Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

nowa ustawa Babcia nianią

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Plotki i porady doświadczonych mam
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Your_princess
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 29 Lis 2008
Posty: 781
Skąd: Kraków

PostWysłany: Pią 14 Paź 2011, 8:53    Temat postu: nowa ustawa Babcia nianią Odpowiedz z cytatem

Podobno miesiąc temu weszła taka ustawa, że babcie które nie pracują ale zajmują się wnukami mogą dostać jakieś pieniądze...
Czy wiecie coś na ten temat?pytajnik Gdzie szukać takich informacji?
_________________
Jesteśmy małżeństwem od dnia 27.06.2009r.


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Elmuszka
moderator
moderator


Dołączył: 15 Sie 2010
Posty: 4494

PostWysłany: Pią 14 Paź 2011, 9:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Parę linków:
Tu jest trochę starszy artykuł: Rzeczpospolita z 07.07.2011
19 marca 2011
Jakieś forum
LINK DO USTAWY
Chyba, że to coś innego, a ja nie słyszałam...


Ostatnio zmieniony przez Elmuszka dnia Pią 14 Paź 2011, 9:11, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
natalia_w
moderator
moderator


Dołączył: 02 Gru 2008
Posty: 4298
Skąd: Łódź

PostWysłany: Pią 14 Paź 2011, 9:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie nie nie, to chodzi o to że babcie mogą być nianiami, ale wtedy za nie trzeba zapłacić ZUS.

Rozdział 6
http://lex.pl/serwis/du/2011/0235.htm
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
nimfa
moderator
moderator


Dołączył: 02 Lip 2009
Posty: 10588

PostWysłany: Pią 14 Paź 2011, 9:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja coś czytałam na necie....jak pensja jest powyżej minimalnej to wtedy państwo płaci ZUS i chyba inne te pierdoły język
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
natalia_w
moderator
moderator


Dołączył: 02 Gru 2008
Posty: 4298
Skąd: Łódź

PostWysłany: Pią 14 Paź 2011, 10:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nimfa jeżeli wynagrodzenie minimalne nie przekroczy 1.386,00 zł, do wtedy ZUS pokrywa tylko i wyłącznie ubezpieczenie emerytalne, rentowe i zdrowotne, a społeczne musi pokryć rodzic.

Nie wiem tylko jakie są to kwoty. Jeżeli takie same jak przy działalności gospodarczej, to rodzic będzie musiał pokrywać ok 124zł miesięcznie + wynagrodzenie dla Babci, jeżeli takowe będzie chciała otrzymywać.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
nimfa
moderator
moderator


Dołączył: 02 Lip 2009
Posty: 10588

PostWysłany: Pią 14 Paź 2011, 10:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

natalia_w napisał:
nimfa jeżeli wynagrodzenie minimalne nie przekroczy 1.386,00 zł, do wtedy ZUS pokrywa tylko i wyłącznie ubezpieczenie emerytalne, rentowe i zdrowotne, a społeczne musi pokryć rodzic.

Nie wiem tylko jakie są to kwoty. Jeżeli takie same jak przy działalności gospodarczej, to rodzic będzie musiał pokrywać ok 124zł miesięcznie + wynagrodzenie dla Babci, jeżeli takowe będzie chciała otrzymywać.


chyba przestanę się mądrzyć jak nie będę pewna Twisted Evil
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
natalia_w
moderator
moderator


Dołączył: 02 Gru 2008
Posty: 4298
Skąd: Łódź

PostWysłany: Pią 14 Paź 2011, 10:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Też nie jestem pewna, tyle wywnioskowałam z tego artykułu

http://podatkifinanse.blogspot.com/2011/03/zatrudnienie-niani-do-dziecka-do-lat.html

Nie liczyłabym na to że państwo pokryje wszystkie składki, podatki i wynagrodzenie dla Babci niani.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ewelinka89
moderator
moderator


Dołączył: 09 Mar 2011
Posty: 9831

PostWysłany: Pią 14 Paź 2011, 18:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z tego co zrozumiałam po przejrzeniu na szybko ustawy to jeśli chodzi o kwestię niani jedyną różnicą ma być legalność takiego zatrudnienia, bo jedynym udogodnieniem, o którym jest napisane to opłacanie składek przy niewielkim wynagrodzeniu. Co do pomocy rodzicom - chyba bardziej służyć ma instytucja opiekuna dziennego, bo gmina podpisywałaby z opiekunem, więc opłacałaby opiekę, a rodzice płacili tylko za pobyt i wyżywienie, więc takie jakby domowe przedszkole. Ale to raczej przy jednym dziecku nie przeszłoby, do tego za dużo zachodu.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Plotki i porady doświadczonych mam Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group