Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

ten pierwszy raz i kto co lubi
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 30, 31, 32, 33, 34  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Seks przed ślubem
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  

Ile miałaś lat jak straciłaś dziewictwo
poniżej 16
8%
 8%  [ 9 ]
16-17
16%
 16%  [ 18 ]
18-19
32%
 32%  [ 36 ]
20-21
23%
 23%  [ 26 ]
22-23
11%
 11%  [ 13 ]
24-25
8%
 8%  [ 10 ]
Wszystkich Głosów : 112

Autor Wiadomość
Mani_ani
guru
guru


Dołączył: 17 Lip 2013
Posty: 3497

PostWysłany: Sob 21 Wrz 2013, 23:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W takim razie na czym opierasz sie Ewelajn wrzucając część czynności seksualnych do pudełka z napisem "Współżycie"?
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Mani_ani
guru
guru


Dołączył: 17 Lip 2013
Posty: 3497

PostWysłany: Sob 21 Wrz 2013, 23:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Elmuszka napisał:
w moralności chrześcijańskiej seks oralny nie jest zakazany o ile jest wstępem do pełnego współżycia, a nie całością aktu.



No właśnie, wstępem do pełnego współżycia jest także zabawa z ręką, ogólnie szeroko rozumiany petting. I co - można powiedzieć, że to jest współżycie? Dla mnie stosunek płciowy = współżycie= wprowadzenie penisa do pochwy. Wszystko poza tym to nie jest współżycie. Współżycie to tworzenie JEDNOŚCI. A czy poprzez seks oralny można stworzyć jedność i można stworzyć WSPÓLne ŻYCIE?
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Elmuszka
moderator
moderator


Dołączył: 15 Sie 2010
Posty: 4494

PostWysłany: Sob 21 Wrz 2013, 23:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ale czy wkładając penisa gdziekolwiek indziej, i tylko tam, doprowadzając sprawę do konca, postepujemy moralnie?

Nawet, jesli dane zachowanie nie miesci sie w definicji wspolzycia (ktora przeciez mozna stworzyc szersza lub wezsza), nie znaczy, ze nie jest grzechem.
Oczywiscie, w swojej wypowiedzi poruszam sie w sferze moralnosci chrzescijanskiej, dla osob nie wierzacych to co mowie to moga byc brednie, jasne! Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ewelajn
moderator
moderator


Dołączył: 30 Sie 2011
Posty: 13532
Skąd: za 7 górami, za 7 lasami...

PostWysłany: Nie 22 Wrz 2013, 0:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mani- bo wszystko to prowadzi do rozbudzenia, pobudzenia i najczęściej orgazmu. Przy takich "czynnościach" dochodzi się do pełnej satysfakcji... nie wiem czy coś takiego jest wyrazem czułości czy chęci zaspokojenia potrzeb.
Ja oczywiście podziwiam,że jesteście się w stanie powstrzymać od seksu jako takiego czyli penetracji ,ale chodzi mi o to,że i tak po drodze zaspokajacie się .
Moralnie wg kościoła takie sprawy jak np. pieszczoty przed ślubem, brak tego pełnego aktu oceniane są przez pryzmat tego czy to tak "wychodzi" z bliskości, czułości, zmysłowości czy jest czymś 'celowym', takim środkiem zastępczym, bo z seksem się czeka, więc inaczej człowiek sobie radzi:)

Wszystkie te czynności nawet jak nie są samym współżyciem,to są jego częścią, początkiem albo właśnie zastępują całość .

ile ludzi tyle opinii , dla mnie jest to forma współżycia, dla Ciebie może nie być.


Mani_ani napisał:

Dla mnie stosunek płciowy = współżycie= wprowadzenie penisa do pochwy. Wszystko poza tym to nie jest współżycie. Współżycie to tworzenie JEDNOŚCI. A czy poprzez seks oralny można stworzyć jedność i można stworzyć WSPÓLne ŻYCIE?


czyli to nie jest współżycie to nie jest seks,bo dzieci z tego nie będzie ?
Rolling Eyes
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Panna_na_niedźwiedziu
bywalec
bywalec


Dołączył: 21 Wrz 2013
Posty: 155
Skąd: Lbn

PostWysłany: Nie 22 Wrz 2013, 3:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kurcze, trochę się zawiodłam język
Bo tak sobie snułam wyobrażenia, że naprawdę zero seksu przed ślubem i jak ciężko musi być itd. itp...
A jeżeli dochodzi do orgazmu w inny sposób - to jakie to poświęcenie? W sensie no nie zrozumcie mnie źle, ale popęd rozładowany, nie ma aż takiej kumulacji buzujących hormonów, jak się ma ochotę, to jest się zaspokojonym... Czym to się różni od seksu oprócz tego, że penis nie ląduje w pochwie?

