Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

ile maluszek już potrafi
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Nasze dzieciaczki
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
(=KaLinka=)
maniak
maniak


Dołączył: 13 Lut 2011
Posty: 1719

PostWysłany: Nie 6 Lis 2011, 19:44    Temat postu: ile maluszek już potrafi Odpowiedz z cytatem

nie znalazłam tematu
Dziewczyny chciałabym abyście w tym dziale pisały co wasze dzieciaczki już umieją i w jakim wieku co zaczęły robić. Zastanawia mnie to ponieważ ponad 2 letni syn mojego szwagra mówi jedynie "mama". Wydaje mi się, że coś jest nie tak dlatego piszczcie jak rozwijają się Wasze pociechy !
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
nheledore
moderator
moderator


Dołączył: 15 Lip 2011
Posty: 6798
Skąd: K/T

PostWysłany: Nie 6 Lis 2011, 19:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oj, u dzieci jest bardzo różnie z tym.
Dwulatek nie musi jeszcze umieć mówić i żeby stwierdzić, ze z nim jest coś nie tak musielibyście jeszcze poczekać z dwa lata. Sama w rodzinie mam dziewczynkę, która miała grubo ponad trzy lata, a nie mówiła- a jak wystrzeliła, tak do dzisiaj jej się "gęba" nie zamyka oczko
Także nie martwcie się dwulatkiem na zapas. Znam też chłopca, który jako dwuipółlatek mówił pojedyncze słowa, w dodatku b. niezrozumiałe, a w trzy tygodnie rozgadał się tak, że aż byłam w szoku uśmiech
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Marga
guru
guru


Dołączył: 23 Lut 2011
Posty: 11483

PostWysłany: Nie 6 Lis 2011, 20:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

... ale temat sam w sobie bardzo fajny uśmiech. Chętnie bym poczytała o postępach "naszych" forumkowych dzieci uśmiech.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
nimfa
moderator
moderator


Dołączył: 02 Lip 2009
Posty: 10588

PostWysłany: Pon 7 Lis 2011, 10:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

moja zaczyna pomalutku główkę trzymać język
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ewelinka89
moderator
moderator


Dołączył: 09 Mar 2011
Posty: 9831

PostWysłany: Pon 7 Lis 2011, 15:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Siostrzenica ma 2 lata i 2 miesiące. Załatwia się na nocnik, chodzi regularnie spać, sama o stałej porze kładzie się i mówi, że chce spać, mówi sporo - z tych bardziej używanych słów mówi sporo, ale dużo też pierwszy sylab/części wyrazów, więc jak się chce to zrozumie co ma do powiedzenia. Do tego rozumie, co się do niej mówi - ja zadaje pytania na które odpowiedź brzmi tak lub nie to świadomie odpowiada, na prostsze rzeczy też odpowie, wie gdzie ma jaką część ciała, rozróżnia zwierzęta, potrafi pokazać jakie dźwięki wydają różne zwierzęta.. Sporo w każdy razie.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
serduszkox
guru
guru


Dołączył: 15 Maj 2011
Posty: 6453

PostWysłany: Pon 7 Lis 2011, 16:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mój chrześniak ma trzy latka
mówi super i to takie słowa,że czasem mi kopara opada (np. "ciociu,jak ty cudownie dziś wyglądasz" lol albo "ciociu ale masz piękną bluzkę,wydaje mi się że mama ma taką samą,pożyczyłaś ją prawda?" "ciociu mam problem,mogłabyś mi pomóc?"
No mówie wam to dziecko jest genialne Very Happy


Kiedyś jechałam z jego mamą (moją przyjaciółką) w autobusie i on do jakieś babki zaczął krzyczeć "posuń sie ty hu** Shocked My oczywiście burak,ludzie na nas jak na jakąś patologię,a młody uczy się takich słów od przyjaciółki brata (8lat) który te słowa wynosi ze szkoły..Bo u nich w domu nikt nie przeklina..Najcięższe przekleństwo jakie u nich słyszałam to "cholerka" lol
_________________
Pewności nie ma, ale jest szansa.. uśmiech
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Fantazja
guru
guru


Dołączył: 10 Mar 2011
Posty: 4588
Skąd: lubelskie

PostWysłany: Pon 7 Lis 2011, 20:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Serduszkox bo te trzylatki to ja widzę dobre cwaniaki oczko mój bratanek ma 3,5 roku, wchodzimy z bratową do pokoju (miał się ubrać), a on leży na łóżku w samych majtach i na pytanie "Gdzie są Twoje rajstopy" mały odpowiada "w d****" - no szczena o podłogę... w przedszkolu się uczy takich tekstów, a do mnie ostatnio "ciociu, chodź i włącz mi piosenkę, ale taką brutalną" lol
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
serduszkox
guru
guru


Dołączył: 15 Maj 2011
Posty: 6453

PostWysłany: Pon 7 Lis 2011, 20:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hahah niezłe są te dzieciaki Very Happy Ciekawe jaka to brutalna piosenka Very Happy

Młody najczęściej wita mnie dwoma tekstami :

"Jestem złym wilkiem i zaraz cie pożre "
albo
"Cześć ciociu,co masz dla mnie dobrego?"

Tych tekstów jest mnóstwo,nie sposób wszystkiego zapamiętać ale niektóre rozwalają na łopatki Very Happy
_________________
Pewności nie ma, ale jest szansa.. uśmiech
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
nheledore
moderator
moderator


Dołączył: 15 Lip 2011
Posty: 6798
Skąd: K/T

PostWysłany: Pon 7 Lis 2011, 20:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mnie kiedyś trzylatek zapytał: "Dlaczego banany są żółte?" Very Happy
Albo: "Czemu żółw ma skorupę?" uśmiech
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
(=KaLinka=)
maniak
maniak


Dołączył: 13 Lut 2011
Posty: 1719

PostWysłany: Wto 8 Lis 2011, 7:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja mam sporo młodsze rodzeństwo, też przez te pytania przechodziłam, najpierw wystarczy odpowiedz -" bo to jest jego domek, żeby było wiadomo, że to banan bo banany zawsze są żółte" i starczy ... kolejne bardziej dociekliwe pojawiają się mniej więcej w granicach 4 lat.
z tych drastyczniejszych wypowiedzi to kiedyś mój brat mi strzelił jak miał 3 latka -( a takie dzieci tworzą sobie sami wyrazy, Np- koparka, pan który kopie koparką to koparkowiec)
w sklepie DZIWNA DZIWKA- bo czegoś nie chciałam mu kupić Shocked
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Nasze dzieciaczki Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następny
Strona 1 z 5

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group