Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Trochę kultury, ludzie! ;-)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, ... 9, 10, 11  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Książka, film, muzyka
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Marga
guru
guru


Dołączył: 23 Lut 2011
Posty: 11483

PostWysłany: Sob 17 Wrz 2011, 20:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Metko, u mnie to temat-rzeka, bo jestem pochłaniaczem książek i trochę ich przeczytałam; najbardziej lubię literaturę polską, latynoską, brytyjską i amerykańską. Narzeczony zaraził mnie też filmem, oglądamy mnóstwo rzeczy - niektóre odkrywamy razem, a niektórymi odkryciami dzielimy sie, oglądając wspólnie to, co kiedyś oddzielnie... Almodovar - uwielbiam niektóre jego filmy, Kiki nie zdzierżyłam. Na "Skórę..." wybieram się oczywiście - podobno jest wyjątkowa w jego dorobku. Obiecuję, że będę tu zaglądać i dzielić się moim dorobkiem jako czytacza i oglądacza uśmiech. Słucham mniej i gust mam "niszowy", więc pewnie niewiele osób zaciekawię, ale też się mogę z Wami podzielić uśmiech.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Inka83
guru
guru


Dołączył: 25 Mar 2011
Posty: 2075
Skąd: z piekła rodem

PostWysłany: Pon 19 Wrz 2011, 23:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

metka napisał:

Inko, ja Cię ślicznie proszę, dziel się ze mną swoimi ulubionymi postaciami! Dzięki Tobie poznałam bliżej Jackie Kennedy, pani Roosevelt wciąż czeka w kolejce, bo chociaż zaczęłam czytać, tak przed ślubem wciąż coś zabierało mi czas, a teraz wszystkie książki są już spakowane do wysłania i usycham jak ten kwiat bez wody, bo książki żadnej nie mam. Tyle, co kupiłam sobie tą "Tarantulę".

Może poleciłabyś mi coś ciekawego na najbliższy miesiąc? Poszperam na allegro Cool Twisted Evil

Ja zapoznaję się właśnie z dwoma pozycjami, które śmiało mogę Ci polecić. Pierwsza, to świeżutko wydana biografia księdza Jana Twardowskiego pt.: "Ksiądz Paradoks. Biografia Jana Twardowskiego", pióra Joanny Grzebałkowskiej.
Druga nosi tytuł: ""Inside WikiLeaks: My Time with Julian Assange at the World's Most Dangerous Website". Napisał ją Daniel Domscheit-Berg, współtwórca WikiLeaks, która to strona ostatnimi czasy bije rekordy popularności. Ciekawa publikacja.
A z naszej ulubionej tematyki, chociaż być może już to czytałaś:
Carl Bernstein, "Hillary Clinton".
Henry Gidel, "Picasso. Biografia." ( do takich też mam słabość)
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
metka
moderator
moderator


Dołączył: 25 Sie 2009
Posty: 3676

PostWysłany: Wto 20 Wrz 2011, 10:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Inko, ja właśnie pochłaniam... rudzielca Anię Embarassed
moja mama, równie zwariowana na jej punkcie jak i ja, kupiła ostatnio wydany tytuł: Ania z Wyspy Księcia Edwarda.

Jako fanka piegów i pióra L.M.Montgomery, nie mogłam się temu oprzeć uśmiech

co do moich propozycji, dostaliśmy w prezencie ślubnym całe mnóstwo książek, zamiast kwiatów, i była wśród nich wspaniała pozycja:



... i żałuję, że spakowałam. Chętnie bym teraz po to sięgnęła. Tym bardziej, że ostatnio oglądałam film dokumentalny Ewy Ewart o dzieciach tybetańskich, które przekraczają nielegalnie granice wysyłane przez rodziców, by dostać się do Indii do sierocińców, by tam pobierać nauki i uczyć się o własnej kulturze, która jest obecnie w stanie zanikania. Bardzo poruszający film.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
MagdalenkaS
guru
guru


Dołączył: 03 Sie 2010
Posty: 8021

PostWysłany: Wto 20 Wrz 2011, 11:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Meciu masz ją w formie książkowej? Bo ja znalazłam na internecie jakąś i już sciągnęłam, ale jestem ciekawa czy to aby na pewno to. Bo i ja wielką fanką Ani jestem Very Happy wszystkie 8 tomów mam w domu, za wyjątkiem tego ostatniego smutny
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
metka
moderator
moderator


Dołączył: 25 Sie 2009
Posty: 3676

PostWysłany: Wto 20 Wrz 2011, 11:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Magdalenko, oto i ona uśmiech



ach, wszystkie tomy i ja mam i to nie byle jakie, ale wydane jeszcze pod koniec lat 60, a na początku 70 uśmiech wiesz, materiałowe okładki, najlepsze przełożenie językowe... na allegro są za grosze, chociaż ciężko je znaleźć w bardzo dobrym stanie. Uwielbiam te wydania. Muszę przyznać, że mam na ich punkcie absolutnego bzika Wink
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
MagdalenkaS
guru
guru


Dołączył: 03 Sie 2010
Posty: 8021

PostWysłany: Wto 20 Wrz 2011, 11:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No to ja mam w wersji nowej wszystkie, w ślicznych kolorowych okładkach. Aż zaraz poszperam na allegro i może znajdę taką do kompletu uśmiech Żeby kiedyś córa miała (jak się uda ją mieć język)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
metka
moderator
moderator


Dołączył: 25 Sie 2009
Posty: 3676

PostWysłany: Wto 20 Wrz 2011, 11:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

oj tak, dla mojej córci też będą uśmiech buja w obłokach

czy ktoś widział film "The tree of life"?

_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
metka
moderator
moderator


Dołączył: 25 Sie 2009
Posty: 3676

PostWysłany: Sro 21 Wrz 2011, 10:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Inko, czytałaś? uśmiech

Jacqueline Kennedy przemówiła po śmierci
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Inka83
guru
guru


Dołączył: 25 Mar 2011
Posty: 2075
Skąd: z piekła rodem

PostWysłany: Sro 21 Wrz 2011, 12:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

metko, najpierw dziękuję za "Anię z Wyspy Księcia Edwarda", nie widziałam, że coś takiego wyszło. Już zamówiłam, nie mogę się doczekać, kiedy przyjdzie. uśmiech Uwielbiam te książki.
"Moja Ania" jest mocno sfatygowana, bo kiedyś należała do mojej mamy, a teraz cała seria stoi u mnie i ma swoje lata. Rozważam oddanie do introligatora, ale nie wiem, czy uda się zrobić to tak, żeby ocalały oryginalne okładki, bo są piękne.
A artykuł na stronach GW widziałam, nawet sobie wydrukowałam, bo na JK mam oddzielną teczkę. Fascynuje mnie ta kobieta. Embarassed
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
metka
moderator
moderator


Dołączył: 25 Sie 2009
Posty: 3676

PostWysłany: Sro 21 Wrz 2011, 13:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Inko, też mam w domu rodziców książki "Ani..." mojej mamy, ale nie przetrwały próby czasu... okładki w opłakanym stanie, kartki leżące luzem, niektóre zagubione na wieki. Wielka szkoda Sad

Myślisz, że powstanie nowa książka bazująca na jej wywiadzie? Nowe teorie, inne spojrzenie na nią, jako żona prezydenta?
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Książka, film, muzyka Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, ... 9, 10, 11  Następny
Strona 2 z 11

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group