Tak osobiście o ile widzę sens w życiu w czystości (tyle że uważam, że czystości nie przeszkadza buziak czy przytulenie, nawet jeśli jest przy tym podniecenie, chyba że człowiek celowo się "mizia" tylko po to, żeby się nakręcać), o tyle sensu w "nie do pochwy" nie widzę. Jest tyle różnych form seksu, a klasyczny z penetracją jest tylko jedną z nich. To trochę jakby mówić, że nie jem słodyczy, a potem wyjaśniać, że cukierki mogę, bo są bez czekolady.

p.s. Bardzo proszę dziewczyny, nie odbierajcie tego jako jakiś osobisty przytyk, nic z tych rzeczy! Moją intencją jest wypowiedzenie się na temat, a nie skrytykowanie osobistych decyzji którejkolwiek z Was.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Mani_ani
guru
guru


Dołączył: 17 Lip 2013
Posty: 3497

PostWysłany: Nie 22 Wrz 2013, 8:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

.............
_________________



Ostatnio zmieniony przez Mani_ani dnia Sob 28 Wrz 2013, 18:11, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Panna_na_niedźwiedziu
bywalec
bywalec


Dołączył: 21 Wrz 2013
Posty: 155
Skąd: Lbn

PostWysłany: Nie 22 Wrz 2013, 8:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie wiem, czy można wytrzymać aż 7,5 roku, ale znam pary, które wytrzymywały w czystości do ślubu. Fakt, że to trwało koło 3-4 lat, a nie 7,5 roku, ale to już każdy osobiście decyduje, kiedy weźmie ślub oczko

Dla mnie osobiście to, o czym mówisz, nie jest żadnym problemem, bo my sami współżyjemy od samego początku związku. To po prostu - jak piszesz - osobista decyzja każdej pary.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
lauraire
guru
guru


Dołączył: 23 Maj 2012
Posty: 8431

PostWysłany: Nie 22 Wrz 2013, 9:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przecież dziewczyny nigdzie nie napisały, że żyją w czystości. I zdają sobie doskonale sprawę, że te wszelkie pieszczoty oralne i "manualne" żadną czystością nie są. Mani musiałaby nam napisać dlaczego i jaki sens widzą z narzeczonym w wyrzekaniu się stosunku przez pełną penetrację, a dopuszczają pełną satysfakcje osiąganą w pośredni sposób. Może ma być to naturalne zabezpieczenie przed ciążą? Może to jakaś taka ich ideologia?
Nie wiem i nie mi to oceniać. Podziwiam ludzi, którzy zachowują pełną czystość aż do ślubu, na prawdę i zazdroszczę im niesamowitej determinacji.

Jeśli chodzi o biblię i seks oralny, jak słuszne Elmuszka zauważyła, seks oralny nie jest absolutnie postrzegany jako grzech w momencie kiedy jest wstępem do pełnego współżycia między małżonkami.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Escherichia
guru
guru


Dołączył: 21 Lip 2013
Posty: 3165
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Nie 22 Wrz 2013, 9:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

My seksu ani tradycyjnego ani oralnego nie uprawiamy, ale fakt, czasem zdarza nam się "przesadzić" z pieszczotami. Z reguły nie jest to jednak celowe.
I zdaję sobie sprawę, że to zachowywanie czystość nie do końca nam wychodzi, ale staramy się.
_________________
Aut inveniam viam aut faciam

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Rashel
maniak
maniak


Dołączył: 13 Maj 2013
Posty: 1613

PostWysłany: Nie 22 Wrz 2013, 10:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Chyba powinnam was podziwiac dziewczyny...
Ja kota w worku bym nie brala. Moze dlatego, ze juz bylam z kims z kim wspolczycie bylo dla mnie absolutnie nie satysfakcjonujace, wiec nie potrafie sobie wyobrazic takiego rozczarowania po slubie. oczko. Ba, ledwo dostalam dzien lrzed slubem rozgrzeszenie od jakiegos starego pryka, jak sie okazalo ze nawet lrzed samym slubem nie zachowalismy czystlsci :p
Nas jednak przyjemnosc za bardzo kusila, nawet zeby wytrzymac te kilka dni
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Seks przed ślubem Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 30, 31, 32, 33, 34  Następny
Strona 31 z 34

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group