Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Trochę kultury, ludzie! ;-)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4 ... 9, 10, 11  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Książka, film, muzyka
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Inka83
guru
guru


Dołączył: 25 Mar 2011
Posty: 2075
Skąd: z piekła rodem

PostWysłany: Sro 21 Wrz 2011, 13:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

metko, no właśnie ta moja seria Ani była w podobnym stanie. Książki klejone, wielokrotnie otwierane, klej wysycha, kruszy się i książka w częściach. Kartki nie poginęły, więc ratowałam, jak mogłam u fachowców, tylko okładki nie pozwalałam tykać. Ale w końcu coś trzeba będzie zrobić, bo i one się pokruszą.
A co do Jackie to mam ogromną nadzieję, że powstanie coś solidnego na bazie nowych, dostępnych informacji. Sama miałabym ochotę chociaż artykulik napisać, oczywiście pod kątem tego, czym się zajmuję, ale żeby się nie ośmieszyć potrzebowałabym dostępu do zbiorów, które są w USA. Evil or Very Mad
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
metka
moderator
moderator


Dołączył: 25 Sie 2009
Posty: 3676

PostWysłany: Sro 21 Wrz 2011, 13:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Inka83 napisał:
A co do Jackie to mam ogromną nadzieję, że powstanie coś solidnego na bazie nowych, dostępnych informacji. Sama miałabym ochotę chociaż artykulik napisać, oczywiście pod kątem tego, czym się zajmuję, ale żeby się nie ośmieszyć potrzebowałabym dostępu do zbiorów, które są w USA. Evil or Very Mad


Inko, Ciebie fascynuje Jackie, a Ty mnie Embarassed
jeśli powstanie choćby zarys Twojego artykułu, ślicznie proszę o kopię prosi ... z autografem Wink

że też moje kontakty nie sięgają Waszyngtonu Confused
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Inka83
guru
guru


Dołączył: 25 Mar 2011
Posty: 2075
Skąd: z piekła rodem

PostWysłany: Sro 21 Wrz 2011, 14:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

metka, bo się rumienię. Embarassed
Jak tylko coś osiągnę to oczywiście dam znać. uśmiech
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
metka
moderator
moderator


Dołączył: 25 Sie 2009
Posty: 3676

PostWysłany: Sro 21 Wrz 2011, 14:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Inka83 napisał:
Jak tylko coś osiągnę to oczywiście dam znać. uśmiech

ok
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ewaluna
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 18 Cze 2011
Posty: 623
Skąd: Z filmu Burtona

PostWysłany: Czw 22 Wrz 2011, 4:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jestem szaloną pochłaniaczką literatury,filmów i muzyki.Kto cierpi na tą samą przypadłość to wie jak ciężko zebrać to co już poznane i skompilować w jednym poście na potrzeby tematów jak ten.W związku z tym,nie będę wracała do czasów zaprzeszłych,skupię się na teraźniejszości. Very Happy

Literacko
Wczoraj,zainspirowana artykułem prasowym zainteresowałam się wydawnictwem "Mothers,monsters,whores." Brzmi ciekawie,a ponieważ od dawien dawna interesuję sie zagadnieniami gender to sięgnę po to z pewnością. Niestety,cena dość zaporowa. Shocked
http://www.petlaczasu.pl/mothers-monsters-whores/b00241743

Muzycznie
Selah Sue http://www.selahsue.com/
Kocham ją za głos i nastrojową atmosferę.Znana ostatnimi czasy z ...reklamy Kinder Bueno bodajże( "in this world"). Poza fenomenalnym głosem,fenomenalne wyczucie rytmu,doskonały feeling. Very Happy

Filmowo
Ostatnio zrobiłam sobie mały przegląd filmów Allena.Myślę,że rekomendacja jest zbędna. Poza tym,mniej komercyjnie polecam "Gucza!Pojedynek na trąbki".
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
metka
moderator
moderator


Dołączył: 25 Sie 2009
Posty: 3676

PostWysłany: Czw 22 Wrz 2011, 10:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ewaluna, bardzo mi miło, że tu jesteś! uśmiech

Wiesz, sprawdziłam książkę, o której pisałaś. Temat niesamowicie ciekawy i cieszę się, że poznałam ten tytuł. Sprawdziłam u wujka google o czym jest dokładnie i znalazłam podgląd na Google Books:

Mothers, Monsters, Whores: Women's Violence in Global Politics

Cena faktycznie kosmiczna, nie spodziewałam się, że aż taka.
Inko, tak sobie myślę, że i Ciebie zainteresowałaby ta książka uśmiech

Ach, filmy Allena. Nie wszystkie są na wysokim poziomie, ale jeśli miałabym go polecić to i jak najbardziej. Ja ostatnio oglądałam film z Ryan'em Gosling'iem "Half Nelson". Nawet nie był wyświetlany w polskich kinach, nie jest filmem komercyjnym ale polecam.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ewaluna
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 18 Cze 2011
Posty: 623
Skąd: Z filmu Burtona

PostWysłany: Czw 22 Wrz 2011, 17:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak właśnie,myślę,że książka może być porywająca. Również o kobietach jest Czarna Księga Kobiet.Posiadam we własnych zbiorach.
http://www.empik.com/czarna-ksiega-kobiet,2645707,ksiazka-p?gclid=CLrG2JyesasCFUO9zAodPVc5fA

Poza tym,że moim chlebem powszednym są knygi z zakresu medycyny,prawa,ekonomii to czasem miło przeczytać coś lżejszego. Zdecydowanie polecam Orhana Pamuka,Salmona Rushdiego,ZAdie Smith i literaturę Ameryki Łacińskiej (Allende-stąd moj nick).Akurat to mi teraz przychodzi do głowy. Nie będę polecać literatury lagrowej bo to zdecydowanie ciężki kaliber,ale jeśli ktoś interesuje się tym okresem historii to zdecydowanie poza pozycjami z listy lektur szkolnych warto zapoznać się z "Byłem asystentem doktora Mengele" M.Myiszli.

