Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Prezenty czy pieniążki
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4 ... 46, 47, 48  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Przygotowania do ślubu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
agattt
moderator
moderator


Dołączył: 17 Lut 2011
Posty: 13577

PostWysłany: Pią 30 Wrz 2011, 15:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja moją rodzinę również obserwowałam na ostatnich kilku weselach i moze zz 5% gości przynosiło prezenty, reszta koperty. Prezenty są częstym pomyslem jeżeli chodzi o delegacje z zakładu pracy. U nas robią tak, że pytają wprost co młodzi wolą: nie wiem zastawę stolową czy pościel czy mikser czy cośtam jeszcze. I kupują to też nie jakieś ciocie klocie tylko osoby z raczej dobrym gustem uśmiech W ogóle chyba odchodzi się od prezentów typu obraz na ściane, koce, wazony itp. Bo wiadomo, że ciężko trafić w czyjś gust. Ręczniki czy komplet pościeli to coś bardziej uniwersalnego.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Blue_Bird
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 08 Mar 2011
Posty: 716

PostWysłany: Pią 30 Wrz 2011, 15:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ach, przeczytałam post agattt i sobie przypomniałam. Z okazji ślubu zostaliśmy obdarowani przez Teściów obrazem- ogólnie sami chcieli zamówić dla siebie, a że taniej wyjdą dwa- to i zamówili dla nas. Szkoda, że nie zapytali co chcemy Evil or Very Mad Piotr coś bąknął im o pięknie gór- i mamy- szarobure góry, ciemne, depresyjne- tylko się zapatrzeć i iść powiesić. Crying or Very sad My mogliśmy tylko wybrać sobie ramę, więc ja- ku ogólnemu niezadowoleniu Teściów- wybrałam białą. I się zaczęła obraza majestatu.

Rzeczony obraz do dziś stoi u Teściów w sypialni- kiedy do nas wróci będę miała zagwozdkę- powiesić w salonie, by byli zadowoleni i codziennie patrzeć na tę szarą depresyjną scenkę, czy wynieść na strych i narazić się na wieczne pretensje Piotra rodziców...
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Adres AIM
agattt
moderator
moderator


Dołączył: 17 Lut 2011
Posty: 13577

PostWysłany: Pią 30 Wrz 2011, 15:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Blue Bird to ja mam podobną sytuację z obrazem. Teściowa od razu po przeprowadzce zaczęła nam gadać, ze nam kupi jakiś obrazek święty. Ja sama chciałam coś mieć na ścianie, ale trudno znaleźć jakiś bardzo ładny, stonowany obraz. Ale ona się upierała i P. raz z nią pojechal do sklepu z dewocjonaliami. Ja mu już wcześniej prikaz zrobiłam, że żadnych Maryi na pół ściany i apostołów. No i P. nie dał się namówić na tandetny obrazek i kupili w końcu tylko mały krzyżyk nad drzwi wejściowe. Już myślałam, ze będzie spokój i kiedyś kupię sobie coś co będzie mi się podobało ( w górach np widziałam ładne takie jakby rzeźbione w drewnie motywy religijne). No ale niestety któregoś dnia teściowa przyszła w wielkim obrazem - Maryja z dzieciątkiem... Nie jest jakiś brzydki mocno, ale duży jest i nie w moim guście, ja chcialam coś innego. Na razie wisi, bo przecież będzie obraza majestatu jakbym zdjęła... Ale nie podoba mi się smutny
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ewelinka89
moderator
moderator


Dołączył: 09 Mar 2011
Posty: 9831

PostWysłany: Pią 30 Wrz 2011, 15:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

agattt napisał:
Blue Bird to ja mam podobną sytuację z obrazem. Teściowa od razu po przeprowadzce zaczęła nam gadać, ze nam kupi jakiś obrazek święty. Ja sama chciałam coś mieć na ścianie, ale trudno znaleźć jakiś bardzo ładny, stonowany obraz. Ale ona się upierała i P. raz z nią pojechal do sklepu z dewocjonaliami. Ja mu już wcześniej prikaz zrobiłam, że żadnych Maryi na pół ściany i apostołów. No i P. nie dał się namówić na tandetny obrazek i kupili w końcu tylko mały krzyżyk nad drzwi wejściowe. Już myślałam, ze będzie spokój i kiedyś kupię sobie coś co będzie mi się podobało ( w górach np widziałam ładne takie jakby rzeźbione w drewnie motywy religijne). No ale niestety któregoś dnia teściowa przyszła w wielkim obrazem - Maryja z dzieciątkiem... Nie jest jakiś brzydki mocno, ale duży jest i nie w moim guście, ja chcialam coś innego. Na razie wisi, bo przecież będzie obraza majestatu jakbym zdjęła... Ale nie podoba mi się smutny


