Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

ten pierwszy raz i kto co lubi
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 31, 32, 33, 34  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Seks przed ślubem
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  

Ile miałaś lat jak straciłaś dziewictwo
poniżej 16
8%
 8%  [ 9 ]
16-17
16%
 16%  [ 18 ]
18-19
32%
 32%  [ 36 ]
20-21
23%
 23%  [ 26 ]
22-23
11%
 11%  [ 13 ]
24-25
8%
 8%  [ 10 ]
Wszystkich Głosów : 112

Autor Wiadomość
ewelajn
moderator
moderator


Dołączył: 30 Sie 2011
Posty: 13532
Skąd: za 7 górami, za 7 lasami...

PostWysłany: Nie 22 Wrz 2013, 10:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Escherichia napisał:
My seksu ani tradycyjnego ani oralnego nie uprawiamy, ale fakt, czasem zdarza nam się "przesadzić" z pieszczotami. Z reguły nie jest to jednak celowe.
I zdaję sobie sprawę, że to zachowywanie czystość nie do końca nam wychodzi, ale staramy się.


I takie podejście nie jest uznawane za "nieczyste" wg Kościoła (podobnoż ) uśmiech
bo chcecie, staracie się, czasem przesadzicie, ale nie jest to celowe uśmiech Jest zdrowe, bo wiadomo każdy ma swoją seksualność, ale widzicie jakąś granicę uśmiech

lauraire napisał:
Jeśli chodzi o biblię i seks oralny, jak słuszne Elmuszka zauważyła, seks oralny nie jest absolutnie postrzegany jako grzech w momencie kiedy jest wstępem do pełnego współżycia między małżonkami.


Bardzo dużo dyskusji , pytań do duchownych jest na temat- tak wyczytałam Wink
Ludzie pytają czy np.seks w czasie dni płodnych, kiedy się wstrzymują może być zastąpiony seksem oralnym , czy to jest ok czy nie. I generalnie tak jak Elmu napisała jako gra wstępna, urozmaicenie jest popierane, ale jako forma sama w sobie gdzie od początku dążymy do tego,żeby się tak zaspokoić nie jest mile widziana.

Przyznam,że sama nie wiedziałam, że tak dokładnie ten temat jest opisany ( ale nie że w biblii, w aktualnych publikacjach katolickich) , nie rozważałam tego wcześniej w aspekcie co po ślubie Wink
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
PatrycjaS19915
guru
guru


Dołączył: 29 Sty 2013
Posty: 2472

PostWysłany: Nie 22 Wrz 2013, 17:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

O rety ale dyskusja się wywiązała,ale jak widać każdy ma inne podejście i myślenie na ten temat,osobiście uważam że mówienie "żyję w czystości" i uprawianie seksu innego niż ten tradycyjny jest trochę zakłamane bo współżycie i inny rodzaj seksu są bardzo ze sobą powiązane,ale już pisałyście tutaj dużo rzeczy na ten temat,więc nie ma sensu się rozpisywać.

Myślę że bardzo ważne jest bycie ze sobą samym tak całkowicie szczerym i czytając to co napisałyście wnioskuję że chyba tak do końca nie żyjemy w całkowitej czystości...niby seksu nie uprawiamy i chcemy z tym wytrzymać do ślubu,ale kilka razy się trochę zapędziliśmy we wzajemnych pieszczotach,wiadomo że nie specjalnie,nie było to planowane,ale jednak coś było i trzeba się było z tego spowiadać żeby być fair wobec Pana Boga (dla osób nie wierzących jest to zapewne totalnym absurdem,ale nie wstydzę się swojej wiary i proszę o minimalne zrozumienie) oczko

Każda z nas wie jak jest kiedy czuje się bliskość tej ukochanej osoby,można się trochę zapomnieć,ale tak jak pisałyście trzeba być wobec siebie szczerym i nie próbować sobie czegoś wmawiać.

Mam nadzieję że nikogo nie uraziłam tym co napisałam,jeżeli tak z góry przepraszam,nie kierowałam tych słów do nikogo konkretnego.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Escherichia
guru
guru


Dołączył: 21 Lip 2013
Posty: 3165
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Nie 22 Wrz 2013, 19:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Rashel, mój narzeczony nie będzie moim pierwszym partnerem, drugim też nie. Ja dla P. też będę któraś z kolei. I też współżycie nie było dla mnie satysfakcjonujące, ale jakoś nie boję się o to, że się narzeczonym rozczaruję. Nie wiem z czego to wynika.

