Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Finanse po ślubie
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Na nowej drodze życia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Syntia
bywalec
bywalec


Dołączył: 25 Paź 2011
Posty: 161
Skąd: Gliwice

PostWysłany: Czw 10 Lis 2011, 11:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

agattt napisał:
Ja nie widzę potrzeby wspolnego konta nawet po ślubie. Fajnie jest, jak każdy ma swoje "zaskórniaki", partner nie widzi ile kasy wyciągnęłam np na prezent urodzinowy dla niego język Nie zamierzamy mieć wspólnego konta po ślubie. Wydatkami dzielimy się jakoś tak naturalnie - rachunki na pół a zakupy raz jedna osoba raz druga. Nie rozliczamy się co do złotowki.

Ale offa zrobiłyśmy Shocked


Ja również się do tego przychylam. Mieszkamy ze sobą od 3 lat, oboje mamy osobne konta i osobny budżet. Jest jedno konto tzw wspólne (na upowżnienie) do niego 2 karty płatnicze. Zatem można stwierdzić że mamy 2 budżety, każdy swój i dodatkowo wspólny na życie. Akurat nam bardzo to odpowiada i nie sądzę żeby miały nastąpić jakieś zmiany w tej kwestii po ślubie...może z czasem jak pojawią się dzieci. Póki co pozwala nam to unikać a raczej minimalizować kłótnie dot. finansów...jest to bardzo komfortowe, że nie muszę się spowiadać z ilości kupionych ciuszków i sama też nie zaglądam do portfela Piotrka uśmiech
_________________


"Jedno słowo przed ołtarzem i jesteś żonaty, jedno słowo we śnie i jesteś rozwiedziony" Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Karolina1984
guru
guru


Dołączył: 31 Lip 2011
Posty: 6034

PostWysłany: Czw 10 Lis 2011, 11:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

my każdą decyzję ubraniową podejmujemy razem. Nie jest to ograniczanie niczyjej wolności, tylko racjonalizacja wydatków.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
w_chmurach
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 04 Paź 2011
Posty: 800
Skąd: Katowice

PostWysłany: Czw 10 Lis 2011, 11:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja kiedyś pytałam mojego narzeczonego czy nie chciał by założyć wspólnego konta, w sensie , że mielibyśmy tylko to , to powiedział krótko NIE. Nawet nie pytałam dlaczego , tak układ jak mamy mi odpowiada.
_________________



Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Syntia
bywalec
bywalec


Dołączył: 25 Paź 2011
Posty: 161
Skąd: Gliwice

PostWysłany: Czw 10 Lis 2011, 12:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

I bardzo fajnie jeśli się to u Was sprawdza uśmiech
Ile związków tyle możliwości uśmiech
_________________


"Jedno słowo przed ołtarzem i jesteś żonaty, jedno słowo we śnie i jesteś rozwiedziony" Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ewelinka89
moderator
moderator


Dołączył: 09 Mar 2011
Posty: 9831

PostWysłany: Czw 10 Lis 2011, 16:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Karolina1984 napisał:
my każdą decyzję ubraniową podejmujemy razem. Nie jest to ograniczanie niczyjej wolności, tylko racjonalizacja wydatków.


My tak samo.. Na jakieś pierdoły, jedzenie itd zawsze leżą jakieś pieniądze, więc branie ich jest oczywiste. Ale jak już coś zbędnego chcemy kupić, to razem decydujemy.. W żaden sposób nas to nie ogranicza, a przynajmniej stopuje mnie, bo gdybym miała np. część moich pieniędzy na swoim koncie, to pierwszego dnia poszłabym wydać, a potem jakby pod koniec miesiąca okazało się, że na coś potrzebuję to co? Od męża pożyczać? Very Happy
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Karolina1984
guru
guru


Dołączył: 31 Lip 2011
Posty: 6034

PostWysłany: Czw 10 Lis 2011, 16:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

np postanowiliśmy mocno oszczedzać, więc mamy zamiar się nawzajem stopować, np jednego tygodnia tylko ja kupuję i kontroluję wydatki jedzeniowe, drugiego P. I zobaczymy, kto bardziej racjonalnie gospodaruje kasą.....
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ewelinka89
moderator
moderator


Dołączył: 09 Mar 2011
Posty: 9831

PostWysłany: Czw 10 Lis 2011, 16:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Karolina1984 napisał:
np postanowiliśmy mocno oszczedzać, więc mamy zamiar się nawzajem stopować, np jednego tygodnia tylko ja kupuję i kontroluję wydatki jedzeniowe, drugiego P. I zobaczymy, kto bardziej racjonalnie gospodaruje kasą.....



My, żeby się przygotować na to, że za moment dojdzie nam kredyt a wypadałoby coś na urządzenie mieszkania odłożyć próbowaliśmy zapisywać co kupujemy, a z czego można zrezygnować.. Po tygodniu mieliśmy dość. O wydawaniu pieniędzy nie wspomnę, ciężko sobie czegoś odmówić.. Chyba po prostu trzeba poczekać na moment, kiedy nie będzie co wydawać;p
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Karolina1984
guru
guru


Dołączył: 31 Lip 2011
Posty: 6034

PostWysłany: Czw 10 Lis 2011, 17:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

na szczęście u mnie jedyna rzecz, na którą wydaję kasę oprócz żarcia i niezbędnych kosmetyków- to fajki. Coś czuję,że jesli chcemy do lutego spłacić bratu P nasz dług i zacząć coś odkłądać na ślubne wydatki, będę musiała się przeprosić z elektronicznym papierosem :/
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Marga
guru
guru


Dołączył: 23 Lut 2011
Posty: 11483

PostWysłany: Czw 10 Lis 2011, 20:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hihi, największy OT wszechczasów Very Happy.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Karolina1984
guru
guru


Dołączył: 31 Lip 2011
Posty: 6034

PostWysłany: Czw 10 Lis 2011, 20:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

co najlepsze, na razie uchodzi płazem Very Happy
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Na nowej drodze życia Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następny
Strona 3 z 10

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group