Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Seb Kam Sosnowiec uwaga !!!
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Utrwalcie te chwile...
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Foto Design SebKam
początkujący
początkujący


Dołączył: 19 Wrz 2011
Posty: 8

PostWysłany: Pon 19 Wrz 2011, 20:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam,
dodaję do mojej wypowiedzi, że zdjęcia w USC Sosnowcu wykonuję na podstawie zawartej umowy na którą został przeprowadzony otwarty przetarg, przy zachowaniu wszelkich wymagań prawnych.

Każdy klient przed podpisaniem umowy dostaje pełen wykaz cen oraz dane kontaktowe.

Tak jak już wcześniej pisałem nie zadowolony klient zamówił najtańszą formę wydania zdjęć bez retuszu i obróbki na płycie CD t.j. cały reportaż z ceremonii ślubu w cenie 150zł. słownie sto pięćdziesiąt złotych ( czy jest to usługa wykonana w chorendalnie wysokiej cenie? )
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Ariene
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 10 Paź 2009
Posty: 512
Skąd: Warszawa/ Ruciane-Nida

PostWysłany: Pon 19 Wrz 2011, 20:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Foto Design SebKam napisał:
zdjęcia w USC Sosnowcu wykonuję na podstawie zawartej umowy na którą został przeprowadzony otwarty przetarg, przy zachowaniu wszelkich wymagań prawnych.

I prezydent miasta nic o tym nie wiedział? Shocked
WIDEOFILM napisał:
Prezydent miasta Sosnowiec został już powiadomiony o całej sytuacji w USC.


Foto Design SebKam napisał:
Tak jak już wcześniej pisałem nie zadowolony klient zamówił najtańszą formę wydania zdjęć bez retuszu i obróbki na płycie CD t.j. cały reportaż z ceremonii ślubu w cenie 150zł. słownie sto pięćdziesiąt złotych ( czy jest to usługa wykonana w chorendalnie wysokiej cenie? )

Odpowiedź na moje wcześniejsze pytania pomoże nam to ocenić.
_________________
"sztuką nie jest to co widzisz, ale to co zrobisz, żeby inni zobaczyli."
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Foto Design SebKam
początkujący
początkujący


Dołączył: 19 Wrz 2011
Posty: 8

PostWysłany: Pon 19 Wrz 2011, 20:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj Ariene,
odnośnie Twoich pytań:

1. Klient dostał zdjęcia w wyznaczonym terminie ( trzy dni po ślubie ) w godzinach otwarcia zakładu, termin ten został wpisany w umowę.

2. Podczas podpisywania umowy klient prosił o pliki w dużym formacie i też w takich otrzymał tj. 3872x2592 dpi

3. Klient otrzymał pliki w formacie JPEG, ponieważ w takiej formie przekazujemy wszystkie materiały na płytach CD.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Ariene
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 10 Paź 2009
Posty: 512
Skąd: Warszawa/ Ruciane-Nida

PostWysłany: Pon 19 Wrz 2011, 20:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzięki wielkie, o takie info właśnie chodziło!
Teraz tylko czekać aż autor wątku ustosunkuje się do tych informacji i uzupełni swoją wypowiedź, zwłaszcza z pierwszego postu, gdzie jest masa ogólników i zero takich konkretnych informacji jak podałeś.
_________________
"sztuką nie jest to co widzisz, ale to co zrobisz, żeby inni zobaczyli."
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Foto Design SebKam
początkujący
początkujący


Dołączył: 19 Wrz 2011
Posty: 8

PostWysłany: Pon 19 Wrz 2011, 20:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To Urząd Miasta ogłasza przetarg w imieniu Prezydenta. Także na pewno był o tym powiadomiony. Dodatkowo informacja o przetargu była zamieszczona w gazecie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Ariene
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 10 Paź 2009
Posty: 512
Skąd: Warszawa/ Ruciane-Nida

PostWysłany: Pon 19 Wrz 2011, 20:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Foto Design SebKam napisał:
Tak jak już wcześniej pisałem nie zadowolony klient zamówił najtańszą formę wydania zdjęć bez retuszu i obróbki na płycie CD t.j. cały reportaż z ceremonii ślubu w cenie 150zł. słownie sto pięćdziesiąt złotych ( czy jest to usługa wykonana w chorendalnie wysokiej cenie? )


Mar82 napisał:
"koszą jak za zboże".

Wybacz moją wścibskość, ale takie podsumowanie samo prowokuje do zadania pytania - ile tych zdjęć było w umowie i na płycie?

