Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Jak przygotować rodziców?
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Przygotowania do ślubu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Aleszka
kandydat
kandydat


Dołączył: 19 Wrz 2011
Posty: 60

PostWysłany: Sob 24 Wrz 2011, 8:32    Temat postu: Jak przygotować rodziców? Odpowiedz z cytatem

Mam dylemat. Biorę ślub za niecałe 3 lata i zastanawiam się, kiedy poinformować o tym rodziców. Tzn rodzice wiedzą o zaręczynach, ale wydaje mi się, że nie byliby zadowoleni, że mam zamiar wziąć ślub przed skończeniem studiów. Stąd pytanie czy powiedzieć im teraz by przywykli do tej mysli czy poczekać z tym?
_________________
[/url]
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
agattt
moderator
moderator


Dołączył: 17 Lut 2011
Posty: 13577

PostWysłany: Sob 24 Wrz 2011, 8:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeżeli traktujesz poważnie swój związek i swoich rodziców to nie wiem na co chcesz trzymać w tajemnicy...
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Aleszka
kandydat
kandydat


Dołączył: 19 Wrz 2011
Posty: 60

PostWysłany: Sob 24 Wrz 2011, 8:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pewnie że traktuję poważnie, tylko mówię, nie wiem, co na to moi rodzice
_________________
[/url]
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
agattt
moderator
moderator


Dołączył: 17 Lut 2011
Posty: 13577

PostWysłany: Sob 24 Wrz 2011, 8:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie dowiesz się co oni na to dopóki im nie powiesz uśmiech Jeżeli mają być przeciwko to będą czy teraz czy za pół roku. A im wcześniej ich poinormujesz o Waszych planach tym więcej czasu będą mieli, żeby się z tym pogodzić i przyzwyczaić do tej myśli. Mogę zapytać ile macie lat?
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Aleszka
kandydat
kandydat


Dołączył: 19 Wrz 2011
Posty: 60

PostWysłany: Sob 24 Wrz 2011, 9:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

21 i 20. Nawet jak im to sie nie spodoba, to się pobierzemy. Jednak zupełnie inaczej by było gdyby rodzice mnie wspierali.
_________________
[/url]
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
agattt
moderator
moderator


Dołączył: 17 Lut 2011
Posty: 13577

PostWysłany: Sob 24 Wrz 2011, 9:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A dlaczego zakładasz od razu, że im się to nie spodoba? Z tego co widzę, to ślub planujecie za 3 lata, więc jeszcze szmat czasu. Jeżeli Twoi rodzice mają jakieś wątpliwości co do Waszego związku to możliwe, że w ciągu tych 3 lat zmienią zdanie obserwując Was razem. Spokojnie, macie dużo czasu.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
gaja_85
guru
guru


Dołączył: 03 Lis 2010
Posty: 2188
Skąd: Rzeszów

PostWysłany: Sob 24 Wrz 2011, 9:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tak ważnej kwestii, jaką jest ślub nie można ukrywać przed najbliższymi - w tym przypadku rodzicami. Nawet jeśli obawiasz się ich reakcji.
Pomyśl, jakby się czuli gdyby dowiedzieli się o tym fakcie od osoby trzeciej...?
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
martyniiaa
kandydat
kandydat


Dołączył: 19 Wrz 2011
Posty: 45
Skąd: mazowieckie

PostWysłany: Sob 24 Wrz 2011, 16:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A już termin na salę rozumiem zaklepany? Ja na Twoim miejscu powiedziałabym rodzicom ze 2 lata wcześniej, żeby mnie nie skrytykowali że tak wcześnie poczyniamy przygotowania. Tymbardziej że moi rodzice by powiedzieli w tej sytuacji, że przez 3 lata wiele mogłoby się wydarzyć i życie mogłoby się obrócić diametralnie, co dla mnie jest po prostu śmieszne. Do tej pory mi mówią że może być róźnie ehh...
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Pinesska
guru
guru


Dołączył: 21 Mar 2011
Posty: 2039
Skąd: Kraków

PostWysłany: Sob 24 Wrz 2011, 17:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja tez uważam że 2 lata przed to wystarczająco, możesz od nich usłyszeć ze zachciało ci się ślubu, ze masz się uczyć a nie pierdołami zajmować głowe, ze i tak się pewnie jeszcze 10 razy rozejdziecie.

Myślę że jak za rok im powiesz to oszczędzisz sobie roku marudzenia. Ale mogę si ę mylić może twoi rodzice inaczej na to patrzą, cięzko powiedzieć z perspektywy gdy o nich nic nie wiem.

Ale i tak życze szczęscia. uśmiech
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ewelinka89
moderator
moderator


Dołączył: 09 Mar 2011
Posty: 9831

PostWysłany: Sob 24 Wrz 2011, 17:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wydaje mi się trochę niepoważne pominięcie ich, a z drugiej strony to aż 3 lata, więc może wspomnijcie, że za te 3 lata, a jak już będziecie sali szukać to wtedy porozmawiacie konkretniej?
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Przygotowania do ślubu Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
Strona 1 z 7

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group