Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Wybór rozmiaru
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Obrączki
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Azadi
guru
guru


Dołączył: 21 Sty 2011
Posty: 2992
Skąd: Śląsk

PostWysłany: Sob 24 Wrz 2011, 11:57    Temat postu: Wybór rozmiaru Odpowiedz z cytatem

Mam zagwozdkę.
Doczytałam się że obrączki należy mierzyć gdy jest ciepło, na lekko opuchnięte palce, żeby później przy użytkowaniu obrączka nie była za ciasna. Ostatnio jednak byliśmy u jubilera który powiedział nam zeby rozmiar mierzyć... Zimą, bo jeśli przymierzymy latem, to na zimę obrączka będzie za duża i zdejmie się ją razem z rękawiczką pewnego dnia.
Co Wy wiecie albo kiedy mierzyłyście?
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
nimfa
moderator
moderator


Dołączył: 02 Lip 2009
Posty: 10588

PostWysłany: Sob 24 Wrz 2011, 12:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no właśnie i jedna i druga strona ma rację. My mierzyliśmy w czerwcu jakoś, ale ja nigdy nie miałam skłonności do tego, żeby mi palce puchły więc i zimą i latem obrączka jest dobra. Wydaje mi się, że po prostu mierząc zimą trzeba wziąść ciut luźniejszą (ale żeby nie spadała) a mierząc latem ciut ciaśniejszą (ale żeby za ciasna nie była)
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ewelinka89
moderator
moderator


Dołączył: 09 Mar 2011
Posty: 9831

PostWysłany: Sob 24 Wrz 2011, 15:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Myślę, że lepiej w bardziej neutralnej temperaturze.. Jak przymierzysz w gorąc, to zimą będzie luźna, jak zimą, to latem jej nie wciśniesz..
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
(=KaLinka=)
maniak
maniak


Dołączył: 13 Lut 2011
Posty: 1719

PostWysłany: Sob 24 Wrz 2011, 16:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja kupując nie zwracałam na to uwagi.. mierzyłam obrączkę na spuchniętą dłoń bo mi zawsze ręce puchną z rana.. po pierścionku widzę
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Agata85
guru
guru


Dołączył: 27 Wrz 2010
Posty: 4318

PostWysłany: Sob 24 Wrz 2011, 23:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

My mierzyliśmy w zimie, latem obrączki były dobre uśmiech
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
gaja_85
guru
guru


Dołączył: 03 Lis 2010
Posty: 2188
Skąd: Rzeszów

PostWysłany: Nie 25 Wrz 2011, 7:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja się właśnie stresuję trochę tym faktem, czy obrączka nie będzie zbyt ciasna. Miary mieliśmy zdejmowane początkiem września palce spuchnięte wówczas raczej nie były, z tym, że to nam ściągano miary (nie robiliśmy tego samodzielnie) - mieliśmy tylko pokazać paluszki. Kobieta w salonie stwierdziła, że dla mnie zamówi 11-stkę, a mi się wydawało, że lepiej by było, gdyby była o 1 rozmiar większa. Twierdzi, że najważniejsze, aby obrączka przeszła tylko przez kość, ale ja przy tej 11 muszę się faktycznie postarać, aby ją zdjąć.

Suma sumarum, ekspedientka powiedziała aby jej zaufać, że ten rozmiar będzie najlepszy, a to, że zamówiliśmy dodatkowo soczewkę (wyoblenie) uprości zdecydowanie wkładanie i zdejmowanie obrączek i ta 11 będzie idealna.

Mam tylko nadzieję, że za kilka miesięcy nie będę jej powiększać Rolling Eyes
Odbiór już za niecałe 2 tygodnie, więc się okaże Wink
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
(=KaLinka=)
maniak
maniak


Dołączył: 13 Lut 2011
Posty: 1719

PostWysłany: Nie 25 Wrz 2011, 8:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

my mieliśmy ten sam problem uśmiech ja mam 14 rozmiar pierścionka zaręczynowego i noszę go na palcu środkowym uśmiech przekładając go na palec serdeczny był dużo za duży i przy zamawianiu obrączki byłam pewna, że będzie to 13. jak byliśmy w salonie to pani dała mi właśnie próbę obrączek numer 14 i wyobraź sobie, że były przyciasne ... wytłumaczyła mi właśnie, że z obrączką jest troszkę inaczej im jest szersza ( 4,5 mm) tym większy rozmiar się bierze i zapewne jak przyjdą Wasze obrączki wszystko będzie idealnie pasować uśmiech
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Azadi
guru
guru


Dołączył: 21 Sty 2011
Posty: 2992
Skąd: Śląsk

PostWysłany: Nie 25 Wrz 2011, 12:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mnie właśnie strasznie puchna palce Rolling Eyes
Pierścionek nosiłam na palcu środkowym, na późną wiosnę i lato przerzuciłam na serdeczny. Bywał luźny na tyle że jak było zimno jeszcze w lipcu i mocno potrzepałam ręką, to spadał. Ale raz jak było ciepło, a w zasadzie były zmiany temperatury dwór-dom to palce mi spuchly tak, że pierścionek z serdecznego palce ledwo zdjęłam Rolling Eyes więc już naprawdę nie wiem...
Na palcu środkowym noszę obrączkę od kilku lat i jak ją zdejmuję to widzę ze wyślizgała pasek, mam wyżłobienie w palcu wiec jest chyba trochę przyciasna. Ale jak ją mierzę na serdeczny, wydaje się ok...
Rany, im bliżej ślubu tym bardziej zaczynam się przejmować rzeczami które niedawno wydawały mi się proste Rolling Eyes
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
gaja_85
guru
guru


Dołączył: 03 Lis 2010
Posty: 2188
Skąd: Rzeszów

PostWysłany: Nie 25 Wrz 2011, 20:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

(=KaLinka=) napisał:
my mieliśmy ten sam problem uśmiech ja mam 14 rozmiar pierścionka zaręczynowego i noszę go na palcu środkowym uśmiech przekładając go na palec serdeczny był dużo za duży i przy zamawianiu obrączki byłam pewna, że będzie to 13. jak byliśmy w salonie to pani dała mi właśnie próbę obrączek numer 14 i wyobraź sobie, że były przyciasne ... wytłumaczyła mi właśnie, że z obrączką jest troszkę inaczej im jest szersza ( 4,5 mm) tym większy rozmiar się bierze i zapewne jak przyjdą Wasze obrączki wszystko będzie idealnie pasować uśmiech


sęk w tym, że obrączki będziemy mieć szerokie, bo na 7mm Confused
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
(=KaLinka=)
maniak
maniak


Dołączył: 13 Lut 2011
Posty: 1719

PostWysłany: Nie 25 Wrz 2011, 20:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

łoł to faktycznie problem smutny takie szerokie jeżeli mimo wszystko będą luźne to nie spadną z rączki tak łatwo jak zwykły pierścionek. wydaje mi się, że skoro masz rozmiar 11 pierścionka to obrączkę mogłabyś mieć spokojnie 12 czy nawet 13 . musisz zapytać się czy jest możliwość konkretnej szerokości obrączkę przymierzyć jak nie w tym to może w innych salonach ...
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Obrączki Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
Strona 1 z 7

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group