Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Ankieta przedwyborcza :P
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 13, 14, 15, 16  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Nasza codzienność
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  

Na jaką partię zagłosujesz w najbliższych wyborach?
PO
43%
 43%  [ 14 ]
PiS
15%
 15%  [ 5 ]
SLD
12%
 12%  [ 4 ]
PSL
0%
 0%  [ 0 ]
Inna
28%
 28%  [ 9 ]
Wszystkich Głosów : 32

Autor Wiadomość
nheledore
moderator
moderator


Dołączył: 15 Lip 2011
Posty: 6798
Skąd: K/T

PostWysłany: Pią 21 Paź 2011, 21:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ewaluna Problem leży w tym, że jak do tej pory nie przedstawiłaś ŻADNYCH argumentów, na których mogłabym się skupić i oprzeć. W zasadzie mam wrażenie, że chyba zgubiłaś wątek dyskusji, zresztą nie dziwię skoro nie masz pojęcia czym się różni rząd od sejmu.
Zupełnie też nie wiem, na jakiej podstawie wyczułaś moje "emocjonalne" podejście do dyskusji z Tobą- ja określiłabym je jako chłodne i wręcz nużące, bo przerzucamy się nieistotnymi dla sprawy poruszonej w wątku zdaniami...
Taaak, mam kompleksy, dlatego siedzę na forum ślubnym i planuję swój ślub. Żenujące jest, że formułujesz takie wnioski w dyskusji o polityce- chyba jednak Twój stosunek jest nadgorliwy. Gdyby jeszcze wnosił coś do dyskusji byłoby to ok, ale nie wprowadziłaś zupełnie nic do tematu rozmowy, poza błędami rzeczowymi.

Tyle ode mnie, bo nie będę prowadzić tej rozmowy w standardach, które Ty wprowadzasz.

karolipio napisał:
nheledore, krzyż jest krzyżem, niezależnie od tego, kto go podarował, zwłaszcza, że w sejmie wisi krucyfiks.
Tego się po prostu nie da podpiąć po inne śmierci i inne historie życia ludzi, a że ktoś kiedyś podpiął inne sprawy, nie znaczy że to prawda, że ten krzyż różne sprawy symbolizuje.


Ok, rozumiem, że wszelkie środowiska, które są neutarlne, mają inny światopogląd, albo są wprost antyklerykalne nie chcą tam krzyża. Przyjmuję argumenty, jakie z ich strony padają.
Dla mnie i to podkreślam, dla mnie osobiście krzyż jest ważny i cieszę się z tego, że tam wisi, ktoś inny może mieć co do tego wątpliwości.
Pewnie inaczej byłoby, gdyby dyskusja toczyła się tu i teraz, czy krzyż tam powiesić. Myślę, że dzisiaj byłaby to krwawa dyskusja na forum ogólnonarodowym.
Ale czym innym jest zdęcie krzyża. Pewnie niezła konserwa ze mnie wychodzi, ale w moim odczuciu byłby to mały zamach na krzyż- mój święty symbol.
Ciężko tu dojść do konsensusu, bo rozwiązania są tylko dwa, a każde krzywdzi dwie strony sporu. Jedynym sensownym wyjściem byłoby przeprowadzenie referendum, tylko w obliczu dramatycznej sytuacji na rynku pracy, w służbie zdrowia, szkolnictwo wymaga reformy- czy jest sens zajmować się taką sprawą i wydawać ogromne pieniądze na to?

karolipio napisał:
Gdzie tu widzisz rozliczanie?
Opieramy się przecież na statystyce, kościół sam rozlicza - w polityce także, co nowy pomysł, który się biskupom nie podoba, to w mediach biskupi powołują się na sumienie ochrzczonych w KK.

Odniosłaś bycie niewierzącym do mnie?
Tak na marginesie to, że ktoś nie jest katolikiem nie oznacza, że jest niewierzący albo że nie jest chrześcijaninem.


Często spotykam się z takimi pytaniami i w zasadzie nie widzę ich celowości. Bo życie duchowe, w tym również dochowywanie przykazań, dogmatów religijnych jest szalenie intymną sprawą. Niepotrzebne i nietaktowne jest wytykanie jakiejkolwiek grupie religijnej: "no tak, tacy niby religijni, ale tak naprawdę to..." To jest sprawa bardzo osobista.
Kościół rozlicza, tak, na mszach św. w czasie spowiedzi- ale też po to został powołany. Również nie zgadzam się i protestuję, gdy duchowni wtykają się tam, gdzie nie ma pola ich działania.

I nie odniosłam bycia niewierzącym do Ciebie personalnie; ale fakt, mogłam uściślić.
Tak jak napisałam, często spotykam się z takimi pytaniami złośliwością podszytymi. Pytają w dużej mierze niewierzący, ale oczywiście zdarzają się i tacy z innych religii, a nawet ci, którzy są w obrębie jednej i tej samej.