Nie trawię żadnych Millenium,Kodów Da Vinci...Paola Coelho.

Dla odważnych,wytrwałych Stasiuk " Mury Hebronu".http://www.iik.pl/recenzje.php/149 Mną aż tak nie wstrząsnęła,ale co delikatniejsi mogą nie dotrwać do końca.

Z filmów zdecydowanie urokliwy MAry & Max.Niezwykle wzruszający,ujmujący i po prostu pod każdym względem piękny obraz.
http://www.filmweb.pl/film/Mary+i+Max-2009-479892

Jako dzieciak kochałam Dzieci z Bullerbyn,Pippi,Jeżycjadę Musierowicz a potem...zostałam przedwcześnie przeniesiona w bibliotece do działu dla dorosłych bo na dziecięcym brakło mi pozycji lol Evil or Very Mad
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
metka
moderator
moderator


Dołączył: 25 Sie 2009
Posty: 3676

PostWysłany: Czw 22 Wrz 2011, 18:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ewaluna, film polecony przez Ciebie jest już u mnie na tapecie. Dzisiejszy seans wieczorny mam zatem zapewniony uśmiech

Książki Orhan'a Pamuk znam, mam nawet jedną w swoim książkozbiorze, ale wciąż czeka na sięgnięcie po nią:



Natomiast zaraz sobie sprawdzę pozostałych wymienionych przez Ciebie pisarzy.
Wspomniałaś o Paulo Coelho. Sama nie darzę jego książek sympatią. Nie wiem, po prostu nie przemawiają do mnie. Mam wrażenie, że mówi dokładnie to, co sama wiem, tyle że potrafi to ładniej ubrać w słowa. Czyli nic odkrywczego, a ja lubię po przeczytaniu książki usiąść i pomyśleć, przemyśleć i wyciągnąć dla siebie wnioski.

Musierowicz - uwielbiam! lol
chciałabym skompletować dla moich dzieci cały zbiór, tak jak zrobiłam z "Anią..." i baśniami ale ku mojemu zaskoczeniu, te książki jednak kosztują. Ale i na nie przyjdzie czas uśmiech

Ja polecam lekkim piórem pisane dwa wydania szkockiego pisarza, Alexander'a McCall Smith:



_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ewaluna
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 18 Cze 2011
Posty: 623
Skąd: Z filmu Burtona

PostWysłany: Pią 23 Wrz 2011, 8:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Metka,
Ciekawa jestem Twojej opinii dotyczącej Maxa and Mary.
Czy też wzruszyłas się jak ja?

Jesli chodzi o Paolo Coelho,oczywiście czytałam jakieś jego książki.Zwykłam sprawdzać co budzi aż takie emocje i taki wzrost popularności literatury w naszym kraju.Niestety,takie pseudo filozoficzne rozważania wydają się mnie nie wciągać. Powodem może byc to że miałam to szczęście w zyciu interesować się i Platonem,Arystotelesem a i Witkacym -zakres moich rozważan nad Bytami i Absolutami,życiem i ludźmi był na tyle szeroki,że sam Coelho wydał się...banalny.Trzeba mu jednak oddać pokłon za to,że spopularyzował ksiązki,był czas kiedy nasze społeczeństwo szturmem kupowało jego twórczośc. W świecie obrazkowym taki przejaw masowej fascynacji slowem pisanym to ewenement.

Jesli chodzi o Muszerowicz,moja mamusia ukochana zabezpieczyła mnie za młodu biblioteczką gdzie Ruda Ania dzieliła półkę z Jeżyciadą. lol
Oczywiście,książki są w domu rodzinnym,ale juz nie jestem na bieżąco...kupowalismy je tylko do pewnego etapu mojego życia więc jeśli nadal wychodzą to nie mam z nimi styczności.Teraz pewnie wydałyby się infantylne.

Uwielbiam czytac ksiązki po angielsku i niemiecku więc polecone przez Ciebie postaram się dorwać w "engliszu" uśmiech
Nie wiem czy macie takie same jak ja pdczucia,ale przygnębia mnie fakt jak drogie są takie dobra jak książki,albumy,muzyka,filmy. Naprawdę ,nie jestem w stanie kupowac wszystkiego co bym chciała a jestem z tych kolekcjonujących i namiętnie wąchających :p książki.

Dobrze,że sa składy taniej książki i allegro. Ufff.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Inka83
guru
guru


Dołączył: 25 Mar 2011
Posty: 2075
Skąd: z piekła rodem

PostWysłany: Pią 23 Wrz 2011, 12:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

metka napisał:


Wspomniałaś o Paulo Coelho. Sama nie darzę jego książek sympatią. Nie wiem, po prostu nie przemawiają do mnie. Mam wrażenie, że mówi dokładnie to, co sama wiem, tyle że potrafi to ładniej ubrać w słowa. Czyli nic odkrywczego, a ja lubię po przeczytaniu książki usiąść i pomyśleć, przemyśleć i wyciągnąć dla siebie wnioski.

Mam identyczny stosunek do tego pisarza. Pamiętam okres, kiedy większość moich znajomych przeżywała fascynację Coelho, kupiłam i ja kilka książek, ale żadnych zachwytów nie odczułam.
Orhan Pamuk jest dobry. Najbardziej lubię "Śnieg" i "Biały zamek".

Z mniej dających do myślenia, a zabawnych książek, polecam Stephen'a Clarke'a i jego serię "Merde!".
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Książka, film, muzyka Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4 ... 9, 10, 11  Następny
Strona 3 z 11

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group