Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Jakie przedszkole dla malucha
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Plotki i porady doświadczonych mam
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Carla
guru
guru


Dołączył: 07 Cze 2010
Posty: 3614

PostWysłany: Pią 4 Lis 2011, 18:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kkk

Ostatnio zmieniony przez Carla dnia Pią 21 Lis 2014, 11:51, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ewelinka89
moderator
moderator


Dołączył: 09 Mar 2011
Posty: 9831

PostWysłany: Pią 4 Lis 2011, 18:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Carla napisał:
Mają wprowadzić dodatkowe punkty, czy w jakiś inny sposób uprzywilejować osoby, które płacą podatki w Warszawie. Myślę, że to bardzo dobry pomysł. A wiecie, że po ostatnich 'podwyżkach' w przedszkolach de facto przeciętne opłaty w warszawskich przedszkolach zmalały? hehe No ale od nowego roku mają je trochę podnieść.
Mnie najbardziej denerwuje sytuacja ze żłobkami... bo wiem, że jak my będziemy mieli bobasa, to żłobek będzie niezbędny, bo będę musiała od razu wrócić do pracy, a nikt z rodziny nie będzie mógł pomóc, bo przyszłe babcie pracują uśmiech A żłobki są dużo droższe od przedszkoli, no i mają jeszcze bardziej wzrosnąć (nawet o 150%! w zależności od dochodów)....


We Wrocławiu to wprowadzili. Najpierw było miejsce zameldowania. Zobaczyli, że nagle przybyło zameldowanych rodziców w mieście, więc patrzyli na to, kto rozliczał się we Wrocławskim US (bodajże patrzyli na ubiegły rok). Ale to się sprawdziło za pierwszym razem, teraz po prostu wiadomo, że trzeba o tym rok wcześniej pomyśleć. Poza tym, przy ilości punktów jakie dostają samotne matki i tak dla innych dzieci zostają tylko resztki;/

A z tymi podwyżkami.. Nie wiem jak to u was cenowo wygląda. Z tego co orientowałam się u nas, to jest taniej, ale jak ktoś jest określoną liczbę godzin. A w dużym mieście jak się pracuje 8 godzin, dojeżdża gdzieś dalej to dziecko jest 9-10 godzin w przedszkolu, a tu wychodziło drożej. Cel był taki, żeby zmalały.. W praktyce mniej płaci się, jak rodzice pracują na niepełny etat, w różnych godzinach, albo mają przedszkole pod nosem i dziecko nie jest tak długo w przedszkolu..
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Carla
guru
guru


Dołączył: 07 Cze 2010
Posty: 3614

PostWysłany: Pią 4 Lis 2011, 18:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kkk

Ostatnio zmieniony przez Carla dnia Pią 21 Lis 2014, 11:53, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ewelinka89
moderator
moderator


Dołączył: 09 Mar 2011
Posty: 9831

PostWysłany: Pią 4 Lis 2011, 19:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Carla napisał:

Z tego zameldowania i podatków plus jest taki, że miasto dostaje więcej pieniędzy, które mu się właśnie należą, mają więcej kasy na nowe inwestycje, może nowe przedszkola... .



Tylko, że przedszkola się nie otwierają.. W każdym razie we Wrocławiu był bum meldunkowy. Nagle każdy mieszkał u ciotki, babki, przyjaciółki.. Wprowadzili to, a przy następnej rekrutacji zmienili bo widać było, że coś jest nie tak.
Miejsc brakuje i samo wybieranie, komu się bardziej należą (a jak na razie zazwyczaj tym, którzy sami najmniej podatków płacą, albo najwięcej ciągną od państwa..) nic nie zmieni. Potrzebne są nowe przedszkola, żłobki i w miastach, w których brakuje po prawie 1000 miejsc nie pojawią się od tak;/
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
natalia_w
moderator
moderator


Dołączył: 02 Gru 2008
Posty: 4298
Skąd: Łódź

PostWysłany: Pią 4 Lis 2011, 19:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ale do żłobka i przedszkoli przyjmowane na ogólnych zasadach:

1. na pierwszym miejscu dzieci, których rodzice oboje pracują,
2. później tych którzy mają trudną sytuacje materialna, samotnych matek, półsierot itp
3. na koniec jak zostaną miejsca, brane są pod uwagę inne dzieci.

Znajomości też, ale ich tych znajomych dzieci może być? 4-5cioro max.

