Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Jakie garnki na prezent ślubny?
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Porady i opinie na tematy różne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
carry
początkujący
początkujący


Dołączył: 20 Wrz 2011
Posty: 2

PostWysłany: Wto 20 Wrz 2011, 15:13    Temat postu: Jakie garnki na prezent ślubny? Odpowiedz z cytatem

Witam wszystkich. Rozmawiałam z moją siostrą cioteczną i jej narzeczonym, co by chcieli dostać w prezencie ślubnym. Powiedzieli mi, że najchętniej zestaw garnków. Zastanawiam się jaki komplet wybrać. Zależy mi na tym, żeby te garnki były dobrej jakości, ale komplety znanych firm są dosyć drogie. Czy ktoś mógłby mi coś doradzić? Z góry dziękuję za poradę.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Blue_Bird
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 08 Mar 2011
Posty: 716

PostWysłany: Wto 20 Wrz 2011, 16:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Można kupić dobre garnki za 300-500zł- warto poszukać, choćby na allegro. Komplety poniżej 200zł to najczęściej "badziew", na który szkoda pieniędzy.

Ważne, by garnki były dość ciężkie, co mówi o ich grubych dnach- trudniej takie przypalić uśmiech Dobrze, gdy w komplecie znajdzie się płaski, szeroki rondel- taka patelnia- u mnie jest to najczęściej używana rzecz.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Adres AIM
ewelinka89
moderator
moderator


Dołączył: 09 Mar 2011
Posty: 9831

PostWysłany: Wto 20 Wrz 2011, 18:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja mogę polecić Tefal classic. 2 lata temu płaciliśmy za nie ok. 500 zł, więc pewnie teraz taniej można dostać, nie mówiąc o możliwości kupienia np. przez internet. Ja byłam w szoku, jaka jest różnica między zwykłymi garnkami (a takie miałam w domu, bo moja mama nie gotowała, więc lepsze jej nie były potrzebne;p) a tymi. Mimo, że nie kosztowały jakoś bardzo dużo to nie wiem co trzeba byłoby zrobić, żeby je np. spalić Very Happy
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ewelina85
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 13 Kwi 2011
Posty: 617
Skąd: Pomorze

PostWysłany: Wto 20 Wrz 2011, 18:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

My kupiliśmy sobie garnki Berghoffa. Na allegro zapłaciliśmy niecałe 400zł za średniej wielkości komplet. Moja mama i siostra też ich używa i wszyskie sobie chwalimy, mają grube dna i są dobrej jakości. Dostępny jest bardzo duży wybór zestawów od mały tańszych, po bardzo rozbudowane.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
carry
początkujący
początkujący


Dołączył: 20 Wrz 2011
Posty: 2

PostWysłany: Sro 21 Wrz 2011, 7:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzięki za podpowiedzi. uśmiech Z tego, co zauważyłam przyszli nowożeńcy są zaopatrzeni w 2 porządne patelnie, więc raczej będę rozglądać się za zestawem bez patelni, ale za to z rondlem, jak ktoś podpowiedział, bo taki garnek zawsze się przydaje. Co do allegro, to trochę mam obaw, związanych z zakupem prezentu ślubnego w ten sposób. Zauważyłam, że też młodzi mają kuchenkę indukcyjną. Czy wszystkie garnki nadają się do tej kuchenki? Czy są jakieś różnice, na które powinnam zwrócić uwagę przy zakupie zestawu garnków?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ewelinka89
moderator
moderator


Dołączył: 09 Mar 2011
Posty: 9831

PostWysłany: Sro 21 Wrz 2011, 8:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

carry napisał:
Dzięki za podpowiedzi. uśmiech Z tego, co zauważyłam przyszli nowożeńcy są zaopatrzeni w 2 porządne patelnie, więc raczej będę rozglądać się za zestawem bez patelni, ale za to z rondlem, jak ktoś podpowiedział, bo taki garnek zawsze się przydaje. Co do allegro, to trochę mam obaw, związanych z zakupem prezentu ślubnego w ten sposób. Zauważyłam, że też młodzi mają kuchenkę indukcyjną. Czy wszystkie garnki nadają się do tej kuchenki? Czy są jakieś różnice, na które powinnam zwrócić uwagę przy zakupie zestawu garnków?



Niestety, do indukcji potrzebne są inne garnki. Czasami są uniwersalne, ale większość jest robiona do tego, albo do tego. I jeszcze jeden problem - indukcyjne często droższe. Te tefala co poradziłam są dobre też do indukcji. Z czego bardzo się cieszę, bo nie będziemy musieli niedługo kupować nowych. Za to patelnie i dodatkowe garnki wszystkie do wymiany;//
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Blue_Bird
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 08 Mar 2011
Posty: 716

PostWysłany: Sro 21 Wrz 2011, 8:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Garnki do indukcji mają na dnie ikonkę ze sprężyną- poza tym można je sprawdzić przykładając magnez- gdy się przyczepi- gar nadaje się do indukcji.

Ewelinka- ponoć w ikea są taniutkie patelnie nadające się do indukcji. Ja takiej kuchenki nie mam, zrezygnowałam z jej zakupu, ale dowiadywałam się co i jak- garnki też mam "indukcyjne" w razie, gdybym zmieniła zdanie o kuchenkach.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Adres AIM
niunia32
maniak
maniak


Dołączył: 16 Lut 2009
Posty: 1310
Skąd: Tychy

PostWysłany: Sro 21 Wrz 2011, 9:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

myśmy dostali garnki Zelmer intherium
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ewelinka89
moderator
moderator


Dołączył: 09 Mar 2011
Posty: 9831

PostWysłany: Sro 21 Wrz 2011, 11:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Blue_Bird napisał:
Garnki do indukcji mają na dnie ikonkę ze sprężyną- poza tym można je sprawdzić przykładając magnez- gdy się przyczepi- gar nadaje się do indukcji.

Ewelinka- ponoć w ikea są taniutkie patelnie nadające się do indukcji. Ja takiej kuchenki nie mam, zrezygnowałam z jej zakupu, ale dowiadywałam się co i jak- garnki też mam "indukcyjne" w razie, gdybym zmieniła zdanie o kuchenkach.



My też wolelibyśmy zwykłą kuchenkę, ale teraz w nowym budownictwie nie podłączają gazu, a nie wyobrażam sobie w XXI wieku bawić się w butle z gazem;p A co do rzeczy z IKEI.. Szczerze, to ja bym unikała ich wyrobów. Kiedyś bardzo lubiłam ten sklep, ale dwa lata temu kupiliśmy u nich meble i teraz już wątpię, że na coś się skuszę;p Szczególnie z tych tanich serii, bo te droższe to mają znośne, a te tanie rzeczy to raczej jednorazówki;/
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Blue_Bird
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 08 Mar 2011
Posty: 716

PostWysłany: Sro 21 Wrz 2011, 11:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No tak- jeszcze nie słyszałam, by ktoś chwalił meble z tej sieci. Ale inne drobiazgi tam chętnie kupuję.

Ja mam kuchenkę na butlę i sobie b. ją chwalę- jest tania i ekologiczna. Prąd jest coraz droższy ;( Nie wyobrażam sobie mieć podłącza gazowego w domu- brrr
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Adres AIM
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Porady i opinie na tematy różne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Strona 1 z 3

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group