Za 150zł z reportażu to raczej za dużo ich nie było?
_________________
"sztuką nie jest to co widzisz, ale to co zrobisz, żeby inni zobaczyli."
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Foto Design SebKam
początkujący
początkujący


Dołączył: 19 Wrz 2011
Posty: 8

PostWysłany: Pon 19 Wrz 2011, 20:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Według umowy klient otrzymuje 15 ujęć w tym przypadku otrzymał kilka więcej.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
WIDEOFILM
moderator
moderator


Dołączył: 22 Mar 2007
Posty: 1066
Skąd: LUBLIN

PostWysłany: Pon 19 Wrz 2011, 21:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ok Ariene, może już nie drąż tematu, faktycznie poczekamy na wypowiedź autora tematu.

A co do sprawy tej umowy UM Sosnowiec z fotografem: no cóż: trochę to dziwna sytuacja, bo szczerze powiem,że pierwszy raz z takim czymś się spotykam. Jaki to interes ma magistrat z tej umowy? Tak jak pisała np ewelinka89, jak ktoś chce mieć swojego fotografa to go wprowadzi do usc i nikt z urzędników mu tego nie zabroni. Jeżeli chodziło o tzw. awaryjnego fotografa- no to może i ok.
W naszym lubelskim usc jest tylko tablica z wizytówkami fotografów i kamerzystów i tyle.Urzędnicy nie ingerują w te sprawy. Mimo to w dniu, gdy tych ślubów jet dużo, jest w razie czego ten dyżurny foto, zwykle są to godziny przedobiednie, także po południu może spokojnie iść do swoich zadań.
_________________
Jak coś robić to dobrze, a byle jak, to lepiej wcale.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Ariene
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 10 Paź 2009
Posty: 512
Skąd: Warszawa/ Ruciane-Nida

PostWysłany: Pon 19 Wrz 2011, 21:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

WIDEOFILM napisał:
Ok Ariene, może już nie drąż tematu, faktycznie poczekamy na wypowiedź autora tematu.

Przeca już milczę oczko Podano w końcu istotne konkretne informacje i tylko odbić piłeczkę zgodnie z deklarowaną uczciwością z pierwszego postu oczko
_________________
"sztuką nie jest to co widzisz, ale to co zrobisz, żeby inni zobaczyli."
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Mar82
początkujący
początkujący


Dołączył: 15 Wrz 2011
Posty: 9
Skąd: Sosnowiec

PostWysłany: Pon 19 Wrz 2011, 21:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Klient oczekuje od nas wydania prac, których nie było w umowie

Pisałem o tym w e-mailu do Państwa i specjalnie jeszcze raz powtórzę, jeśli nie dotarło. Tuż przed ceremonią pytałem Panią o możliwość otrzymania zdjęć w postaci negatywów cyfrowych (czyt. RAW – odsyłałem już Państwa do wikipedii, bo niestety wielka i solidna firma Foto Design SebKam nie para się byle RAWami, wolą strzelać z biodra JPEGi) – Pani odparła ochoczo, że nie ma problemu, niech się Pan nie martwi. Jako, że miałem nieco inne sprawy na głowie niż doglądanie i wałkowanie 100x tego samego z Panią „fotograf” przyjąłem odpowiedź za satysfakcjonującą i zapłaciłem co wg mnie równa się z zawarciem umowy między usługodawcą a usługobiorcą.

Oczywiście gdy przyjechałem po zdjęcia, które nawet nie znajdowały się w studio, usłyszałem, że właśnie są wywoływane (ergo – chyba są wywoływane z RAW – tak strzelałem). Powiadomiłem Pana, który tam był, że ja chciałem niewywołane pliki RAW bo sam sobie to zrobię oszczędzając przy tym czas i Państwu a dając sobie satysfakcję i możliwość dostania dokładnie tego czego chce. Pan wymigiwał się strasznie, aż w końcu przyznał, że po zdjęcia musi jechać do domu. Mi bardzo zależało na czasie bo tego samego dnia już wyjeżdżałem (stąd też nie mogłem się pojawić później w studio – strrrrasznie przepraszam, nie wiedziałem, że takie sprawy trzeba załatwiać osobiście, jakby nie było telefonów, internetu......) - nie na rękę mi było wracanie do Sosnowca i przyjechanie za godzinę, ale tak też zrobiłem. Przy odbiorze Pan oczywiście nie raczył ze mną zamienić nawet słowa, bo był bardzo zajęty, zapewne jakąś bardzo ważną, rozmową przez komórkę i skinieniem głowy oznajmił, iż ta płytka to wszystko i mogę sobie iść. Płytka była niepodpisana, delikatnie mówiąc nie wykosztowaliście się Państwo na tą płytkę. Zresztą przesłałem też Państwu rozpiskę jakich płyt najlepiej używać a jakich nie. Akurat w tej dziedzinie jestem ekspertem, więc nie radzę się ośmieszać i publikować takie dziecinne tłumaczenia jakim mnie Państwo uraczyli w mailu, którego tutaj jak Państwo nie upublicznię gdyż bez zgody autora jest to niedozwolone z tego co kojarzę.

