Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

dobry trwały fluid ?
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Uroda
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Cinnamonnek
maniak
maniak


Dołączył: 04 Maj 2011
Posty: 1536

PostWysłany: Pon 18 Cze 2012, 23:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Elmuszka napisał:
Cinnamonku, możesz mi powiedzieć coś więcej o BB cream? wydaje mi się, że w którymś temacie pisałaś o takich kremach. Czym on się różni od przykładowo tego:
?
składem? co jest Twoim zdaniem bliżej podkładu?
Jeżeli to nie Ty pisałaś, to może ktoś mi powie?
Naczytałam się na wizażu i tak mnie kusi.


Elmuszko - BB kremy bądź tak jak nazywają się właściwie Blemish Balmy są produktami, które z założenia mają poprawiać kondycję naszej skóry poprzez składniki w nich zawarte. Często zawierają kompleksy witaminowe, witaminę E, magnez, kofeinę oraz mineralne pigmenty. Dodatkowo większość z nich łączy w sobie : bazę pod makijaż, podkład, korektor, krem nawilżający (często zawierający kompleksy albo regenerujące albo zmniejszające pory bądź tonujące skórę, przeciwzmarszczkowe, rozjaśniające). Większość z azjatyckich kremów zawiera także faktor SPF najczęściej 10 bądź SPF 15.

BB kremy są przeróżne - europejskie : L'Oreal, Garnier, Maybelline, Boots, Rimmel tak na prawdę są jedynie podróbkami produktów oryginalnych pochodzenia koreańskiego takich firm jak : Skinfood, Missha, Skin 79.

Produkty różnią się składem - europejskie nie zawierają tak wielu składników mineralnych, nie są aż tak kompleksowe jak te pochodzenia azjatyckiego i mało kiedy zawierają faktor przeciwsłoneczny. Są jednakże dostosowane do europejskiego kolorytu - mają tony różowe i oliwkowe.
Te koreańskie natomiast przed wchłonięciem mają podcienie szarości uśmiech i dlatego należy je bardzo dobrze wklepać.

Osobiście testowałam:
kremy koreańskie : Missha, Skin79
kremy europejskie : Garnier, L'Oreal Revitalift BB, Maybelline

Powiem tak - Missha jest kremem świetnym, niemniej odcienie szarości są bardzo wyraźne i trzeba odczekać około 10 minut aby krem się wchłonął i szarość zniknęła. Ładnie rozświetla skórę, koryguje niedoskonałości, zwykle stosowałam go pod podkład Estee Lauder.

Z kremów europejskich najbardziej podobał mi się L'oreal i Garnier, mają mocniejsze pigmenty - definitywnie, niż Missha i bardziej przypominają krem z podkładem niż BB krem, ale robią swoje - normalizują cerę, rozjaśniają ją i dobrze nawilżają uśmiech często stosowałam je jedynie pod puder sypki i wystarczały. Definitywnie lepiej dopasowywały się do karnacji uśmiech

Róznica jest także w cenie - te azjatyckie są dość drogie, niemniej są bardzo wydajne.

Krem Nivea, który pokazałaś, to zwykły krem nawilżający z podkładem, tak jak chociażby Olay touch of Max Factor foundation. Nie zawiera on składników naturalnych i pigmentów mineralnych uśmiech ale tez się sprawdza. (swoją drogą Olay jest bardzo dobry Smile).
_________________
Ciekawość zabiła kota, satysfakcja przywiodła go z powrotem.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ewelajn
moderator
moderator


Dołączył: 30 Sie 2011
Posty: 13532
Skąd: za 7 górami, za 7 lasami...

PostWysłany: Wto 19 Cze 2012, 8:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja się naczytałam opinii, jakie super są azjatyckie, zamówiłam z ebay'a i przyszła nie dość że podróba, to strasznie gęsty ten bb krem, dla mojej mieszanej cery tragedia. takich u nas dostępnych typu garnier nie próbowałam, kolory wydają mi się ciemne
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Ewa-Gdy
guru
guru


Dołączył: 27 Lis 2011
Posty: 4628
Skąd: Gdynia

PostWysłany: Wto 19 Cze 2012, 8:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mysha napisał:
ten krem Nivea używałam i nie polecam... jest ciemny, zostawia brzydkie smugi, roluje się... przynajmniej na mojej twarzy

Miałam okazję wypróbować BB Cream Garniera i jest ok na co dzień jeśli lubisz bardzo delikatny i naturalny efekt, ale jak dla mnie to nie bardzo bo nic do mojego wyglądu nie wniósł że tak powiem Very Happy język

nie wiem czy Ci pomogę tym co napisałam,ale zawsze jakaś opinia

Aha i jeśli jeszcze mogę polecić to zakupiłam ostatnio podkład L'Oreal Lumi Maguiqe i jestem baaaardzo z niego zadowolona, faktycznie wspaniale rozświetla buzię, jest taka promienna i ma świetnie wyrównany koloryt

