Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Prezenty czy pieniążki
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 38, 39, 40 ... 46, 47, 48  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Przygotowania do ślubu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Mani_ani
guru
guru


Dołączył: 17 Lip 2013
Posty: 3497

PostWysłany: Czw 24 Mar 2016, 18:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

efkalinka napisał:

Ale jak ktoś pyta co chcemy dostać to wprost mówię, że grosik.


I bardzo dobrze. Nie lubię jak ktoś nie potrafi odpowiedzieć szczerze na to pytanie. Skoro ktoś pyta, to oczekuje konkretnej odpowiedzi - chce uzyskać konkretną informację. Nikt nie pyta o to z nudów. Także mówiąc "nic nie potrzebujemy", "wystarczy nam wasza obecnosc" nie rozjaśniamy sytuacji. Nam było obojętne czy ktoś da nam pieniądze, czy prezent. Ale zawsze po takim pytaniu mówiliśmy, że mamy listę prezentów i jeśli ktoś sobie życzy, to może coś z niej zarezerwować. Wiadomo że z gołymi rękoma nikt na wesele nie przyjdzie. A to czy prezent jest drogi, czy tani to już ma najmniejsze znaczenie, bo nie po prezenty zaprasza się gości, a po to, by towarzyszyli nam w tym ważnym momencie.

Efkalinka całkowicie Cię rozumiem. Też było mi przykro, gdy ktoś mi odmawiał. Ale powiem Ci jedno - przed samym weselem i w dniu wesela nawet o tych osobach nie pomyślisz. Będziesz tak zabiegana i tak szczęśliwa, że goście obecni na weselu w zupełności Ci wystarczą, a prawdopodobnie i tak nie dacie rady z wszystkimi pogadać i zatańczyć uśmiech
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
efkalinka
maniak
maniak


Dołączył: 17 Cze 2015
Posty: 1194

PostWysłany: Czw 24 Mar 2016, 22:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mani_ani napisał:

Efkalinka całkowicie Cię rozumiem. Też było mi przykro, gdy ktoś mi odmawiał. Ale powiem Ci jedno - przed samym weselem i w dniu wesela nawet o tych osobach nie pomyślisz. Będziesz tak zabiegana i tak szczęśliwa, że goście obecni na weselu w zupełności Ci wystarczą, a prawdopodobnie i tak nie dacie rady z wszystkimi pogadać i zatańczyć uśmiech

Masz rację, bo już przejmuję się co raz mniej. Jak ktoś mi odmawia to nawet nie próbuję zmienić jego zdania.
Nie, to nie.uśmiech
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
sreg
gaduła
gaduła


Dołączył: 27 Mar 2008
Posty: 356
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Wto 29 Mar 2016, 11:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

efkalinka napisał:
Ale jak ktoś pyta co chcemy dostać to wprost mówię, że grosik.


No, to jak ja bym usłyszała że chcecie grosik to bym zaraz szykowała wór z 1 groszówkami
lol lol
_________________
Zapraszam http://www.idmultimedia.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
monimoni
bywalec
bywalec


Dołączył: 11 Sty 2016
Posty: 121

PostWysłany: Czw 31 Mar 2016, 9:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

sreg napisał:


To urocze bardzo co mówisz serce


Czy ja wiem czy urocze? Po prostu mam uraz z dzieciństwa, kiedy na moje urodziny NIKT nie przyszedł, tylko dlatego, że każdy się bał bo moja siostra była ledwo co po ospie. Każdy bał się zarazić :/ Przez to nie organizowałam ani 18, ani 21 ani 25... Nie obchodzę urodzin. Wesele przez to jest dla mnie stresujące, tym bardziej jak słyszę non stop " no nie wiem postaramy się być o ile coś nam nie wypadnie" OK jestem świadoma zdarzeń losowych, ale nie rozumiem po co ktoś wywołuje wilka z lasu ? smutny

Mani_ani napisał:
Nie lubię jak ktoś nie potrafi odpowiedzieć szczerze na to pytanie. Skoro ktoś pyta, to oczekuje konkretnej odpowiedzi - chce uzyskać konkretną informację. Nikt nie pyta o to z nudów. Także mówiąc "nic nie potrzebujemy", "wystarczy nam wasza obecnosc" nie rozjaśniamy sytuacji. Nam było obojętne czy ktoś da nam pieniądze, czy prezent.


Tu nie chodzi o szczerość.
Moja mama skomentowała- nie martw się i tak wszyscy przyjdą z kopertą. Poczułam się jak materialistka :/
Każdy wie np. że będziemy budować dom, że nie mamy póki co własnego M więc prezenty rzeczowe póki co mijają się z celem, bo będą i tak kurzyć się w pudle, więc i tak podejrzewam, że każdy domyśli się czego nam trzeba. Aczkolwiek, jak ktoś uzna że potrzebne nam będzie zastawa stołowa to ok przyjmę ją z uśmiechem. Jednak to dla mnie nie będzie najważniejsze.
To nie wynika z fałszywości, albo sztuczności. Dla mnie to całkiem naturalne. Gdyby mi zależało na kasie zaprosiłabym całą rodzinę. Zrobilibyśmy wtedy impreze na 300 osób, wzięłabym byle jakie najtańsze menu itepe.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
sreg
gaduła
gaduła


