Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Stolik Kawowy
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Menu weselne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
agattt
moderator
moderator


Dołączył: 17 Lut 2011
Posty: 13577

PostWysłany: Czw 10 Lis 2011, 21:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

U nas stolik z gorącymi napojami teraz już jest raczej normą, ale jeszcze 3 lata temu była to opcja tylko w bardziej "elitarnych" salach. U nas oczywiście też będzie - oszczędza zachodu kelnerom, goście nie muszą dopraszać się o kawę kilka razy, a do tego każdy przyrządza sobie taką kawę czy herbatę na jaką ma ochotę. Warto pomysleć tylko o umiejscowieniu stolika, bo najgorsze co może być to przechodzenie z filiżanką gorącego napoju przez środek parkietu roztańczonych ludzi :/ A tak jest niestety często.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Lenka1312
gaduła
gaduła


Dołączył: 31 Gru 2009
Posty: 278
Skąd: Poznań

PostWysłany: Pią 11 Lis 2011, 9:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak pytałam w restauracjach i hotelach, to żaden nie miał czegoś takiego w standardzie, ale jeden hotel miał to jako opcję dodatkową(tzn. dodatkowo płatną) w każdym innym lokalu powiedziano mi i mojej siostrze, że "oczywiście kelnerze przyniosą kawę czy herbatę w każdym momencie, jeżeli będą sobie tego goście życzyć"... Więc w sumie to chyba jeszcze nie standard...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ewelinka89
moderator
moderator


Dołączył: 09 Mar 2011
Posty: 9831

PostWysłany: Pią 11 Lis 2011, 11:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Widziałam to kilka razy (i na weselach i na bankietach ze szwedzkim stołem) i fajna sprawa, bo kiedy się chce można podejść. U nas nie było, bo w restauracji mieli dobry ekspres, więc serwowali kawę z tego ekspresu. Też fajna sprawa, bo kawa podobno pyszna, no ale trzeba było poprosić... Po torcie sporo osób nie miało z tym problemu, a już później to prawie każdy miał ochotę na kawę. Więc albo dobry ekspres, albo taki stolik to świetne rozwiązanie..
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
agattt
moderator
moderator


Dołączył: 17 Lut 2011
Posty: 13577

PostWysłany: Pią 11 Lis 2011, 12:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ewelinko wszystko zależy też od wielkości wesela. Przy mniejszym przyjęciu łatwiej jest obsludze dać sobie radzę z kawą, przy wielkim weselu trochę gorzej.

U nas ma być stolik z kawą, bo na weselu będzie pewnie ok 180 osób. I prawdopodobnie kawa, herbata, stół szwedzki i ewentualny stolik barmana będzie pewnie nie na głównej sali tylko w takiej małej z boku (wchodzi się do niej z parkietu). A to dlatego, że sala jest max do 220 gości, więc ciasno byłoby gdyby stało to wszystko na głównej sali.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Aniusia
maniak
maniak


Dołączył: 13 Kwi 2011
Posty: 1430
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Pią 11 Lis 2011, 12:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Agatt widzę, że będziecie mieć ogromne wesele uśmiech i nie wyobrażam sobie go bez stolika kawowego uśmiech
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ewelinka89
moderator
moderator


Dołączył: 09 Mar 2011
Posty: 9831

PostWysłany: Pią 11 Lis 2011, 12:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No tak, przy takiej liczbie gości to raczej jedyne dobre rozwiązanie... Na takich do 100 osób może jeszcze bez stolika się obeszło.. Ale zapamiętać na co mają ochotę wszyscy goście przy takiej liczbie niemożliwe;p
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Marga
guru
guru


Dołączył: 23 Lut 2011
Posty: 11483

PostWysłany: Pią 11 Lis 2011, 12:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

My będziemy mieli stolik kawowy z ciastem i tak zwany wiejski stół z wędlinami, piwem regionalnym, chlebem, smalcem, ogórkami i czym tam jeszcze chata bogata. Ja niespecjalnie byłam za tym stołem wiejskim, ale zostałam przegłosowana uśmiech.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Lenka1312
gaduła
gaduła


Dołączył: 31 Gru 2009
Posty: 278
Skąd: Poznań

PostWysłany: Sob 12 Lis 2011, 18:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Marga napisał:
My będziemy mieli stolik kawowy z ciastem i tak zwany wiejski stół z wędlinami, piwem regionalnym, chlebem, smalcem, ogórkami i czym tam jeszcze chata bogata. Ja niespecjalnie byłam za tym stołem wiejskim, ale zostałam przegłosowana uśmiech.


Ja szczerze mówiąc też sceptycznie podchodziłam do stołu wiejskiego, ale kiedy byłam na weselu, gdzie więcej jedzenia zniknęło ze stołu wiejskiego niż z półmisków, to się przekonałam...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ewelinka89
moderator
moderator


Dołączył: 09 Mar 2011
Posty: 9831

PostWysłany: Sob 12 Lis 2011, 18:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Lenka1312 napisał:
Marga napisał:
My będziemy mieli stolik kawowy z ciastem i tak zwany wiejski stół z wędlinami, piwem regionalnym, chlebem, smalcem, ogórkami i czym tam jeszcze chata bogata. Ja niespecjalnie byłam za tym stołem wiejskim, ale zostałam przegłosowana uśmiech.


Ja szczerze mówiąc też sceptycznie podchodziłam do stołu wiejskiego, ale kiedy byłam na weselu, gdzie więcej jedzenia zniknęło ze stołu wiejskiego niż z półmisków, to się przekonałam...


Prawda jest taka, że na weselach pije się głównie wódkę, a do wódki takie swojskie, tłustsze potrawy najbardziej pasują.. A dwa - teraz zazwyczaj tego typu produkty kupuje się w marketach, co całkiem inaczej smakuje/pachnie.. Więc jak wyroby lepszej jakości to naprawdę fajna sprawa.

(kilka dni temu pierwszy raz jadłam prawdziwe, wiejskie jajka.. i teraz widzę różnicę;p Mięsa nie jadam, ale dla mięsożerców musi być to dużą atrakcją;p)
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
shadow's wife
guru
guru


Dołączył: 15 Maj 2011
Posty: 10413
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sob 12 Lis 2011, 18:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oj tak jajka od 'wolnej' kury to po pierwsze inaczej wyglądają a po drugie smakują Very Happy

U nas też będzie wiejski stół, a stolik kawowy to obowiązkowo. Na każdym weselu na którym byłam, takowy stał sobie z boku.
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Menu weselne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny
Strona 2 z 8

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group