachunki, kredyt, i przelewamy na osobne konta by spłacić bieżące wydatki karty kredytowej.
to co zostaje idzie na oszczędności.

przed ślubem nie mieszkaliśmy razem. każdy odkładał tyle ile mógł i nie dzieliliśmy tych pieniędzy na moje czy twoje. Były wspólne, na ten sam cel.
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
marta_ges
moderator
moderator


Dołączył: 02 Paź 2009
Posty: 7062
Skąd: Lublin

PostWysłany: Pon 14 Lis 2011, 19:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

My mamy oddzielne konta, ale kasę wspólną. Płacimy rachunki z konta Łukasza(zlecenia stałe), a resztę wydajemy na inne potrzeby, raz z tego, raz z tego konta w zależności kto robi zakupy, ma więcej no koncie itd..bez podziału itp rozliczania. Nigdy nie dzieliliśmy rachunków po połowie, zawsze było jak teraz i tak będzie oczko a oddzielne konta się przydają, np. jak bank zeświruje(co miało u mnie miejsce), bankomat zeżre kartę itd oczko
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Sheryl
maniak
maniak


Dołączył: 30 Gru 2010
Posty: 1221

PostWysłany: Pon 14 Lis 2011, 20:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

...........

Ostatnio zmieniony przez Sheryl dnia Wto 17 Sty 2012, 22:39, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
nheledore
moderator
moderator


Dołączył: 15 Lip 2011
Posty: 6798
Skąd: K/T

PostWysłany: Pon 14 Lis 2011, 21:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mnie się bardzo podoba opcja trzech kont.
Tzn. każde z nas zatrzymuje swoje obecne, a dodatkowo zakładamy jeszcze jedno- wspólne. Gdzie kładziemy co miesiąc jakąś kasę.

To chyba bardzo sensowne rozwiązanie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Smużka
maniak
maniak


Dołączył: 25 Lut 2010
Posty: 1386

PostWysłany: Sro 16 Lis 2011, 21:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

My mamy oddzielne konta. Tzn. ja mam jedno; mój mąż ma 3 lub 4 (nie pytajcie mnie, po co mu tyle; bo nie wiem... Rolling Eyes ).
Mąż spłaca kredyt samochodowy oraz wpłaca na moje konto pewną sumę miesięcznie (bo ma zapędy do przepuszczania całej swojej kasy na głupoty).
Ja opłacam mieszkanie i wszystkie z tym związane sprawy. Biorę część z kasy przelanej mi przez męża, a resztę wpłacam na swoje konto oszczędnościowe, do którego W. nie ma dostępu, żeby nic z niego nie wydać. oczko
Większe wydatki, typu droższe ciuchy, buty, coś do domu itd. kupujemy konsultując się ze sobą.
Drobniejsze kupujemy wg własnego uznania, płacąc z własnych kont.
_________________
Ślub cywilny

Ślub kościelny
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Marga
guru
guru


Dołączył: 23 Lut 2011
Posty: 11483

PostWysłany: Sro 16 Lis 2011, 22:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hehe, a to już wyższa szkoła jazdy, ja bym nie ogarnęła takiego stopnia komplikacji Very Happy.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Na nowej drodze życia Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następny
Strona 5 z 10

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group