Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Ankieta przedwyborcza :P
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... , 14, 15, 16  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Nasza codzienność
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  

Na jaką partię zagłosujesz w najbliższych wyborach?
PO
43%
 43%  [ 14 ]
PiS
15%
 15%  [ 5 ]
SLD
12%
 12%  [ 4 ]
PSL
0%
 0%  [ 0 ]
Inna
28%
 28%  [ 9 ]
Wszystkich Głosów : 32

Autor Wiadomość
nheledore
moderator
moderator


Dołączył: 15 Lip 2011
Posty: 6798
Skąd: K/T

PostWysłany: Czw 17 Lis 2011, 13:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To znaczy same Marsze przebiegają spokojnie. (przynajmniej te w W-wie, w Krakowie był bardzo spokojny marsz)
Zadymy dzieją się albo w bocznych uliczkach, albo w ogóle w innym miejscu.
Telewizja tylko tego nie pokazuje. Ale tu się serduszko musi wypowiedzieć, bo była i widziała na własne oczy.
uśmiech
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ewelinka89
moderator
moderator


Dołączył: 09 Mar 2011
Posty: 9831

PostWysłany: Czw 17 Lis 2011, 17:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie do końca przebiegają.. Przynajmniej ja widziałam je w 'głównych miejscach'. Rok temu nagle idący z przodu postanowili zmienić kierunek. Gdyby nie bardzo duża liczba policjantów, która szybko reagowała to mogłoby być dużo gorzej bo idący tłum nie reagował początkowo na policję.. W tym roku z tego co widziałam zamieszki były pod pomnikiem, a więc na głównej trasie. Koło mnie 'bronili' kontrmanifestację i z tego co widziałam w stronę policji poleciało trochę przedmiotów, jakiś pan machał policji swoim ptaszkiem, a część z manifestacji wulgarnie wyzywało policję. Skrajne przykłady, ale jednak mają miejsce.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Marga
guru
guru


Dołączył: 23 Lut 2011
Posty: 11483

PostWysłany: Czw 17 Lis 2011, 18:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

TVN-ka akurat ma darmową reklamę, a kaskę im za samochody zapewne zwróci ubepieczyciel, więc nie dziwicie się, że to tyle razy wyciągają, bo prawdopodobie mają niezłą radochę... Dziennikarka Polsat News rządzi Very Happy, ale takie mamy niestety media - mnóstwo niekompetentnych, niedoświadczonych tzw. dziennikarzy... A że narodziła się nowa świecka tradycja chuliganerii z okazji Dnia Niepodległości i dwóch wrogich sobie manifestacji, które udowadniają, czyj patriotyzm lepszy i godniejszy - cóż, tylko usiąść i płakać nad tą wolną niepodległą z wiecznie skłóconymi rodakami....
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
serduszkox
guru
guru


Dołączył: 15 Maj 2011
Posty: 6453

PostWysłany: Czw 17 Lis 2011, 19:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nheledore już opisuję, zresztą wydaje mi sie że to juz pisałam ale co tam Very Happy