I oczywiście zdaję sobie sprawę, że są inne religie uśmiech
Co więcej, uważam, że każdy światopogląd jest równoważny, oczywiście, dopóki nie krzywdzi innych.

Nie wiem, czy w miarę składnie, jestem wypompowana po całym dniu zajęć. A tak strasznie chciałam jeszcze raz
ewaluna napisał:
wspinać się na literackie wyżyny i zasypywać nas górnolotnymi sformowaniami godnymi wieszcza narodowego


Nie wiem czemu, ale miło mi uśmiech
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Karolina1984
guru
guru


Dołączył: 31 Lip 2011
Posty: 6034

PostWysłany: Sob 22 Paź 2011, 1:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Karolipio- ja chciałam tylko zaznaczyć, że biskupi mówiąc do swoich wiernych mają nie tylko prawo , ale i obowiązek odwoływać się do ich sumienia oraz napominać.
I chrześcijanin powinien równiez w kwestiach politycznych np kierować się stosunkiem danej partii do aborcji, eutanazji...
Naganne jest, jeśli księża wprost namawiają do głosowania na okjreśloną partię.


Akurat byłam w niedzielę z P parafii- rzadko tam chodzimy, bo poziom kiepskawy, ale akurat tak wyszło.
Podczas kazania, zapadłam jak to zwykle w tym kościele w krzepiący półsen- gdy nagle ocknęłam się. Ksiądz odniósł się własciwie niemal wprost do partii Palikota. Może mówił kontrowersyjnie- troszeczkę. Ale bardoz mi się to podobało. Przyjęło się u nas w przestrzeni publicznej,że Kościół można opluwać, ale kościół- zwłaszxcza ustami księży, a nie daj Boże dostojników kościelnych - bronić sie nie powinien, bo to w złym smaku. I w tym kontekście bardzo mi się ta reakcja spodobała. Nie podejrzewałąm również naszego proboszcza o tak naprawdę inteligentnie sformułowane przemyślenia.....
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ewaluna
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 18 Cze 2011
Posty: 623
Skąd: Z filmu Burtona

PostWysłany: Sob 22 Paź 2011, 6:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ewelinka89 napisał:
nheledore napisał:
ewaluna, muszę wychodzić i nie mam czasu odpisać:

Rząd to rada ministrów z premierem na czele.

Chcesz merytorycznej dyskusji, ale pojęcia nie masz o elementarnych sprawach Rolling Eyes

Pan Biedroń jest Posłem. Ale nie Posłem partii RZĄDZĄCEJ, nie jest żadnym ministrem.

Tyle. Do zobaczenia po weekendzie Twisted Evil



Szczerze, to zrozumiałam ten element waszych wypowiedzi całkiem odwrotnie oczko

Nie ma sensu rozmawiać z osobą,która w sytuacji braku umiejętności rozmowy tupie nóżką i zabiera zabawki z piaskownicy. Wink lol Takie zachowania charakteryzowały moje kontakty interpersonalne jak miałam 5 lat-teraz szkoda mi na to czasu lol

Nheledore ironii nie rozumie,ale za to 10/10 punktów zgarnęła w moich oczach jej "riposta" o ślubie. lol Największą wartością człowieka i gwarancją wysokiej samooceny jest bowiem nadchodzący ślub. Wink Shocked Rozkosznie!

Co prawda,wspaniale jest móc cofnąć się w czasie do lat dziecięcych,ale dla mnie to koniec tejże wymiany zdań!Poniżej pewnego poziomu dyskusji z natury nie schodzę!

Miłego weekendu!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
nheledore
moderator
moderator


Dołączył: 15 Lip 2011
Posty: 6798
Skąd: K/T

PostWysłany: Sob 22 Paź 2011, 17:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Karolina1984 napisał:

Przyjęło się u nas w przestrzeni publicznej,że Kościół można opluwać, ale kościół- zwłaszxcza ustami księży, a nie daj Boże dostojników kościelnych - bronić sie nie powinien, bo to w złym smaku. I w tym kontekście bardzo mi się ta reakcja spodobała.


Najgorsze i w sumie najsmutniejsze, że to będzie narastać. A niestety Kościół w dużej mierze sam daje argumenty antyklerykalnym środowiskom. Trochę to dziwne, bo propagowana tolerancja wobec wszystkiego nie obejmuje już tak bardzo KK.

