Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Nocnikowanie- czyli kiedy odzwyczajamy dziecko od pieluszki
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Plotki i porady doświadczonych mam
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Kasiek86
guru
guru


Dołączył: 16 Lut 2009
Posty: 6450

PostWysłany: Czw 13 Paź 2011, 9:46    Temat postu: Nocnikowanie- czyli kiedy odzwyczajamy dziecko od pieluszki Odpowiedz z cytatem

Dziewczyny (natalia i flo) próbujecie już uczyć dzieciaki sikać na nocnik? Czy to jeszcze za wcześnie?
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
natalia_w
moderator
moderator


Dołączył: 02 Gru 2008
Posty: 4298
Skąd: Łódź

PostWysłany: Czw 13 Paź 2011, 11:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

U nas to wygląda tak, że Dianę zaczęliśmy wysadza na nocnik jak zaczęła sama siedzieć, czyli ok 6mż. Szybko załapała i nie robiła w pieluszkę, tylko dopiero na nocnik jak ją wysadzałam. To samo z kupą. Później się przeprowadziliśmy i chyba to miało na nią wpływ, bo przestała chcieć siadać na nocnik. Od tamtej pory minęło już 8 miesięcy, sadzamy ją od czasu do czasu, czasami jej się uda zrobić, a czasem nie. Jak się uda, to klaszczemy, cieszymy się, pokazujemy siusiu.
Chociaż ostatnio częściej się zdarza że robi prosto do kibelka, więc chyba zaczniemy myśleć o tej nakładce. Ale jeszcze trochę zaczekam aż bardziej zacznie kapować i sama mówić że chce jej się siku lub kupę.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Your_princess
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 29 Lis 2008
Posty: 781
Skąd: Kraków

PostWysłany: Czw 13 Paź 2011, 16:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A my tez próbujemy odzwyczajać od pampersów ale na razie synek boi się nocnika i za nic nie chce na niego wsiadać Confused
_________________
Jesteśmy małżeństwem od dnia 27.06.2009r.


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
florzak
guru
guru


Dołączył: 12 Cze 2009
Posty: 5818

PostWysłany: Czw 13 Paź 2011, 22:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

My też się nocnikujemy:) Szymek już doskonale wie, że jak siada na nocniczek to trzeba tam zrobic siku labo kupę, oczywiście jak się mu chce:P Ale siada i sam zaczyna bic brawo jak już zrobi coś uśmiech Czasami nawet zdarza mu się zawołać samemu. Myślę, że całkiem pożegnamy pieluchę wiosną późniejszą jak będzie ciepło i będzie można robić siusiu na dworze.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
myszka426
moderator
moderator


Dołączył: 18 Mar 2009
Posty: 4826
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Pon 24 Paź 2011, 16:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Patrycja też zaczyna robić do nocniczka , radość wielka jak jej się uda
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość MSN Messenger
florzak
guru
guru


Dołączył: 12 Cze 2009
Posty: 5818

PostWysłany: Pon 24 Paź 2011, 21:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

My w domu mamy śpiewający nocnik, więc jak jesteśmy u moich rodziców gdzie jest taki najzwyklejszy to Szymek jak już zrobi coś do niego zaczyna śpiewac "lalalalalala" uśmiech
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
spasi
maniak
maniak


Dołączył: 09 Sie 2011
Posty: 1036
Skąd: okolice Warszawy

PostWysłany: Pon 24 Paź 2011, 22:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a mój szkrab owszem i woła siusiu ale w momencie gdy już zaczyna je robić :/ za to ostatnio nauczył się wołać na kupę (co fakt również mówi na nią siusiu ale i tak że woła to już plus). siusiu na nocnik udało mu się póki co raz zrobić. Za tydz mój D zaczyna dwutygodniowy urlop i wtedy zwiniemy dywan i weźmiemy się na serio za naukę nocnikowania... eh... to będzie ciężki orzech do zgryzienia
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
florzak
guru
guru


Dołączył: 12 Cze 2009
Posty: 5818

PostWysłany: Pon 24 Paź 2011, 22:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dacię radę, a później jaka satysfakcja:) Powodzenia!
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
LadyKey
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 13 Sty 2010
Posty: 535
Skąd: okolice Wawy

PostWysłany: Pią 25 Lis 2011, 8:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

czy bąka można zacząć sadzać na nocniczek jak zacznie dobrze siedzieć? fajnie Very Happy
Natalio mam tylko jedno pytanie. Ile razy dziennie wtedy sadzaliście Diankę na nocnik? no bo przecież 6 miesięczne dziecię jeszcze nie woła że mu się chce... co do kupki to mi łatwo będzie wyłapać bo zawsze robi mniej więcej o tej samej porze uśmiech ale co z sikaniem?

a nocniczek? lepiej grający czy taki zwykły? a może od razy naką nakładkę na kibelek, żeby było od początku wiadomo, że robimy i schodzimy, że nocnik nie służy do zabawy itd.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
florzak
guru
guru


Dołączył: 12 Cze 2009
Posty: 5818

PostWysłany: Pią 25 Lis 2011, 8:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Myślę, że nakładka dla takiego malucha to nie bardzo, a nocnik jaki się Tobie podoba, może być najprostszy.
A częstość siusiu jest różna, musisz Małą poobserwować, ale takie maluchy to robią często siku chyba co godzinkę to max? Ale poznasz:) Choć ja uważam, że jeszcze troszkę za wcześnie na takie regularne wysadzanie, na razie bym przyzwyczajała np. tylko kupka jak łatwiej wyczuć, ona i tak nieświadomie będzie robiła siku w nocnik.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Plotki i porady doświadczonych mam Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
Strona 1 z 6

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group