Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Ciąża a studia ;)
Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Nasze problemy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Anioleczek
bywalec
bywalec


Dołączył: 05 Lip 2011
Posty: 208
Skąd: Polska.

PostWysłany: Sro 14 Wrz 2011, 20:21    Temat postu: Ciąża a studia ;) Odpowiedz z cytatem

Kochane czy któraś z Was była w takiej sytuacji, że zaszła w ciąże na I, II, III itd. roku? Co zrobiłyście? Przerwałyście naukę czy walczyłyście dzielnie na wszystkich sesjach? Było ciężko? Wykładowcy patrzyli z przymrużeniem oka czy wręcz byli oburzeni tym, że dziewczyna śmiga z brzuszkiem? A może też zdecydowałyście się na indywidualny tok nauczania?

Natchnęła mnie do założenia tego tematu moja koleżanka, która zaszła w ciąże i w tym roku zaczęła studia magisterskie;)
Proszę wypowiadajcie się oczko
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
natalia_w
moderator
moderator


Dołączył: 02 Gru 2008
Posty: 4298
Skąd: Łódź

PostWysłany: Sro 14 Wrz 2011, 20:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja nie widzę w tym nic dziwnego. Jest ciężko, owszem, ale przy pomocy bliskich wszystko da się ogarnąć. Ja akurat zaszłam w ciążę zaraz po obronie licencjatu, ale na magisterkę nie szłam. Za to mój mąż w tym roku skończył dopiero studia i dziecko mu w niczym nie kolidowało, dodatkowo pracował, a mieszkamy sami i jakoś sobie musieliśmy sobie radzić. Mam mnóstwo koleżanek które urodziły dzieci na studiach, baaa, niektóre nawet mieszkały z nimi w akademikach.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Sheryl
maniak
maniak


Dołączył: 30 Gru 2010
Posty: 1221

PostWysłany: Sro 14 Wrz 2011, 20:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

...........

Ostatnio zmieniony przez Sheryl dnia Wto 17 Sty 2012, 23:06, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ewelinka89
moderator
moderator


Dołączył: 09 Mar 2011
Posty: 9831

PostWysłany: Sro 14 Wrz 2011, 20:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Szczerze, to chyba nie jest jakaś bardzo dziwna sprawa? Nie wiem jak ja bym się zachowała.. Zapewne gdyby nie było żadnych problemów z ciążą, zdrowiem maleństwa starałabym się normalnie kontynuować studia.. Ale akurat u mnie na roku chyba jeszcze żadnej ciąży nie było..
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
florzak
guru
guru


Dołączył: 12 Cze 2009
Posty: 5818

PostWysłany: Sro 14 Wrz 2011, 21:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja zaszłam w ciąże na 3 roku studiów, skończyłam rok i w sierpniu urodziłam synka. Już jak Mały był na świecie napisałam i obroniłam licencjat, a teraz od października idę na studia uzupełniające magisterskie dziennie. Wszystko da radę zrobic. Chciałam zostac z syniem dlatego zrobiłam przerwę, inaczej nie ma problemu, żeby to pogodzic jak bliscy pomogą.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Juliette
guru
guru


Dołączył: 05 Gru 2008
Posty: 2929

PostWysłany: Sro 14 Wrz 2011, 21:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak się chce, to na pewno da się to pogodzić. Moja koleżanka zaszła w ciążę będąc na drugim roku jednych studiów i piątym drugich. Oba kierunki ukończyła normalnie bez żadnego problemu. Jej mąż studiował dziennie i pracował. Potrzebowali dużo organizacji, ale dają radę, nie uskarżają się na trudną sytuację. Z kolei inna dziewczyna z naszego roku zaszła na pierwszym roku. Studia rzuciła i rok później zaczęła od początku. Więc różnie to ludzie rozwiązują.

Oczywiście wiele zależy od rodzaju studiów. Medycynę, czy inne trudne kierunki wymagające ogromnej systematyczności pewnie trudno byłoby skończyć. Podobnie jak chemię i podobne studia, na których ma się kontakt z różnymi substancjami niebezpiecznymi dla dziecka. Więc to w sumie bardzo indywidualna kwestia uzależniona od typu studiów, ilości zajęć w tygodniu itp. Reakcją kadry dydaktycznej by się raczej nie martwiła. W końcu studia to nie gimnazjum. Dorosła kobiety ma prawo być w ciąży i to chyba nic dziwnego. Ale na pewno błogosławionego stanu nie powinno się wykorzystywać jako taryfy ulgowej, bo na to wykładowcy są czasem uczuleni.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Anioleczek
bywalec
bywalec


Dołączył: 05 Lip 2011
Posty: 208
Skąd: Polska.

PostWysłany: Sro 14 Wrz 2011, 21:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Macie racje wiele zalezy od tego jaki kierunek sie wybierze..oczko

Ostatnio zmieniony przez Anioleczek dnia Sro 14 Wrz 2011, 23:33, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
marta_ges
moderator
moderator


Dołączył: 02 Paź 2009
Posty: 7062
Skąd: Lublin

PostWysłany: Sro 14 Wrz 2011, 21:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

My w 100% świadomie zdecydowaliśmy się na dziecko jak byłam na 1 roku magisterki. Został mi jeszcze rok i nie mam zamiaru robić sobie przerwy. Wykładowców mam normalnych i nie robili żadnych problemów. Dodam, że przez pierwsze miesiące ciąży jeszcze pracowałam i dał się wszystko pogodzić język z oczkiem
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
shadow's wife
guru
guru


Dołączył: 15 Maj 2011
Posty: 10413
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sro 14 Wrz 2011, 21:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

U mnie na 3cim roku licencjatu koleżanka zaszła w ciąże, chodziła na obowiązkowe zajęcia, wykłady chyba sobie odpuszczała z tego co pamiętam... dzielnie przeszła przez sesję zimową, urodziła jakoś chyba na początku roku. Wróciła i podeszła do sesji letniej i egz. licencjackiego. Jej dalszych losów nie znam.
Ale moje zdanie jest taki: chcieć to móc, póki zdrowie i dobre samopoczucie dopisuje, to czemu nie uśmiech
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
nheledore
moderator
moderator


Dołączył: 15 Lip 2011
Posty: 6798
Skąd: K/T

PostWysłany: Sro 21 Wrz 2011, 18:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja od razu po ślubie podejmuje starania o dzidziusia uśmiech
Z tym, że ja studiuję zaocznie, więc mi nie będzie kolidowało w jakimś dużym stopniu to.

A będę wtedy na trzecim roku, w zależności od tego, jak nam się uda- licencjat będę bronić albo w czerwcu (czyli pracę pisać normalnie, będąc w ciąży i bronić się jakieś dwa miesiące po porodzie) albo we wrześniu (i też nie jest wykluczone, że będę wtedy w ciąży)
Generalnie- jak z maluchem będzie wszystko ok, to i studia dam radę skończyć i wziąć się za magisterkę. Jeśli byłoby coś nie tak, to będę miała rok przerwy.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Nasze problemy Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny
Strona 1 z 4

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group