Nie bardzo wiem o co Wam chodzi z tym zameldowaniem, ale wydaje mi się oczywiste że jeżeli rodzice mieszkają i pracują np w Warszawie, to mają prawo do oddania dziecka do przedszkola, czy są tam zameldowani czy nie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Carla
guru
guru


Dołączył: 07 Cze 2010
Posty: 3614

PostWysłany: Pią 4 Lis 2011, 20:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

oooo

Ostatnio zmieniony przez Carla dnia Pią 21 Lis 2014, 11:56, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ewelinka89
moderator
moderator


Dołączył: 09 Mar 2011
Posty: 9831

PostWysłany: Pią 4 Lis 2011, 20:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

natalia_w napisał:
Ale do żłobka i przedszkoli przyjmowane na ogólnych zasadach:

1. na pierwszym miejscu dzieci, których rodzice oboje pracują,
2. później tych którzy mają trudną sytuacje materialna, samotnych matek, półsierot itp
3. na koniec jak zostaną miejsca, brane są pod uwagę inne dzieci.

Znajomości też, ale ich tych znajomych dzieci może być? 4-5cioro max.

Nie bardzo wiem o co Wam chodzi z tym zameldowaniem, ale wydaje mi się oczywiste że jeżeli rodzice mieszkają i pracują np w Warszawie, to mają prawo do oddania dziecka do przedszkola, czy są tam zameldowani czy nie.


Każde miasto ma swoje zasady... Czasami jest więcej, czasami mniej za daną rzecz, czasami są dodatkowe kryteria. Z zameldowaniem - problem był taki, że ktoś pracował we Wrocławiu, to składał podanie tam, ale rozliczał się tam gdzie mieszkał, więc pieniądze szły na jego gminę. A za zameldowanie nie było punktów, więc tak naprawdę z każdej miejscowości pod Wrocławiem mogli przywozić. Wprowadzili wymóg zameldowania, to ludzie z podwrocławskich mieścin zaczęli się meldować u rodzin/znajomych. To wymyślili punkty, jeśli w ubiegłym roku w US we Wrocławiu rozliczało.. No ale teraz już wiadomo, więc co za problem wcześniej o tym pomyśleć? Z tym miejscem zameldowania wcześniej nie było jasne - bo było X punktów za bycie samotnie wychowującym rodzicem, a dużo mniej za zameldowanie, więc łatwo było uzbierać dużo punktów będąc z poza;p Teraz wygląda to tak - http://www.absolwenci.wroclaw.pl/przedszkola.aspx?menuv=44&menuh=0 Ale widzę, że mimo wprowadzenia tych pitów dalej samotnie wychowujący mają pierwszeństwo i co lepiej, nie ma za to punktów, więc rozumiem, że im się z automatu należy, a reszta dla tych, co dostaną dużo punktów?!
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
florzak
guru
guru


Dołączył: 12 Cze 2009
Posty: 5818

PostWysłany: Pią 4 Lis 2011, 21:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

U nas rekrutacja do żlobka i do przedszkola w kwietniu. Ja poślę Szymka do państwowego przedszkola, wiem nawet do którego i mam tam znajomości. Ale jak nasze dzieci będą szły do żłobka to już będzie łatwiej się dostac, ponieważ 6latki pójdą do szkól oraz jest niż demograficzny.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
myszka426
moderator
moderator


Dołączył: 18 Mar 2009
Posty: 4826
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Pią 4 Lis 2011, 21:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Flo może i 6 latki pójdą do szkoły,ale jeśli nadal tak będzie to nasze maluchy nie mają szans na państwowe przedszkole. Bo po prostu jest ich stanowczo za mało. U nas do przedszkola mogą iść maluchy które mają 2 latka , jest jednak warunek że dziecko woła do nocniczka inaczej nie ma szans. Mojej przyjaciółki syn 4 letni też miał problem ponieważ nie wołał, i mamusia chcąc nie chcąc mamusia musiała dziecko nauczyć wołać
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość MSN Messenger
florzak
guru
guru


Dołączył: 12 Cze 2009
Posty: 5818

PostWysłany: Pią 4 Lis 2011, 23:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nasze maluchy nie będą miały większego problemu z przedszkolami. Ponieważ z dotychczasowych 4 grup zrobią się 3, co daje miejsce na dodatkową grupę maluchów, wiem bo rozmawiałam z osobami które siedzą w "branży".
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Plotki i porady doświadczonych mam Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
Strona 2 z 7

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group