Pierwszy raz "zaliczyłam" kiedy miałam 16 lat i zrobiłam to dlatego, że mój ówczesny chłopak naciskał. Z perspektywy czasu stwierdzam, że byłam zdecydowanie za smarkata na taki krok. Z kolejnymi chłopakami też szłam do łóżka w moim odczuciu "za szybko", żeby mi dali spokój i przestali naciskać. Dopiero przy moim poprzednim partnerze (miałam 21 lat) odważyłam się wyznaczać wyraźne granice w kontekście seksualności. I wydaje mi się, że mój brak satysfakcji w poprzednich związkach wynikał z nastawienia. Teraz z P. do pewnych postanowień dochodzimy wspólnie i w sumie decyzja odnośnie tego, że staramy się wytrwać do ślubu jakoś tak sama "wyszła".
_________________
Aut inveniam viam aut faciam

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Ewa-Gdy
guru
guru


Dołączył: 27 Lis 2011
Posty: 4628
Skąd: Gdynia

PostWysłany: Nie 22 Wrz 2013, 19:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jednym z powodów dla, których zakochałam się w swoim mężu był właśnie seks. Nikt wcześniej nie wyzwolił we mnie tyle namiętności ani nikt nie dał mi takiej satysfakcji. Można oczywiście opowiadać o niesamowitej więzi jaka Nas połączyła, o wzajemnym zrozumieniu, przyjaźni bla bla bla.Wszystko to prawda, ale zgodność w łóżku jest równie ważna.
Moim zdaniem wstrzymywanie się do ślubu jest błędem, który niestety bywa, że może zaważyć na jakości związku. Oczywiście wierzę w ideologiczne podejście do miłości itd, ale chyba nie ma co mydlić sobie oczu, że kiepski seks nie będzie przysłowiową drzazgą w oku.
Dlatego tym bardziej podziwiam osoby, które wytrzymują w czystości.
A te, które dopuszczają sie jakiś czynności seksualnych jak najbardziej rozumiem lol
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Mani_ani
guru
guru


Dołączył: 17 Lip 2013
Posty: 3497

PostWysłany: Nie 22 Wrz 2013, 23:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

.......
_________________



Ostatnio zmieniony przez Mani_ani dnia Sob 28 Wrz 2013, 18:10, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
bajeczka79
gaduła
gaduła


Dołączył: 16 Kwi 2013
Posty: 385
Skąd: Śląsk/Podkarpacie

PostWysłany: Pon 23 Wrz 2013, 12:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

I ja podziwiam osoby które "wytrzymują" do ślubu,za wytrwałość,siłę,wiarę.Ja jednak nie wyobrażam sobie mieszkać ze sobą i wytrwać.Ale,każdy żyje swoim życiem i wolno mu co chce ;)Kurde,mam koleżankę która święcie wierzyła w dobrą wolę swojego przyszłego,baaa podziwiała go gdy to zaproponował.I wyszła na tym jak Zabłocki na mydle;/Poznała go na necie,do ślubu znali się kilka lat więc niby wszystko ładnie pięknie.Wstrzemięźliwość do nocy poślubnej-wtedy stwierdził że zmęczony,że jadą w podróż poślubną,że tam to zrobią że będzie romantycznie ,wyjątkowo,blee bleee blee..Owszem,pojechali w podróż-wyobraźcie sobie zabrał ze sobą mamuśkę swoją..baa,na miejscu okazało się że mają pokój we troje!wykrzyknik Więc z nocy poślubnej nici.Już wtedy ją coś tknęło uśmiech...potem zwodził ją jakiś czas,aż w końcu postawiony pod ścianą przyznał że ma kogoś--FACETA!! Wzięli rozwód,dziewczyna dostała unieważnienie..Historia jak z filmu.Teraz już jest szczęśliwą mężatką,ma śliczną córeczkę ale powiedziała że tym razem nie czekała do nocy poślubnej uśmiech
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
nimfa
moderator
moderator


Dołączył: 02 Lip 2009
Posty: 10588

PostWysłany: Pon 23 Wrz 2013, 12:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nieźle!wykrzyknikwykrzyknikwykrzyknikwykrzyknikwykrzyknik tylko po co on się żeniłpytajnik
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Mani_ani
guru
guru


Dołączył: 17 Lip 2013
Posty: 3497

PostWysłany: Pon 23 Wrz 2013, 12:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

MASAKRA!wykrzyknik!

nimfa "bo rodzina kazała"? język[/b]
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Mani_ani
guru
guru


Dołączył: 17 Lip 2013
Posty: 3497

PostWysłany: Pon 23 Wrz 2013, 12:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Absolutnie nie mieści mi się w głowie taka sytuacja Shocked
_________________



Ostatnio zmieniony przez Mani_ani dnia Pon 23 Wrz 2013, 13:12, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Panna_na_niedźwiedziu
bywalec
bywalec


Dołączył: 21 Wrz 2013
Posty: 155
Skąd: Lbn

PostWysłany: Pon 23 Wrz 2013, 13:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja pierniczę, masakra!
Biedna Panna Młoda, ale biedny też ten partner młodego, chociaż nie jestem "za" homoseksualizmem, to jednak nie wyobrażam sobie co musiał czuć, kiedy osoba którą kochał żeniła się z kimś innym "bo wypada".
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Seks przed ślubem Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 31, 32, 33, 34  Następny
Strona 32 z 34

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group