Widocznie teściowe tak mają.. Nie chcę wiedzieć, jaką miałam minę kiedy wśród kopert z pieniędzmi i kartkami znaleźliśmy krzyż. Milion tłumaczeń, że ślubu kościelnego nie planujemy, bo go nie chcemy, że błogosławieństwa nie chcemy to zbyt mało widocznie.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Blue_Bird
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 08 Mar 2011
Posty: 716

PostWysłany: Pią 30 Wrz 2011, 16:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oj, agattt- ja nie lubię wyrażać swojej religijności ogromnymi obrazami religijnymi. Owszem, są takie, które mnie się podobają- ale zawsze jest to ALE ...

"Nasz" obraz mógłby być naprawdę piękny- ponoć ten malarz potrafi namalować wszystko- a taki "Pocałunek" Climta, czy choćby któryś ze słoneczników van Gogha- marzenie....

A wracając do prezentów- moi Rodzice dostali ich dużo, jak to drzewiej bywało- i również część z nich jest wręcz czczona przez Mamę- bardzo zadbana i wyjmowana od święta uśmiech
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Adres AIM
niunia32
maniak
maniak


Dołączył: 16 Lut 2009
Posty: 1310
Skąd: Tychy

PostWysłany: Pią 30 Wrz 2011, 16:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

u nas przeważały pieniężne prezenty. choć też znalazły się prezenty, z których jesteśmy bardzo zadowoleni: garnki, odkurzacz, sztućce, kieliszki, filiżanki, pościel, ręczniki

sami też wolimy dawać pieniądze
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Agata85
guru
guru


Dołączył: 27 Wrz 2010
Posty: 4318

PostWysłany: Pią 30 Wrz 2011, 19:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

U nas też pieniążki, choć były też ręczniki, pościel, komplet naczyń i garnków, szlafroki z aplikacją "Kicia" i "Misiu" i frytkownica Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Juliette
guru
guru


Dołączył: 05 Gru 2008
Posty: 2929

PostWysłany: Pią 30 Wrz 2011, 22:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Blue_Bird napisał:
"Nasz" obraz mógłby być naprawdę piękny- ponoć ten malarz potrafi namalować wszystko- a taki "Pocałunek" Climta, czy choćby któryś ze słoneczników van Gogha- marzenie....

Klimta Wink
Widać jak gusta bardzo się różnią, ja na przykład w życiu nie powiesiłaby sobie "podróbki" znanego dzieła. Dlatego obraz uważam za jeden z najbardziej nietrafionych pomysłów. W ogóle nie lubię otrzymywać prezentów tego typu, które wymagają od obdarowanego eksponowania upominku. Tysiąckroć bardziej komfortowo dostać brzydką pościel, niż brzydki obraz Wink
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Marga
guru
guru


Dołączył: 23 Lut 2011
Posty: 11483

PostWysłany: Pią 30 Wrz 2011, 22:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hehe, to chyba jako jedyna marzę o obrazie - lecz mocno nieświętym i do tego oryginale uśmiech. Ale świetnie Was rozumiem i Wasze Mamy - moja też została obdarowana jakimś świętym bohomazem. Leżał wiele lat zadbany w piwnicy oczko.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Juliette
guru
guru


Dołączył: 05 Gru 2008
Posty: 2929

PostWysłany: Pią 30 Wrz 2011, 22:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja uwielbiam obrazy, na bieżąco śledzę dzieła młodych, nieznanych twórców, licząc, że w końcu wyłuskam coś genialnego za rozsądną cenę, ale bałabym się powiedzieć na głos, że marzę o obrazie, bo mogłaby się to skończyć, jakimś jeleniem na rykowisku, a tego bym nie przeżyłam język
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Przygotowania do ślubu Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4 ... 46, 47, 48  Następny
Strona 3 z 48

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group