Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Świadectwo Religi
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Nauki przedmałżeńskie
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Karolina1984
guru
guru


Dołączył: 31 Lip 2011
Posty: 6034

PostWysłany: Czw 27 Paź 2011, 0:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Juliette napisał:
Karolina1984 napisał:
mam, tylko nie wiem, gdzie jest zaświadczenie- tzn w którym kościele.... ale się znajdzie- chyba

Dopisek, że przyjęłaś sakrament bierzmowania powinien znajdować się na akcie chrztu, który otrzymasz w parafii, w której zostałaś ochrzczona Wink


każdy sakrament mam w innym kościele. ba, nawet w innym województwie wykrzyknik
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
agattt
moderator
moderator


Dołączył: 17 Lut 2011
Posty: 13577

PostWysłany: Czw 27 Paź 2011, 5:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Karolino, ale parafie przekazują sobie takie dane. Tzn skoro mialaś gdzieś bierzmowanie, to musieli wtedy wiedzieć, że byłaś ochrzczona (pewnie jakieś zaświadczenie trzeba było donieść), no i oni obligatoryjnie wysłali później info do parafii, w której był chrzest.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Marga
guru
guru


Dołączył: 23 Lut 2011
Posty: 11483

PostWysłany: Czw 27 Paź 2011, 7:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dokładnie, każdy zapis o przyjętym sakramencie znajduje się w kościele, w którym byłaś chrzczona. Więc wystarczy tam się udać lub wysłać członka rodziny (tak mi mówił ksądz na naukach) i będziesz miała cały pakiet dokumentów od razu uśmiech.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Elmuszka
moderator
moderator


Dołączył: 15 Sie 2010
Posty: 4494

PostWysłany: Czw 27 Paź 2011, 8:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Warto tak zacząć, od parafii "chrzcielnej", ale nie zawsze dane sobie przekazują, u mnie z bierzmowania przesłali do parafii zamieszkania, a nie do parafii chrztu, więc miałam 2 zaświadczenia osobno.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Karolina1984
guru
guru


Dołączył: 31 Lip 2011
Posty: 6034

PostWysłany: Czw 27 Paź 2011, 10:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

agattt napisał:
Karolino, ale parafie przekazują sobie takie dane. Tzn skoro mialaś gdzieś bierzmowanie, to musieli wtedy wiedzieć, że byłaś ochrzczona (pewnie jakieś zaświadczenie trzeba było donieść), no i oni obligatoryjnie wysłali później info do parafii, w której był chrzest.


dali kartkę ,żeby napisać gdzie był chrzest. Cholera, ja napisałam ( no i dobra język ), że " w Sochaczewie,prawdopodobnie parafia św Wawrzyńca"
Tam są 3 parafie więc pomyślałam,pewnie wyślą do głównej, a nie byłam pewna. Teraz się okazuje, mama mi dopiero rok temu powiedziała,że jako dziecka nieślubnego nigdzie nie chcieli mnie ochrzcić "w mieście" i byłam chrzczona w jakiejś okolicznej wiosce....... Nie ma co, fajnie będzie z tymi zaświadczeniami
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Marga
guru
guru


Dołączył: 23 Lut 2011
Posty: 11483

PostWysłany: Czw 27 Paź 2011, 11:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A, to inna sprawa uśmiech. A co z rodzicami chrzestnymi? Może oni pamietają miejsce chrztu?
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Lenka1312
gaduła
gaduła


Dołączył: 31 Gru 2009
Posty: 278
Skąd: Poznań

PostWysłany: Sro 7 Gru 2011, 12:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z tym świadectwem z religii z liceum to jest różnie i zawsze zależy od księdza. teoretycznie, żeby wziąć ślub musisz ukończyć kurs religii w szkole ponadgimnazjalnej, ale coraz rzadziej się o to pyta...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Karolina1984
guru
guru


Dołączył: 31 Lip 2011
Posty: 6034

PostWysłany: Wto 13 Gru 2011, 10:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a wiecie, nas pytał ksiądz o to świadectwo. Ale chodziło mu o jakieś oddzielne, a ja mam tylko po prostu ocenę na swiadectwie maturalnym.
P stwierdził,żebym nie przynosiła,że spokojnie, nie muszę (no bo kto normalny ma "2" z religii oczko )
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
w_chmurach
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 04 Paź 2011
Posty: 800
Skąd: Katowice

PostWysłany: Wto 13 Gru 2011, 11:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja oprócz oceny na świadectwie dostałam dyplom na którym widnieje ocena.
_________________



Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Karolina1984
guru
guru


Dołączył: 31 Lip 2011
Posty: 6034

PostWysłany: Wto 13 Gru 2011, 11:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

o to temu księdzu chodziło, ale ja czegoś takiego nie posiadam, może dlatego,że nie zrobiłam bierzmowania w liceum.....
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Nauki przedmałżeńskie Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
Strona 2 z 3

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group