Partia Palikota wpasowała się idealnie w nastroje społeczne. Mnie zastanawia tylko, czy wyborcy przyglądali się ich programowi na gospodarkę (nie wiem nawet, czy takowy posiadają, nie pomyślałabym przed wyborami, że ta partia osiągnie taki sukces, za to Palikotowi się należą gratulacje, bo zrobił niesamowitą rzecz- oczywista, pod względem marketingu politycznego- więc nie zagłębiałam się) i na to głosowali, czy głosowali na ideę państwa, ale światopoglądową...
Jak do tej pory robią sporo zamieszania i szumu wokół siebie, ale żadnych konkretów nie ma...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
serduszkox
guru
guru


Dołączył: 15 Maj 2011
Posty: 6453

PostWysłany: Sro 16 Lis 2011, 23:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nheledore napisał:

Osobiście odczuwam, jak TVN robi sobie żarty z wielu ludzi w tym kraju, niestety, podpalenie ich wozu tak naprawdę tylko im się przysłuży, bo mogą wprost atakować szeroko pojęte środowiska prawicowe. Więc lekkie okpienie tego wszystkiego nie zaszkodzi. Tak myślę.
Naturalnie, odcinam się od wszelkich przejawów chuligaństwa, wandalizmu i zwykłego bandytyzmu- uważam, że awanturę rozpętali tam młodzi ludzie, którzy przyszli tam właśnie z nadzieją na bijaktykę, ale prawda jest taka, że do końca nie wiadomo KTO podpalił ten wóz, a wyrok w mediach zapadł.


Nhele - Dokladnie,Polakom robi się wodę z mózgów. Tvn teraz jest wielce poszkodowany,bo "źli kibole rozwalili im auta" Straszne.. Nie doszłoby do tego gdyby nie to,jak atakowali kibiców i ludzi o skrajnie prawicowych poglądach.

Na zamieszki przed Marszem mogła wpłynąć lekka dezinformacja, najpierw czoło Marszu ustawiło się w stronę Rotundy, czyli w stronę lewactwa. Ludzie nie wiedzieli gdzie mają iść, Marsz ruszył w drugą stronę a dobre dwa tysiące ludzi nadal stało gotowych isć w stronę odwrotną, tam się wszystko zaczęło ludzie napierali na stronę gdzie stała Antifa.Atmosfera na Marszu piękna! Ilość osób, aż serce rosło jak się szło. Ojciec z żoną i trójką dzieci, najmłodszy może z rok, starsze osoby itp wszyscy razem, wspaniały widok!
_________________
Pewności nie ma, ale jest szansa.. uśmiech
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ewelinka89
moderator
moderator


Dołączył: 09 Mar 2011
Posty: 9831

PostWysłany: Czw 17 Lis 2011, 11:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powiem wam jak to wygląda w moich oczach - a kilka razy w roku mam okazję "podziwiać" podobne marsze, bo zawsze ich trasa prowadzi pod moimi oknami (a 11 listopada to jedna z wielu okazji, z których organizują swój marsz, a pewnie dlatego, że to wolny dzień frekwencja jest dużo wyższa). Raz- zawsze jest jakiś marsz przeciwników. W tamtym roku np. postanowili ich wygwizdać. Efekt? Idzie kilkadziesiąt osób z gwizdkami - gwiżdże, wyzywa.. Otoczeni dużo większą grupą policjantów. Z drugiej strony idą kibice, ludzie o skrajnych poglądach, którzy idą zrobić zadymę.. Z pochodniami, kijami, wrzeszczą niecenzuralne słowa, rzucają kamieniami, pokazują intymne części ciała policjantom (mruga. Rozumiem, że ludzie mają prawo wyjść na legalny pochód, ale skoro ma to tak wyglądać jednak ze względu bezpieczeństwa powinno się uniknąć wydania zezwolenia tak, żeby grupy mogły się spotkać. Grupa chuliganów prowokowana przez drugą stronę przecież jest bardziej agresywna.

Druga sprawa, to ludzie, którzy w tym pochodzie biorą udział.. To nie ludzie, którzy chcą świętować dzień niepodległości. Takich osób jest garstka i nie wierzę, że widząc jakie organizacje zgłaszają marsz, biorąc pod uwagę, że zawsze kończą się zadymami nie ma możliwości niewydania zezwolenie. Już nie mówiąc o kosztach - Cały marsz (przynajmniej we Wrocławiu) jest otoczony policją, grupka przeciwników otoczona dużo większą grupą policjantów niż uczestnicy. Państwo na to stać?
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
nheledore
moderator
moderator


Dołączył: 15 Lip 2011
Posty: 6798
Skąd: K/T

PostWysłany: Czw 17 Lis 2011, 12:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Problem z Marszem Niepodległości jest taki, że media puściły informację, że jest organizowany przez ONR i Młodzież Wszechpolską (których w Polsce nienawidzimy przecież)- osobiście się z nimi nie utożsamiam, z ich skrajnie prawicowymi poglądami również nie (żadna skrajność nie jest dobra). I to był pierwszy błąd.
Drugi- że władze miasta zgodziły się na Niepodległą Kolorową w tym samym miejscu. Po jakiego czorta organizuje się 11. listopada pochód, tylko po to, żeby zablokować inny? I dlaczego ktoś się na to zgodził?
Trzeci błąd, to wpuszczenie niemieckiej Antify na teren naszego kraju. No sorry, ale trzeba być niesamowitym ignorantem historycznym, żeby w taki dzień, w Warszawie witać z szeroko otwartymi ramionami gówniarzy, którzy wznoszą okrzyki "Auschwitz heil".
No i czwarty- że w dalszym ciągu na wszelkie marsze, pochody i inne wiece wpuszcza się osoby zamaskowane. Tego nie powinno być nigdzie, tak po tronie lewej jak i prawej.


