Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Różne wykształcenie małżonków
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Nasza codzienność
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Sheryl
maniak
maniak


Dołączył: 30 Gru 2010
Posty: 1221

PostWysłany: Sro 12 Paź 2011, 18:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

.........

Ostatnio zmieniony przez Sheryl dnia Wto 17 Sty 2012, 22:50, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Marga
guru
guru


Dołączył: 23 Lut 2011
Posty: 11483

PostWysłany: Sro 12 Paź 2011, 18:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dokładnie tak jest, jak dziewczyny piszą - ten pęd do jak najwyższego wykształcenia nijak się ma do doświadczenia życiowego. Rzeczywiście, po studiach mgr nie ma szans na pracę za 6 tyś, albo te szanse są niewielkie - nie dlatego jednak, że to wykształcenie jest "za niskie", tylko dlatego, że brak doświadczenia w pracy, które jest niesamowicie ważne dla każdego pracodawcy. Jeśli Twój mąż będzie miał doktorat, który na pewno przełoży się na wymierne korzyści finansowe, to tylko się cieszyć, jeżeli natomiast liczycie na to, że po doktoracie automatycznie wzrosną zarobki tylko ze względu na ten stopień naukowy - zastanówcie się jeszcze. To może nie być niestety takie proste.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kasiek86
guru
guru


Dołączył: 16 Lut 2009
Posty: 6450

PostWysłany: Sro 12 Paź 2011, 18:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://www.egospodarka.pl/65595,Praca-dla-inzynierow-bedzie-latwiej,1,39,1.html
tutaj jest ciekawy artykuł
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ewelajn
moderator
moderator


Dołączył: 30 Sie 2011
Posty: 13532
Skąd: za 7 górami, za 7 lasami...

PostWysłany: Sro 12 Paź 2011, 18:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Marga - dokładnie tak jak mówisz. Ja dostałam dobrą pracę na 1 roku studiów - bo juz gdzies pracowalam, mialam kontakt z ludzmi , mialam jakies tam doswiadczenie, pozniej dostalam jeszcze lepsza bo mialam wiecej doswiadczenia, mozna powiedziec, ze juz kariere zrobilam fuksem, ale dzieki doswiadczeniu, i znajomosci jezykow .. a o studia ? o to mnie nikt nie pyta , w pracy liczy sie mozg, doswiadczenie i kreatywnosc , a w zawodzie ciezko znalezc prace - czyli dokladnie to co na studiach ...

takze Sheryl przedstawo mężowi wątpliwosci, niech przemysli , chyba ze widzi mu sie kariera na uczelni ? z drugiej strony nie mozna go ograniczac , nie wiem pogadajcie o tym, jak on to widzi. bo z dzieciatkiem bedziesz potrzebowala pomocy i odciazenia troche uśmiech
jesli ma aspiracje to niech robi, ale ustalcie co dalej przez te 3 lata to i praca sie zmienic moze wiele razy uśmiech

i wysokie tytuly naukowe wroza dobra kariere ale naukowa i sa pracochlonne, a czy pieniadze ? moze wykladajac na prywatnych uczelniach, ale kiedys wynagrodzenie roslo wraz z tytulem, teraz jest inaczej, kazdy ma wyzsze wyksztalcenie, a bez urazy dla nikogo nie wiele wie , a wiele oczekuje ( sama mam prawie wyzsze- koncze ,ale wiem jak to jest szukac pracy i pracowac za niskie stawi- od czegos sie zaczyna, a niektorzy zaaraz po studiach mysla, ze kokosy dostana za sam tytul, a tu rozczarowanie.. )
ja bym negocjowala z mezem wspolne piorytety, ale jesli by mu b.zalezalo, to nie chcialabym go ograniczac
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Agata85
guru
guru


Dołączył: 27 Wrz 2010
Posty: 4318

PostWysłany: Sro 12 Paź 2011, 18:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sheryl, ale podczas doktoratu Twój mąż otrzyma jedynie stypendium doktoranckie, czyli niewiele ponad 1000 PLN. Przynajmniej w moim zawodzie tak jest, poprawcie mnie, jeśli u Was jest inaczej?
My oboje skończyliśmy studia wyższe, ale mamy różne tytuły i nikt nie czuje się gorszy/lepszy z tego powodu. Gdyby mąż zapragnął być doktorem, myślę, że całym sercem bym go wspierała, cieszyłabym się Jego sukcesem bardziej niż swoim własnym. uśmiech
Myślę, że powinnaś porozmawiać z mężem, przedyskutować wszystkie za i przeciw, a przede wszystkim zastanowić, czy to na pewno jest dobre rozwiązanie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
agattt
moderator
moderator


Dołączył: 17 Lut 2011
Posty: 13577

PostWysłany: Sro 12 Paź 2011, 19:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czyli jak dobrze rozumiem Sheryl, Tobie nie chodzi o to, że mąż będzie bardziej "naumiany" od Ciebie dzięki temu doktoratowi tylko, że plany rodzicielskie się przez to skomplikują, tak?
Porozmawiajcie o tym szczerze. Jeżeli ten doktorat jest jego marzeniem, jest mu to potrzebne to niech robi, z dzieckiem możecie poczekać rok czy dwa.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
nimfa
moderator
moderator


Dołączył: 02 Lip 2009
Posty: 10588

PostWysłany: Sro 12 Paź 2011, 19:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a ja bym chciała wiedzieć co to za studia, że z doktoratem można faktycznie więcej zarobić... lol
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Sheryl
maniak
maniak


Dołączył: 30 Gru 2010
Posty: 1221

PostWysłany: Sro 12 Paź 2011, 21:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

........

Ostatnio zmieniony przez Sheryl dnia Wto 17 Sty 2012, 22:50, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Karolina1984
guru
guru


Dołączył: 31 Lip 2011
Posty: 6034

PostWysłany: Sro 12 Paź 2011, 21:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Piotrek chce mnie koniecznie wypchnąć na doktorat, ale jakoś się tam nie widzę. Jest jedno miejsce na fortepianie na rok....... chyba niełatwo się tam dostać....i po co mi to??
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
_cZaRnA_
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 12 Wrz 2010
Posty: 660

PostWysłany: Sro 12 Paź 2011, 22:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

U nas jest tak, że ja mam mgr a mój J ma średnie na dodatek bez matury. Ot takie błędy młodości, że nie będzie jej zdawał i tyle.
Nie czuję wcale aby był w jakimś stopniu ode mnie gorszy. Wybrałam go i jestem z nim bo sie uzupełniamy i kochamy. Ma pracę, ja też ją mam i jest OK.
A mniej wykształcony nie znaczy gorszy. Wiele razy się przekonałam, że czasem Ci mniej wykształceni są lepsi i bardziej mądrzejsi od tych wysoko wykształconych.
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Nasza codzienność Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
Strona 2 z 4

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group