Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Trochę kultury, ludzie! ;-)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 9, 10, 11  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Książka, film, muzyka
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Juliette
guru
guru


Dołączył: 05 Gru 2008
Posty: 2929

PostWysłany: Sro 5 Paź 2011, 9:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Byliśmy w weekend na Bitwie Warszawskiej - film bardzo średni, właściwie nic specjalnego. Wątek miłosny na szczęście nie był za mocno wyeksponowany, ale przeżycie głównych bohaterów mało realistyczne. Nawet motyw patriotyczny nie zadziałał, bo zwycięstwo Polaków umniejszono, poświęcając mu dosłownie kilka minut na koniec filmu Rolling Eyes Bronią się sceny na Kremlu. Właściwie to nie żałuję pieniędzy wydanych na bilet tylko dlatego, że był to pierwszy film w 3D, który widziałam (ale to też nic specjalnego język ).

Dla równowagi - wczoraj, w ramach nadrabiania zaległości z "klasyki" filmowej, oglądaliśmy "Tańczącego z wilkami", piękny film, szczerze polecam tym, którzy jeszcze nie widzieli.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
marta_ges
moderator
moderator


Dołączył: 02 Paź 2009
Posty: 7062
Skąd: Lublin

PostWysłany: Pią 7 Paź 2011, 23:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

My też byliśmy w kinie na "Bitwie.." jak dla mnie dużym minusem filmu było obsadzenie w jednej z głównych ról Urbańskiej Rolling Eyes jej gra była na bardzo niskim poziomie, bardzo mało realistycznym. Ale nie żałuję, że poszliśmy Smile

Natomiast w sobotę byliśmy na monodramie "Kolega Mela Gibsona"bardzo mi się podobało. Jest to idealny przykład jak jedna osoba może dosłownie oczarować publikę swoją grą. http://www.korez.art.pl/nowa/spektakle.php?id_spektakl=56

Za tydzień idziemy do teatru na spektakl "Bóg".
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
monika1
guru
guru


Dołączył: 03 Maj 2010
Posty: 4301
Skąd: zachodniopomorskie

PostWysłany: Sob 8 Paź 2011, 12:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z literatury: Musierowicz zajmuje pierwsze miejsce z pozycji sentymentalnych lat młodości,(mam wszystkie części) do których często sięgam i w dorosłym życiu. Dla odprężenia sięgam również po Helen Fellding i :Dzienniki Bridget Jones"
Uwielbiam biografie Marilyn Monroe pióra Joyce Carol Oates "Blondynka" i zaciekawię pewnie Inkę i Metkę pozycją "Sekretne listy Marilyn Monroe i Jacqueline Kennedy" Wendy Leigh. Literatura nie faktu ale bardzo przyjemnie się czyta.
Lubie też biografię Madonny szczególnie tą J.Randy Taraborrelliego.
Książka Krystyny Jandy "Różowe tabletki na uspokojenie" również pozostawiła miłe wspomnienia literackie.
We wczesnej młodości czytywałam Grishama, Joy Fielding "Grand Avenue", pozostawiła dużo przemyśleń na temat życia, podobnie jak Karin Slaughter"Zimny strach".
Z literatury polskiej Marek Hłasko, Janusz Głowacki.
Czytać uwielbiam podczas wakacji nadrabiam zaległości roku szkolnego.
_________________



Ostatnio zmieniony przez monika1 dnia Sob 8 Paź 2011, 22:35, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ewaluna
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 18 Cze 2011
Posty: 623
Skąd: Z filmu Burtona

PostWysłany: Sob 8 Paź 2011, 13:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przeczytałam: "Pasja życia" Irvinga,biografia Van Gogh'a. Nie polecam.Czyta się jak romansidło i banał. Jedynym plusem są barwne postacie innych malarzy przewijające się przez książke.Niestety,dla osoby,która interesuje się historią sztuki to...nuuuuuuudy.Niczego odkrywczego się nie dowiedziałam.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
marta_ges
moderator
moderator


Dołączył: 02 Paź 2009
Posty: 7062
Skąd: Lublin

PostWysłany: Sob 8 Paź 2011, 14:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ja nie mogłam zmęczyć książki "Zaginiony symbol" Dana Browna Rolling Eyes "Kod.." i "Anioły i demony" dosłownie pochłonęłam, ale to było zwyczajnie nudne i jak dla mnie trochę bez pomysłu. Osobiście nie polecam.. jak dla mnie przereklamowane.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ewaluna
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 18 Cze 2011
Posty: 623
Skąd: Z filmu Burtona

PostWysłany: Sro 12 Paź 2011, 19:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kurcze,chciałam zdobyć bilety na pewną sztukę i zdobyłam,ale na...luty! Evil or Very Mad
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
nheledore
moderator
moderator


Dołączył: 15 Lip 2011
Posty: 6798
Skąd: K/T

PostWysłany: Sro 12 Paź 2011, 22:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To ja polecam Dziewczynę z zapałkami Anny Janko, cudownie napisana, przepięknie przepleciona metaforami, obrazkami! Niesamowita. Anna Janko to poetka, a po iluś-tam latach postanowiła wydać książkę i wydała... wg mnie to majstersztyk uśmiech

A jak jesteście/będziecie w Krakowie, to koniecznie idźcie do Teatru Ludowego (scena pod Ratuszem, czyli w samym środeczku rynku, podziemia- dziewczyny super rewelacja) na Wszystko o kobietach, padniecie ze śmiechu słowo daję i przestraszycie się, że na dobrą sprawę wszystkie jesteśmy takie same uśmiech

A my, gwoli odchamienia się chcemy zobaczyć Baby są jakieś inne Marka Koterskiego. Very Happy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
monika1
guru
guru


Dołączył: 03 Maj 2010
Posty: 4301
Skąd: zachodniopomorskie

PostWysłany: Czw 13 Paź 2011, 9:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nheledore napisał:
A my, gwoli odchamienia się chcemy zobaczyć Baby są jakieś inne Marka Koterskiego. Very Happy


My podobnie wybieramy się na ten film w sobotę.

Ostatnio oglądaliśmy "O północy w Paryżu" Bardzo fajny film, śmieszny i refleksyjny za razem.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
(=KaLinka=)
maniak
maniak


Dołączył: 13 Lut 2011
Posty: 1719

PostWysłany: Czw 13 Paź 2011, 10:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

oglądałam wczoraj film z kate winslet " the reader"
śmiało polecam film bardzo intrygujący uśmiech Kate z tego co pamiętam dostała oskara za tę rolę uśmiech
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
w_chmurach
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 04 Paź 2011
Posty: 800
Skąd: Katowice

PostWysłany: Czw 13 Paź 2011, 12:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Właśnie sobie uświadomiłam jak dawno niczego nie czytałam ( nie licząc poradnika jak założyć własny biznes oczko. muszę się zapisać do biblioteki w moim nowym miejscu zamieszkania Tak dzisiaj to zrobię, a jutro już napisze co przeczytałam uśmiech
_________________



Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Książka, film, muzyka Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 9, 10, 11  Następny
Strona 5 z 11

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group