Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Nocnikowanie- czyli kiedy odzwyczajamy dziecko od pieluszki
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Plotki i porady doświadczonych mam
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
berka
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 28 Lut 2016
Posty: 663

PostWysłany: Czw 11 Sie 2016, 14:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Niestety ale grający zupełnie się u nas nie sprawdził. Wiązaliśmy z nim duże nadzieje bo córka zupełnie nie chciała uczyć się siusiać do takiego zwyklęgo nocniczka tak wiec kupilsmy ze światełkami. Tego się bała.

Teraz mamy już trzeci nocnik. Tym razem od OKT z Frozen czyli z jej ulubionej bajki ( zdjęcie poniżej). Na tym wreszcie córka powoli uczy sie siusiania. Jakbym wiedziała wcześniej to bym od razu taki kupiła, na stronie jest caly katalog ich nocniczków:
http://www.okt-kids.pl/nocniki
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
danio
kandydat
kandydat


Dołączył: 16 Wrz 2016
Posty: 10
Skąd: Rypin

PostWysłany: Sob 8 Paź 2016, 13:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja zaczęłam Majkę sadzać na nocnik jak tylko nauczyła się siedzieć, czyli po skończeniu pół roku, ale głównie sadzałam ją po spaniu i tak przez rok. Jak tylko skończyła półtora roku pieluchę jej zdjęłam i po 2 miesiącach sama się rozbierała i załatwiała na nocnik przez te 2 miesiące w nocy miała pieluchę, później przestałam zakładać jej nawet w nocy.
Z synkiem zamierzam robić tak samo.
Wydaje mi się że to wszystko zależy od dziecka, znam rodziny w których dzieci w okolicach roku chodziły bez pieluszki.
_________________
Nic na świecie nie zdarza się przez przypadek.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
arvena
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 10 Paź 2016
Posty: 614

PostWysłany: Sob 29 Paź 2016, 8:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Najważniejsze to żeby przyzwyczajać ale niczego nie wymuszać, nie może się dziecku wypróżnianie źle kojarzy bo to prosta droga do zaparć nawykowych które się dzieciom często zdarzają, wtedy pozostaje już tylko kuracja dicopegiem i ewentualnie porada psychologa.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Plotki i porady doświadczonych mam Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6
Strona 6 z 6

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group