Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Ciąża a studia ;)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Nasze problemy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Karolina1984
guru
guru


Dołączył: 31 Lip 2011
Posty: 6034

PostWysłany: Sro 21 Wrz 2011, 18:45    Temat postu: Re: Ciąża a studia ;) Odpowiedz z cytatem

Anioleczek napisał:
Kochane czy któraś z Was była w takiej sytuacji, że zaszła w ciąże na I, II, III itd. roku? Co zrobiłyście? Przerwałyście naukę czy walczyłyście dzielnie na wszystkich sesjach? Było ciężko? Wykładowcy patrzyli z przymrużeniem oka czy wręcz byli oburzeni tym, że dziewczyna śmiga z brzuszkiem? A może też zdecydowałyście się na indywidualny tok nauczania?

Natchnęła mnie do założenia tego tematu moja koleżanka, która zaszła w ciąże i w tym roku zaczęła studia magisterskie;)
Proszę wypowiadajcie się oczko



Moja mama tak zaszła w ciążę ze mną. Urodziła w listopadzie na II roku. Tyle,że ona miała komfort- mieszkałam z babcią do 4 roku życia i mogła spokojnie studiować...........Wykładowcy bywali uszczypliwi, ale może inne czasy były........
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Agata85
guru
guru


Dołączył: 27 Wrz 2010
Posty: 4318

PostWysłany: Wto 27 Wrz 2011, 23:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak najbardziej jest to możliwe i na moich studiach było wręcz powszechne. Moja koleżanka, studiując medycynę urodziła dwójkę dzieci, na 3. i na 6 roku. Teraz jest szczęśliwą panią doktor. Studia skończyła w terminie. uśmiech
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
lorin
kandydat
kandydat


Dołączył: 10 Wrz 2011
Posty: 19

PostWysłany: Pon 10 Paź 2011, 23:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ostatnio czytałam w jednym z kobiecych pism o minister edukacji, która pisała pracę doktorancką będąc w ciąży i zapewniała, że bycie w ciąży jeszcze bardziej zmoblilizowało ją do pracy.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
w_chmurach
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 04 Paź 2011
Posty: 800
Skąd: Katowice

PostWysłany: Wto 11 Paź 2011, 8:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Myślę , że to jest wyzwanie do kobiety studia ciąża, a z drugiej strony dobre przygotowanie , po studiach przecież jest praca a kobiety rodzą dzieci uśmiech.
N9ie wiem jak to jest odbierane przez innych ciąża na studiach , ale myślę , że to żaden ewenement i coś normalnego. jesteśmy dorośli.
_________________



Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
lemonka88
maniak
maniak


Dołączył: 02 Lut 2011
Posty: 1075
Skąd: Katowice

PostWysłany: Pon 19 Gru 2011, 8:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ja mam 4 koleżanki które na 3 roku zaszły w ciąże, i zdały wszystkie sesje, wiec jak się chce to sie da Wink
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
nheledore
moderator
moderator


Dołączył: 15 Lip 2011
Posty: 6798
Skąd: K/T

PostWysłany: Czw 29 Gru 2011, 20:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

lemonka88 napisał:
A ja mam 4 koleżanki które na 3 roku zaszły w ciąże, i zdały wszystkie sesje, wiec jak się chce to sie da Wink


uśmiech

Musi się dać, zresztą, jak jest TAKA motywacja, to jak miałoby się dać?
Ja w przyszłym roku będę miała taką sytuację, nie ma bata, sesję muszę zdać, żeby z dzidziusiem być w czasie wakacji, nie z nosem w notatkach oczko
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
mimi
guru
guru


Dołączył: 11 Paź 2010
Posty: 3656
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Czw 29 Gru 2011, 21:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A u mnie na studiach nie ma/nie było ani jednej dziewczyny, która zaszła już w ciążę. I nie mam nawet żadnej znajomej w ciąży język
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
nheledore
moderator
moderator


Dołączył: 15 Lip 2011
Posty: 6798
Skąd: K/T

PostWysłany: Czw 29 Gru 2011, 21:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A u mnie w grupie (mało licznej) jest już jedna dziewczyna w ciąży- dzidziuś pojawi się w maju, potem ja zachodzę, a potem koleżanka, która ma ślub dwa tygodnie po mnie Very Happy

Więc mimi, myślę, że nadrobimy statystyki, które zaniżyłaś język z oczkiemjęzyk
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ewelinka89
moderator
moderator


Dołączył: 09 Mar 2011
Posty: 9831

PostWysłany: Czw 29 Gru 2011, 21:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To ja znowu zaniżę.. U mnie na roku nie było jeszcze żadnego brzuszka;p
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
nheledore
moderator
moderator


Dołączył: 15 Lip 2011
Posty: 6798
Skąd: K/T

PostWysłany: Czw 29 Gru 2011, 21:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ewelinko, może przetrzesz szlaki? język
Tak poważnie: to chyba jest też uzależnione od trybu studiów, ja studiuję zaocznie, więc zupełnie nie ma problemu z pogodzeniem tych dwóch obowiązków, ze studiami dziennymi jest trochę większy problem logistyczny.
Na dziennych nie zdecydowałabym się na dziecko.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Nasze problemy Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
Strona 2 z 4

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group