Na Marszu zostało złamanych wiele praw, zrobili to sami uczestnicy (? nie wiem, czy uczestnikami można nazwać zadymiarzy i zwykłych smarkaczy, którzy powinni dostać niesamowite kary za bajzel jaki w ten dzień zrobili), zrobiła to Antifa (na 200 zatrzymanych osób 93 to Niemcy Shocked ), jak również zrobiła to policja, która w wielu miejscach przekroczyła swoje uprawnienia (skopanie przechodnia, przedłużone legitymowanie uczestników Marszu Niepodległości).

Ja się tylko martwię, że może się to stać jakąś popapraną "tradycją" i że co roku będzie coraz więcej chuligaństwa się tam zjeżdżało i psuło to święto.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ewelinka89
moderator
moderator


Dołączył: 09 Mar 2011
Posty: 9831

PostWysłany: Czw 17 Lis 2011, 12:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Puściły informację? Nie wiem jak w tym roku, ale w ubiegłym roku ONR i Młodzież wszechpolską było we Wrocławiu najbardziej widać i słychać... Do tego kibiców WKS i parę mniejszych grupek.
W tym roku mało mnie to interesowało - już zaczynam to traktować jako codzienne atrakcje mieszkania w centrum.. Niestety, ale to już zaczyna być "tradycją". Podobnie jak parada przeciwników, żeby było weselej.


Mam tylko nadzieję, że za rok wyciągną wnioski. Chociaż patrząc na wypowiedzi dotyczące delegalizacji marszu obawiam się, że za rok się rozczaruję. Tyle dobrego, że już nie będzie mnie to dotyczyć tak bezpośrednio jak teraz;p
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
nheledore
moderator
moderator


Dołączył: 15 Lip 2011
Posty: 6798
Skąd: K/T

PostWysłany: Czw 17 Lis 2011, 13:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sprostuję- Marsz rzeczywiście jest organizowany przez środowisko Wszechpolskiej i ONR, ale mówienie (słyszałam 11.11), że to ICH marsz, że idą tam ludzie powiązani z tym środowiskiem jest kłamstwem. Bezczelnym i spaczającym zupełnie cały obraz.

ewelinka89 napisał:

W tym roku mało mnie to interesowało - już zaczynam to traktować jako codzienne atrakcje mieszkania w centrum.. Niestety, ale to już zaczyna być "tradycją". Podobnie jak parada przeciwników, żeby było weselej.


No i właśnie tego jest szkoda.
Bo ludzie, którzy chcieliby iść, żeby manifestować swój patriotyzm, którzy po prostu- chcieliby uczcić to święto przestaną w którymś momencie jeździć. W zamian- będzie się tam pojawiało coraz więcej bojówek wszelkiej maści Evil or Very Mad



Co do kłamliwych telewizji:
Dziennikarka Polsat News bodajże, na pytanie: "czy uczestnicy marszu wznosili okrzyki, które mogły nawoływać do agresji" odpowiedziała: "Tak. Krzyczeli Bóg, honor, Ojczyzna"
uśmiech
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ewelinka89
moderator
moderator


Dołączył: 09 Mar 2011
Posty: 9831

PostWysłany: Czw 17 Lis 2011, 13:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Co do kłamliwych telewizji:
Dziennikarka Polsat News bodajże, na pytanie: "czy uczestnicy marszu wznosili okrzyki, które mogły nawoływać do agresji" odpowiedziała: "Tak. Krzyczeli Bóg, honor, Ojczyzna"



oczko


Dokładnie, widząc taką sytuację następnym razem zbierze się więcej chuliganów, którzy pod pretekstem święta pójdą się lać..

Szczerze, widząc od dłuższego czasu jak wyglądają te marsze nie jestem w stanie zrozumieć, jak normalni ludzie mogą tam iść, nie mówiąc o ciągnięciu dzieci. Ja w tamtym roku miałam bliskie starcie z tymi ludźmi i życie mi przed oczami przeleciało. W tym roku, choćbym nie wiem gdzie się spieszyła nie wyszłabym z domu dopóki sobie nie poszli..
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Nasza codzienność Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 13, 14, 15, 16  Następny
Strona 14 z 16

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group