Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

pytanie na które brak racjonalnego wytłumaczenia

 
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum ślubne :: strona główna -> Archiwum postów
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
w_chmurach
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 04 Paź 2011
Posty: 800
Skąd: Katowice

PostWysłany: Wto 4 Paź 2011, 14:14    Temat postu: pytanie na które brak racjonalnego wytłumaczenia Odpowiedz z cytatem

Witajcie
mój problem to właściwie nie problem tylko, brak odpowiedzi.
chodzi o to , że my z narzeczonym jesteśmy dość młodzi mamy po 21lat.
Zdecydowaliśmy się na ślub , ponieważ chcemy być ze sobą, kocham się, mieszkamy razem , jesteśmy ze sobą tak na prawdę od szkoły podstawowej nierozłączni. Bardzo dojrzali i odpowiedzialni, to mogę o sobie i o moim lubym powiedzieć bez skrępowania bo tak po prostu jest. Znajomi uważają . że jesteśmy jak stare dobre małżeństwo, ale i tak boję się uwag innych o tym , po co nam to tak wcześnie, dlaczego nie chcemy zaczekać , gdzie nam się śpieszy? Tak naprawdę nic nas nie pogania nie jestem w ciąży dziecka też nie mamy. Ale chcemy tak po prostu po ludzku chcemy wziąć ślub.

Jak sobie poradzić z tymi pytaniami, zdziwieniem?
_________________



Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
(=KaLinka=)
maniak
maniak


Dołączył: 13 Lut 2011
Posty: 1719

PostWysłany: Wto 4 Paź 2011, 14:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No właśnie mnie też zawsze to zastanawiało uśmiech tyle, że po naszych zaręczynach to nasi rodzice zdecydowali, że ma być ślub Shocked

młodzi nie młodzi nie ma na to jednej sensownej odpowiedzi bo czasem ten młody jest bardziej dojrzalszy niż ten starszy... bardzo dużo zależy od wychowania, przyzwyczajeń, tego co w życiu jest ważne.
znam pary które są ze sobą po 10 lat a mają po 30 a mieszkają jeszcze z rodzicami bo im tak wygodnie a inni chcą jak najszybciej pokazać, że są bardzo dorośli.. zależy od wielu rzeczy czasami jakaś tragedia łączy ludzi ze sobą tak silnie, że nie można " nie być już ze sobą"
nie ma na to jednoznacznej odpowiedzi
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Juliette
guru
guru


Dołączył: 05 Gru 2008
Posty: 2929

PostWysłany: Wto 4 Paź 2011, 15:08    Temat postu: Re: pytanie na które brak racjonalnego wytłumaczenia Odpowiedz z cytatem

w_chmurach napisał:
Jak sobie poradzić z tymi pytaniami, zdziwieniem?

Zwyczajnie lekceważyć. Po co masz się przejmować tym, co inni myślą. Nikt za Was życia nie przeżyje. Nie raz trzeba podjąć decyzję, która innych może dziwić - trzeba nauczyć się asertywności, w dorosłym życiu jest to bardzo przydatna cecha.

Sama w dniu ślubu miałam 21 lat. Gdy ktoś pytał "Czemu tak wcześnie?", często odpowiadałam "A na co mamy czekać?". Nigdy nie doczekałam się sensowej odpowiedzi, co utwierdziło mnie w przekonaniu, że dobrze robię Wink

Ps. temat nie pasuje do tego działu
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Karolina1984
guru
guru


Dołączył: 31 Lip 2011
Posty: 6034

PostWysłany: Wto 4 Paź 2011, 15:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kurcze- 21 wcześnie - a ja usłyszałam jakiś czas temu, że moje 26 lat to późno!wykrzyknik
cytuję- trzeba wziąć ślub , bo po co dalej POSUWAĆ SIĘ W LATACH Evil or Very Mad Evil or Very Mad
Tak bardzo miałąm ochotę powiedziec "bujaj się pan" wykrzyknik! Mad
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
nheledore
moderator
moderator


Dołączył: 15 Lip 2011
Posty: 6798
Skąd: K/T

PostWysłany: Wto 4 Paź 2011, 15:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie wiem, czy to kwestia znajomych, środowiska.. Mój Ł. jest starszy o sześć i pół roku ode mnie, zatem mamy bardzo przekrojowe wiekowo towarzystwo, ale nigdy nie usłyszałam hasła: "po co mi ślub". Chyba bym zjadła za taki tekst Evil or Very Mad
Ale jeśli bym miała usłyszeć nawet nie wdawałabym się w polemikę, bo niby co komu do tego. I absolutnie nie przejmowałabym się tym- nie brałabym do łba oczko

Czego i Tobie życzę uśmiech
Nie ma się czym przejmować po prostu uśmiech
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kasiek86
guru
guru


Dołączył: 16 Lut 2009
Posty: 6450

PostWysłany: Wto 4 Paź 2011, 15:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

pezepraszam, ale jedyne co mi przyszło do głowy to: "ehhh chciało by się mieć takie problemy" język
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
natalia_w
moderator
moderator


Dołączył: 02 Gru 2008
Posty: 4298
Skąd: Łódź

PostWysłany: Wto 4 Paź 2011, 15:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Temat uważam zamknięty. Problemy które przytaczasz były poruszane wiele razy na forum w różnych wątkach.

Zamykam.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum ślubne :: strona główna -> Archiwum postów Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group