Dołączył: 27 Mar 2008
Posty: 356
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Czw 31 Mar 2016, 10:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

monimoni napisał:
sreg napisał:


To urocze bardzo co mówisz serce


Czy ja wiem czy urocze? Po prostu mam uraz z dzieciństwa, kiedy na moje urodziny NIKT nie przyszedł, tylko dlatego, że każdy się bał bo moja siostra była ledwo co po ospie. Każdy bał się zarazić :/ Przez to nie organizowałam ani 18, ani 21 ani 25... Nie obchodzę urodzin. Wesele przez to jest dla mnie stresujące, tym bardziej jak słyszę non stop " no nie wiem postaramy się być o ile coś nam nie wypadnie" OK jestem świadoma zdarzeń losowych, ale nie rozumiem po co ktoś wywołuje wilka z lasu ? smutny


Chodziło mi po prostu, że fajnie dla odmiany było zobaczyć że ktoś chce widzieć osoby dla siebie ważne i spędzić z nimi ten tak ważny dzień, nie patrząc ile się dorzuci. Strasznie mi przykro z powodu urodzin ja na pewno bym przyszła! Wink pocieszacz
_________________
Zapraszam http://www.idmultimedia.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
monimoni
bywalec
bywalec


Dołączył: 11 Sty 2016
Posty: 121

PostWysłany: Czw 31 Mar 2016, 13:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzięki Embarassed

Po za tym jakiś miesiąc temu u mojego dziadka wykryto raka płuc.
Dlatego naprawdę uważam, że czyjaś obecność jest największym prezentem.

Nawet nie wiecie jak się upłakałam zapraszając żonę mojego zmarłego ojca chrzestnego. Błagałam ją by była na weselu.Pewnie przyjdzie na ślub tylko. Nawet nie wiecie jaki to jest ból. Mój chrzestny chciał być na moim ślubie dopytywał mnie kiedy wreszcie wyjdę za mąż i niestety nie doczekał się...

Dziewczyny ŻADNE pieniądze i prezenty nie zastąpią Wam rodziny, nie róbcie z tego imprezy gdzie wstęp kosztuje.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
efkalinka
maniak
maniak


Dołączył: 17 Cze 2015
Posty: 1194

PostWysłany: Pią 1 Kwi 2016, 11:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

monimoni napisał:

Dziewczyny ŻADNE pieniądze i prezenty nie zastąpią Wam rodziny, nie róbcie z tego imprezy gdzie wstęp kosztuje.

Hola Hola! Tak mi się wydaje, że koleżanka się troszkę zagalopowała.uśmiech Bardzo proszę mnie tutaj nie oceniać, bo szczerze powiedziałam, że wole kasę niż prezenty. Wolę, żeby ktoś mi dał stówę niż wydał tą stówę na pierdołę. Nie chcę grubych kopert. Jak nie chcą nic dawać to niech nie dają, mówię o alternatywie prezentu.
Prezent jakiś i tak każdy pewnie da, więc po co ma wydawać kasę w błoto? Ja mam mieszkanie, nie potrzebuję zastawy, żelazek i zegarów.
Myślę, że taka rozmowa z gośćmi jest bardzo potrzebna. To są moi przyjaciele, zasługują na szczerość.

Rodzina jest dla mnie najważniejsza!
Mój ojciec nie przyjdzie, bo ma "w dupie to wesele" - to sa dokładnie jego słowa.
Moja chrzestna nie da rady przyjechać, bo mieszka na drugim końcu świata.
Mój chrzestny również zmarł.
Moi dziadkowie, którzy mnie wychowali umarli na raka kilka lat temu i ich zdjęcie tańczacych będzie na moim weselu.
Mojego narzeczonego najbliższa ciocia zginęła niedawno w wypadku.
Bardzo zależy nam na przyjściu pozostałych bo zbyt wiele łez się już polało.
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
monimoni
bywalec
bywalec


Dołączył: 11 Sty 2016
Posty: 121

PostWysłany: Sro 6 Kwi 2016, 8:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

efkalinka bardzo mi przykro smutny

Nie oceniam Ciebie, tylko napisałam ogółem, ponieważ mam wrażenie że u poniektórych nic się nie liczy tylko koperta Shocked
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
efkalinka
maniak
maniak


Dołączył: 17 Cze 2015
Posty: 1194

PostWysłany: Sro 6 Kwi 2016, 13:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

monimoni napisał:

Nie oceniam Ciebie, tylko napisałam ogółem, ponieważ mam wrażenie że u poniektórych nic się nie liczy tylko koperta Shocked

A tutaj masz świętą rację, wzięłam to zbyt osobiście.
Sporo par bierze ślub i robi wesele dla kasy. Obserwuję to na innych forach.
Mało tego, znam gościa, który był zirytowany jak mało pieniędzy dostał, wyliczał kto ile mu dał. Był zły, że ciotka co mało dała mówi do niego na ulicy "co za cudowne wesele". Jak jej nie wstyd?
To jest przerażające...
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
sreg
gaduła
gaduła


Dołączył: 27 Mar 2008
Posty: 356
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pią 8 Kwi 2016, 10:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

efcia również mi przykro pocieszacz
_________________
Zapraszam http://www.idmultimedia.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Przygotowania do ślubu Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 38, 39, 40 ... 46, 47, 48  Następny
Strona 39 z 48

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group