Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Prezenty czy pieniążki
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 39, 40, 41 ... 46, 47, 48  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Przygotowania do ślubu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
efkalinka
maniak
maniak


Dołączył: 17 Cze 2015
Posty: 1194

PostWysłany: Nie 10 Kwi 2016, 11:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

sreg napisał:
efcia również mi przykro pocieszacz


Nie ma co się smucić. Trzeba szukać pozytywów w życiu i wyciskać jak cytrynęuśmiech
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
monimoni
bywalec
bywalec


Dołączył: 11 Sty 2016
Posty: 121

PostWysłany: Wto 12 Kwi 2016, 8:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

efkalinka napisał:


A tutaj masz świętą rację, wzięłam to zbyt osobiście.
Sporo par bierze ślub i robi wesele dla kasy. Obserwuję to na innych forach.
Mało tego, znam gościa, który był zirytowany jak mało pieniędzy dostał, wyliczał kto ile mu dał. Był zły, że ciotka co mało dała mówi do niego na ulicy "co za cudowne wesele". Jak jej nie wstyd?
To jest przerażające...


Mi ostatnio znajoma opowiadała, że jak była starszą to Panna Młoda w trakcie wesela liczyła kasę z kopert i przeżywała że noo taaa ciotka dała taaak maaałoo??
No i jak ktoś jej dawał kopertę to PRZY NIM patrzyła ile w środku jest i dopiero dziękowała Shocked Shocked


W tamtym roku byłam na weselu u kuzynki, która zrobiła wesele po najniższej linii oporu, po czym jej mama stwierdziła z fochem i oburzeniem, że rodzina z jej strony dawała w kopercie więcej -.- Mój tata jest chrzestnym owej Panny Młodej dał 2000 zł w kopercie (był sam, bo moja mama miała tego samego dnia ślub swojego chrześniaka w innym mieście), ja dałam 500 zł... Poczuliśmy jakbyśmy dostali w policzek :/
To nie tak prosto wywalić tyle kasy w jeden dzień, tym bardziej jak o jednym z wesel dowiadujesz się na 3 m przed nagle, bo ktoś zaliczył wpadkę Shocked Shocked
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Magdusia1988
kandydat
kandydat


Dołączył: 24 Lis 2014
Posty: 65

PostWysłany: Pon 18 Kwi 2016, 10:43    Temat postu: Skrzynie na koperty Odpowiedz z cytatem

Nie rozumiem takiego podejścia i rozliczania gości z zawartości kopert. Przecież, to prezent, a darowanemu koniowi nie patrzy się w zęby!wykrzyknik A pomijając już fakt związany z dobrym wychowaniem, to powiedzcie w co będziecie zbierać koperty? Czy kupujecie jakieś specjalne pudełko? Mnie podobają się takie skrzynie http://www.planowaniewesela.pl/jpg/_wszystkie/drewniana_skrzynka_na_koperty_slubne.jpg oczko.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
efkalinka
maniak
maniak


Dołączył: 17 Cze 2015
Posty: 1194

PostWysłany: Pon 18 Kwi 2016, 13:08    Temat postu: Re: Skrzynie na koperty Odpowiedz z cytatem

Magdusia1988 napisał:
A pomijając już fakt związany z dobrym wychowaniem, to powiedzcie w co będziecie zbierać koperty? Czy kupujecie jakieś specjalne pudełko? Mnie podobają się takie skrzynie

Ja będę miała taką skrzynię drewnianą robioną na zamówienie. W styczniu zamawiałam i w maju będzie dopiero.uśmiech
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
sreg
gaduła
gaduła


Dołączył: 27 Mar 2008
Posty: 356
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pon 18 Kwi 2016, 14:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Niektórzy ludzie nie przestaną zadziwiać Shocked jakim człowiekiem trzeba być...
_________________
Zapraszam http://www.idmultimedia.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
tynka2506
maniak
maniak


Dołączył: 24 Sie 2014
Posty: 1316
Skąd: Śląskie

PostWysłany: Pon 18 Kwi 2016, 18:39    Temat postu: Re: Skrzynie na koperty Odpowiedz z cytatem

efkalinka napisał:
Magdusia1988 napisał:
A pomijając już fakt związany z dobrym wychowaniem, to powiedzcie w co będziecie zbierać koperty? Czy kupujecie jakieś specjalne pudełko? Mnie podobają się takie skrzynie

Ja będę miała taką skrzynię drewnianą robioną na zamówienie. W styczniu zamawiałam i w maju będzie dopiero.uśmiech


My też kupiliśmy takie pudełko specjalne z napisem dziękujemy,pudełko trzymali świadkowie a większość gości nawet nam nie dawało tych kopert nam tylko od razu wrzucali to skrzyneczki, myślę że to było lepsze rozwiązanie niż trzymać i pchać koperty po kieszeniach język
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
jagnam
gaduła
gaduła


Dołączył: 23 Lut 2016
Posty: 461

PostWysłany: Sro 18 Maj 2016, 12:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jestem zdania,że wszystko zalezy od tego jak znamy daną parę.... Jeśli są to bliscy nam ludzie i wiemy co chcieliby dostać na prezent to mozemy kupić faktycznie coś materialnego.... Jesli jednak nie znamy tak dobrze pary mlodej ( znajomi czy dalsza rodzina) to zostalabym przy pieniądzach.


Jeśli chcecie kupić jakiś porzadny sprzęcik to proponuję rozważyć zakup wyciskarki do owoców i warzyw:
https://www.eujuicers.pl/wyciskarki/wyciskarki-jednoslimakowe

Nie jest to tak oczywisty sprzęt kuchenny ale młoda para na pewno będzie z niego zadowolona.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
triplex
początkujący
początkujący


Dołączył: 21 Maj 2016
Posty: 4
Skąd: Kraków

PostWysłany: Sob 21 Maj 2016, 10:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

bezpiecznie zawsze się daje pieniądze. Z prezentem czasem można nie trafić w gusta nowożeńców.
_________________
Wynajem aut Kraków, Małopolska
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
tynka2506
maniak
maniak


Dołączył: 24 Sie 2014
Posty: 1316
Skąd: Śląskie

PostWysłany: Nie 22 Maj 2016, 16:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gusta, gustami ale jak ja dostałam prezent to się bardzo cieszyłam nawet jeśli sama bym sobie czegoś takiego nie kupiła.

W większości jednak dostaliśmy pieniądze, ale fajne powiedzieć dzieciom za parę lat ta zastawa jest prezentem z naszego ślubu .
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
sreg
gaduła
gaduła


Dołączył: 27 Mar 2008
Posty: 356
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pon 23 Maj 2016, 13:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To już goście muszą być zgrani i ustalić co kto kupuje żeby powtórzeń potem nie było oczko
_________________
Zapraszam http://www.idmultimedia.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Przygotowania do ślubu Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 39, 40, 41 ... 46, 47, 48  Następny
Strona 40 z 48

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group