Oczywiście każdy klient ma prawo do reklamacji i nawet zwrotu kosztów, ale musi przyjechać do naszego studia gdzie taką sprawę się wyjaśnia, a nie pisać do nas obraźliwe malie lub dzwonić i straszyć.

Zrobiłbym to gdybym w tej chwili nie znajdował się dziesiątki kilometrów od Państwa. Może nawet lepiej, że tak jest bo ja jestem spokojny do czasu aż...
Obraźliwe maile – nie przypominam sobie, chyba, że za obrazę uważacie Państwo prawdę.
Nie przypominam też sobie abym kogoś straszył. Pozwolę sobie przytoczyć moment, w którym Pan z firmy FDSebKam rzucił słuchawką:
Ja: przecież mówiłem kilka razy aby Państwo nagrali mi pliki RAW, nieobrobione na płytkę, tylko i aż tyle.
Pan: ale to jest niemożliwe, gdyż nie mógł pan sobie tego zażyczyć ponieważ my nie udzielamy informacji klientom o tym jaki format zdjęć wykonujemy (wykrzyknik!).
Ja: (zdenerwowany tym co usłyszałem) co mi pan tu opowiada, przecież nie było pana na miejscu a pana żona powiedziała, że nie będzie problemu z RAW
tutaj rozmowa się skończyła.
Chciałem jeszcze dodzwonić się do szanownej firmy FDSebKam, ale było to niemożliwe!

Każdy nasz klient jest obsługiwany fachowo i z kulturą.

HA!

Jeśli zaś nasz nie zadowolony klient zamawia sobie zdjęcia w tak zwanym ( surowym stanie ) bez obróbki i retuszu z reportażu ślubnego to dlaczego oczekuję zdjęć w idealnym stanie.
Dlaczego oczekuje od nas wydania zdjęć w formacie którego nie zamawiał. Na koniec nachodzi jeszcze jedno pytanie dlaczego ten niezadowolony klient nie przyjedzie do naszego studia złożyć reklamację tylko rozpowiada kłamstwa po stronach internetowych?

Nie oczekiwałem idealnych zdjęć (chociaż z kadrami to mogliście się o wiele bardziej postarać – poza tym co to za tłumaczenie, że zdjęcia nie są jeszcze skadrowane – czyli robicie zdjęcie pokoju a potem konkretnie tylko wycinacie postaci i główną akcję? Gdzie tu profesjonalizm?) - zaznaczyłem, że chcę cyfrowe negatywy! Widzę, że po polsku nie zrozumiecie tego chyba nigdy.
Co do ostateniego zdania to sami Państwo napisali, że mam prawo wyrażać swoje opinie – odpisałem, że z tego prawa skorzystam. Dodatkowo w przeciwieństwie do Państwa nie upubliczniam prywatnej korespondencji bez zgody drugiej strony.

Ariene
Oddaliście klientowi rawy?

Jakie RAWy – oni nie robią RAWów Very Happy Tylko JPEGi. Nie wiem po co im ten D70, mogli sobie małpkę kupić, taniej by wyszło a efekt ten sam.

2.Podczas podpisywania umowy klient prosił o pliki w dużym formacie i też w takich otrzymał tj. 3872x2592 dpi

Po pierwsze – zamawiałem pliki RAW.
Po drugie – rozdzielczość zdjęć to 3008x2000!
Po trzecie – 3872x2592 dpi – jakie dpi?pytajnik Nie wiecie nawet co to jest dpi! (dots per inch dla wyjaśnienia, reszta w Wikipedii – adres już Wam podawałem).

Przecież jesteście zupełnymi amatorami – świadczy o tym chociażby język jakim się posługujecie i nieznajomość podstaw fotografii i terminologii, co skreśla Was jako profesjonalistów! Zajmijcie się czymś innym a fotografowanie zostawcie zawodowcom!!

Na koniec – w prywatnej korespondencji nie śmiałem, ale tutaj – jeśli wchodzicie na publiczne forum to wypadałoby znać zasady ortografii i gramatyki języka ojczystego...

Ariene
Teraz tylko czekać aż autor wątku ustosunkuje się do tych informacji i uzupełni swoją wypowiedź, zwłaszcza z pierwszego postu, gdzie jest masa ogólników i zero takich konkretnych informacji jak podałeś.

Masa ogólników ponieważ chciałem tylko ostrzec resztę potencjalnych klientów przed nimi, nie chciałem tutaj wylewać swych żalów i opisywać już w pierwszym poście co dokładnie zaszło.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Utrwalcie te chwile... Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
Strona 4 z 6

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group