Zacznę od początku. Marsz rozpoczynał się na pl.Konstytucji. Troszkę się interesowałam tym jak będzie to wyglądać. Więc buszując po kilku forach znalazłam informacje,ze Marsz ma zostać zablokowany przez przedstawicieli Kolorowej Niepodległej i osoby reprezentujące lewicę oraz Antifę. Tę ostatnią wspierały osoby zza granicy (m.in Belgia,Niemcy) Od samego dworca do docelowego punktu dzieliło nas jakieś 15min drogi,co zamieniło się w 45minutowe przejście bocznym ulicami ponieważ ulice były zablokowane przez Antifę,która prowokowała bójki,wyłapywała ludzi którzy idą w małych grupach,są w barwach Polski (gwoli ścisłości Antifa brzydzi się demonstrowania swojego przywiązania do kraju i barw narodowych) i poprostu ich biła..Dlatego bezpiecznie było trzymać się w większych grupach.Po dojściu do celu (wraz z ok.40osobową grupą do której się dołączyliśmy) policja była ustawiona na pl Konstytucji oddzielając obie manifestacje. Zaznacze tu,że Marsz był legalnym zgrupowaniem,a ludzie z blokady nie mieli pozwolenia na utworzenie manifestacji. Lewacy zaczęli rzucać słoikami z białą farbą,racami, koktajlami Mołotowa i z tego wywiązała się największa afera,bo właśnie tam były czoło Marszu. Odsunęliśmy się bardzo na tyły,bo policja zaczęła używać armatek wodnych i gazu i tak znaleźliśmy się na tyłach,a de facto z powodu ww przeszkód Marsz rozpoczął się jakby od tyłu. Samo przejście było nadzwyczaj spokojne (środowiska kibiców nienawidzących sie wzajemnie klubów łączyły się w tym dniu i animozje klubowe nie miały w ogóle racji bytu.) Liczyło się oddanie hołdu poległym dla Nas wszystkich bohaterom. Co jakiś czas Marsz był zatrzymywany ze względu na pojawiające się co jakiś czas blokady lewej strony oczko
Przy pomniku Dmowskiego zostały złożone kwiaty został odśpiewany hymn oraz Rota ze szczególnym naciskiem na "Nie będzie Niemiec pluł nam w twarz, Ni dzieci nam germanił" Tu,druga afera w ciągu całego Marszu - podpalenie wozów TVN i TVN Meteo. Wg mnie jest to zemsta na tejże stacji za to jak ukazują w Polsce środowisko kibiców. Pokazują ich jako hołotę,chuligaństwo itd. Ale nikt nie pokazuje ile dobrego robią kibice. Akcje ze sprzątaniem grobów,akcje charytatywne na rzecz biednych dzieci,dzieci z domów dziecka,domów samotnej matki,zbiórki pieniężne dla chorych..Na ten temat panuje cisza..
I tak stało się po tej całej akcji.. Nagłasnianie jaki to TVN biedny,a prawicowcy tacy źli.. Przez wszystkie reportaże jakie obejrzałam w TVN nie pokazano nic dobrego.Żadnej idei przemarszu..NIC co mogłoby pokazać ludziom jak było naprawdę. Pokazana tylko bójka z policją i stroną lewicową na pl Konstytucji i podpalenie wozów. Czyli pierwsze 15min i ostatnie 15 min Marszu Rolling Eyes
Tak jak już wcześniej wspomniałam nikt kto tam nie był,kto nie brał udziału nie potrafi pojąć tego jak było naprawdę. Media potrafią idealnie manipulować zwykłymi ludźmi.
Przytocze jeszcze jedną sytuację:

Starsza Pani,biorąca udział w Marszu pod pomnikiem Dmowskiego powiedziała że jest dumna z nas wszystkich,młodych ludzi którzy się tu znajdują bo tak jak oni kiedyś tak my teraz walczymy za Polskę, tylko jestesmy modniej ubrani Very Happy


Ewelinko dwie rzeczy : Po pierwsze ci ludzie którzy zmienili nagle kierunek pochodu ot tak sobie tego nie zrobili. Całość była na bieżąco ustalana przez organizatorów Marszu. Do ostatniej chwili nie było wiadomo jak będzie się toczyła trasa ( wszystko ze względu na to,że przez wszystkie możliwe trasy ustawiała się Antifa.)
Dalej, idąc Twoim tokiem rozumowania w ogóle nie powinno się obchodzić takiego święta jak odzyskanie Niepodleglości bo to spęd chuligaństwa.. Jednak są ludzie normalni którzy nie boją się iść i cieszyć się z resztą.. A jest co świętować uśmiech Szła obok nas taka babeczka na oko z 50-60 lat z mężem.. Powiedziała,że mimo że idzie z tysiącami łysych dresiarzy to właśnie przez nich czuje się bezpieczna w tym dniu i widzi że ci ludzie tak naprawdę nie są źli a tylko źle naświetlani przez media uśmiech
_________________
Pewności nie ma, ale jest szansa.. uśmiech
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
serduszkox
guru
guru


Dołączył: 15 Maj 2011
Posty: 6453

PostWysłany: Czw 17 Lis 2011, 19:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Marga - lewa strona w żaden sposób nie utożsamia się z patriotyzmem,wręcz jest jego wielkim przeciwnikiem. Stąd własnie te ich blokady.
_________________
Pewności nie ma, ale jest szansa.. uśmiech
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Marga
guru
guru


Dołączył: 23 Lut 2011
Posty: 11483

PostWysłany: Czw 17 Lis 2011, 19:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

serduszko, a z kim walczycie za tą Polskę? Bo się pogubiłam... Z Niemcami, co w twarz plują, czy z TVN-em, co to bezczelnie wykorzystuje podpalenie samochodów, zamiast pokornie przemilczeć ten fakt, z policjantami? Wiesz, generalnie ta starsza pani walczyła prawdopodobnie na wojnie lub w czasie reżimu, a teraz zdaje się wg Konstytucji panuje ustrój demokratyczny i mamy wolne wybory od jakiegoś czasu, na których co cztery lata wybieramy większością głosów nowych posłów i senatorów, prawda?
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ewelinka89
moderator
moderator