Co cera to inny efekt uśmiech Ja używam nivea i chwalę. Zwłaszcza na lato jest fajny, bo wystarczy wykończyć sypkim i po sprawie.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Elmuszka
moderator
moderator


Dołączył: 15 Sie 2010
Posty: 4494

PostWysłany: Wto 19 Cze 2012, 8:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No właśnie ja się też naczytałam... kiedyś spróbowałam tej Nivei i dla mnie to ona w ogóle nie miała krycia. No chciałam coś lżejszego od podkładu, ale nie całkiem przezroczystego. Ciekawa jestem jaką zawartość pigmentu mają te BB..
Ewelajn, ja widziałam na allegro za 50 zł tę opisaną przez Cinnamonnek Mishę, i jakoś.... za tania mi się wydawała. Skład Garniera jakiś taki... za długi jednak mi się wydaje.

Cinnamonku, może tego Olaya spróbuję, najwyżej będzie służył jako baza pod podkład uśmiech
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ewelajn
moderator
moderator


Dołączył: 30 Sie 2011
Posty: 13532
Skąd: za 7 górami, za 7 lasami...

PostWysłany: Wto 19 Cze 2012, 8:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wiesz co ta Misha jest na pewno droższa na allegro niż na ebay'u
ja zamawiałam skin79 na allegro ok 70-80 na ebay'u ok 50
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Cinnamonnek
maniak
maniak


Dołączył: 04 Maj 2011
Posty: 1536

PostWysłany: Wto 19 Cze 2012, 9:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ewelajn - dlatego najlepiej jest zamawiać nie poprzez ebay, a poprzez koreańskie sklepy wesoły które mają swoje strony internetowe. Albo przez sklepy polskich dziewczyn mieszkających w azji.

Podróbek kremów BB jest masa, szczególnie na ebay, gdzie nie można za bardzo ocenić po zdjęciach co tak na prawdę dostaniemy, a to wszystko dlatego, około roku temu zaczął się na nie przeogromny Boom.

Co do cen sądzę, że Missha będzie wahała się od 100-160 zł w Polsce plus wysyłka. Skin79 około 120-150 zł plus wysyłka.

Elmuszko - Olay jest okej, ale zastrzegam, że to nie jest krem BB a jedynie krem nawilżający z dodatkiem podkładu MaxFactora (dokładnie z adaptem) wesoły

Kochana, mam w domu ze trzy BB kremy to zrobię Ci zdjęcie jak wyglądają pigmenty wesoły tylko dorwę jakiś aparat uśmiech
_________________
Ciekawość zabiła kota, satysfakcja przywiodła go z powrotem.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
kasiaaaaa
początkujący
początkujący


Dołączył: 10 Cze 2012
Posty: 5

PostWysłany: Sro 4 Lip 2012, 14:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziewczyny dalej nie mam podkladu,i niewiem jaki wybrac,a moze poradzicie jeszcze jakie cienie??
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Elmuszka
moderator
moderator


Dołączył: 15 Sie 2010
Posty: 4494

PostWysłany: Sro 4 Lip 2012, 14:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Właśnie, Cinnamonnku, miałam Ci podziękować, kupiłam tego Olaya. Krycia nie ma prawie wcale, ot lekko zmienia czerwień skóry na taki lekki brązik. Ale w tych upałach sprawdza się znakomicie! uśmiech
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
MADI
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 28 Lut 2012
Posty: 685

PostWysłany: Czw 5 Lip 2012, 16:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

estee lauder double wear-mega trwały, ale tylko na wyjatkowe okazje, na co dzien nie nadaje sie

vichy dermablend- trwaly -na okazje + puder, na co dzien jak ktos sie nie swieci-moze byc bez pudru
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Marga
guru
guru


Dołączył: 23 Lut 2011
Posty: 11483

PostWysłany: Czw 5 Lip 2012, 16:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Vichy dermablend jest bardzo kryjący, dla dziewczyn z widocznymi niedoskonałościami skóry, generalnie u mnie latem by zupełnie się nie sprawdził, a używałam go tylko kiedyś w trądzikowym kryzysie. Nie wiem, jak u Ciebie, u mnie z daleka było widać, że buzię mam pokrytą dokładnie podkładem, mimo że oczywiście wszystkie krostki były zakryte. Poza tym, miałam uczucie ściągniętej twarzy. Ja bym go poleciła tylko do cery z widocznymi problemami.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Uroda Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny
Strona 5 z 8

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group