Dołączył: 09 Mar 2011
Posty: 9831

PostWysłany: Czw 17 Lis 2011, 19:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

serduszkox po prostu uważam, że nie powinno być wydawane zezwolenie na taką manifestację. Ktoś, kto chce uczcić faktycznie ten dzień to zrobi, bez względu na to czy odbędzie się manifestacja, czy nie. Ze względów bezpieczeństwa i finansów zgoda jest po prostu zbyt dużym ryzykiem. A jeśli już musi być, to dla jednej - a np. dla kontrmanifestacji w innym dniu/godzinach. O ile pierwsza utożsamia się ze świętem narodowym, więc zgoda na marsz 12 listopada byłaby śmieszna, to druga jest zawsze przeciwko pierwszej, więc nie widzę przeszkód na odmowę w tym samym dniu - właśnie ze względu na duże ryzyko, niepotrzebne prowokacje itd.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
serduszkox
guru
guru


Dołączył: 15 Maj 2011
Posty: 6453

PostWysłany: Czw 17 Lis 2011, 19:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Marga przytoczyłam ogólnie słowa tej pani. Chodziło zapewne o lewicowe poglądy i chęci powrotu do komuny.

Ewelinko - każdy ma własne spostrzeżenie na to czy taki Marsz powinien się odbywać czy nie. Ja nie przekonam Ciebie do swoich racji,a Ty mnie do swoich więc debatowanie nad tym czyja racja jest "lepsza" nie ma żadnego sensu język
_________________
Pewności nie ma, ale jest szansa.. uśmiech
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
nheledore
moderator
moderator


Dołączył: 15 Lip 2011
Posty: 6798
Skąd: K/T

PostWysłany: Czw 17 Lis 2011, 20:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzięki serduszko uśmiech
Chodziło mi właśnie o to- że Marsz się odbył, że szliście, rozmawialiście między sobą i wewnątrz POCHODU (a nie chuliganerii, która toczyła bijatyki zupełnie gdzie indziej) było spokojnie. W TV tego nie pokazali, ja oglądałam na yt relację z marszu, w Internecie dowiedziałam się, że było tam 20 tys. ludzi, bo TV pokazała to, jakby było to zbiegowisko przypadkowych ludzi w ilości 2 tysięcy oczko

Co do kibiców- trzeba oddzielić kibiców, czyli normalnych ludzi lubiących piłkę nożną, od kiboli, którzy faktycznie istnieją i w połowie przypadków dawno powinni siedzieć za kratami. Bezmyślni, bezideowi ludzie, którzy niszczą wszystko, leją kogo popadnie nie powinni normalnie funkcjonować w społeczeństwie. Od takich się odcinam.
Podobnie, jak odcinam się od wszelkiej maści skrajnych, prawicowych bojówek, bo naturalnie takie również istnieją, które za poglądy/orientację/narodowość potrafią nawet zabić.

Niemniej ewelinko, nie wyobrażam sobie, żeby zabronić ludziom demonstrować w dniu święta odzyskania Niepodległości. Nie wiem, może się historią za bardzo przejmuję, ale to byłby bardzo niedobry sygnał, gdyby ktoś powiedział: w Dzień Niepodległości nie wolno demonstrować, to by trochę brzmiało, jak zabranianie, odbieranie tożsamości narodowej.
Że to kosztuje? Cóż, BOR w ciągu roku kosztuje pieniądze, które pozwoliłyby oddłużyć kilka (naście?) szpitali, a mimo wszystko nie likwidujemy go Wink

Margo, staruszkowie, którzy dobrze pamiętają czasy komunizmu, z opowiadań swoich rodziców czasy wojen, a z opowieści dziadków czasy zaborów, są nieraz bardzo dotknięci tym, co dzieje się w dzisiejszych czasach. Bo dziś nie trzeba walczyć o wolną Polskę. Dziś trzeba walczyć o PRAWDĘ.
Historia jest brutalnie fałszowana, wybielane są postaci, którzy w sytuacji wysoko rozwiniętej moralności siedziałyby za kratkami. Pan Urban, Bartoszewski, Michnik, Jaruzelski, to tylko wierzchołki góry lodowej.
To, że mamy wolne wybory, nie oznacza wcale, że rozprawiliśmy się z przeszłością. Struktury i "plecy" całej naszej demokracji są twardo zakorzenione w przeszłości i tak naprawdę, gdy to pokolenie wymrze, zaczniemy wychodzić na prostą.

Inna rzecz, że warto zastanowić się, co ci wszyscy, którzy walczyli, tak w wojnach, jak i we wszelkich powstaniach powiedzieliby np. takiej 'Kolorowej Niepodległej'.
I jak dzisiaj czuliby się widząc co robimy z wolnością, którą nam po sobie zostawili.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
serduszkox
guru
guru


Dołączył: 15 Maj 2011
Posty: 6453

PostWysłany: Czw 17 Lis 2011, 20:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzięki Nhele , jakoś nie umiem opisywać za dobrze to co mam na języku,za to Ty wyjełaś mi to wszystko z ust i przelałaś tutaj język
_________________
Pewności nie ma, ale jest szansa.. uśmiech
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Nasza codzienność Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... , 14, 15, 16  Następny
Strona 15 z 16

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group