Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Od drugiej strony- gdy jedno chce mieć dzieci a drugie nie.
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Nasze problemy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
ewelajn
moderator
moderator


Dołączył: 30 Sie 2011
Posty: 13532
Skąd: za 7 górami, za 7 lasami...

PostWysłany: Sro 12 Paź 2011, 18:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja tylko pamiętam ze z prawa kanonicznego (?) wynika fakt iz, jak jedna strona orzeknie ze nigdy nie chce miec dzieci czy tam powie to po slubie ( nie wiem jak to dokladnie szlo) to slub jest niewazny i ze czesto ludzie na tej pods. staraja sie o uniewaznienie slubu koscielnego ( nie chodzi o to ze nie chce sie teraz, tylko ze w ogole)

to tak btw no ja Karola teraz nie chce - bo lubie dzieci " na chwile " czyli u kogos jak tu mowia Dziewczyny

ale gdzies kiedys przeczytalam, ze jak sie nie ma dzieci to nie wyobrazamy sobie ze mozemy je miec , a jak sie ma, to nie wyobraza sie sobie zycia bez nich uśmiech

27 to wcale nie duzo uśmiech moze instynkt kiedys Cie dopadnie, kto wie, nie ma sie co stresowac, ze to powinno byc juz , kazdy to indywidualnie chyba przezywa wczesniej/pozniej czy wcale

najgorsza jest presja otoczenia- jak wszyscy pytaja kiedy beda dzieci ... a Wy chcecie zaczekac

ale jesli jestes szczera ze swoim Polowkiem to wszystko jest ok uśmiech bo sprawa jest jasna
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Karolina1984
guru
guru


Dołączył: 31 Lip 2011
Posty: 6034

PostWysłany: Czw 27 Paź 2011, 2:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ale tam również jest - czy przyrzekacie PRZYJĄĆ i wychować potomstwo, którym Bog was obdarzy- no , to przyrzekam przyjąć.
Tyle,że sama jakoś specjalnie się nie będę o nie starać Cool
a w razie wpady- wezmę to na klatę !
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Marga
guru
guru


Dołączył: 23 Lut 2011
Posty: 11483

PostWysłany: Czw 27 Paź 2011, 7:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ech, przyrzeka też się inne rzeczy, a potem życie weryfikuje... Najważniejsze, znów podkreślam, że Przyszły Małżonek wie, jak się sprawy mają, i tu Karolina ma dużego plusa za otwartość, bo niestety wielokrotnie takie różnice zdań wychodzą dopiero po ślubie.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
blondyna142
guru
guru


Dołączył: 20 Sie 2010
Posty: 2559

PostWysłany: Czw 27 Paź 2011, 8:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja bym nie mogła żyć z człowiekiem który nie chciałby mieć dzieci, podejrzewam, że biłabym się z myślami i wogóle sama ze sobą. Bo inaczej gdy się nie może, a inaczej gdy nie chce
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
natalia_w
moderator
moderator


Dołączył: 02 Gru 2008
Posty: 4298
Skąd: Łódź

PostWysłany: Czw 27 Paź 2011, 8:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

blondyna, ale to nie jest tak że w dniu ślubu on/ona mówi że "niet, nie będzie dzieci". Ludzie jak są długo ze sobą to o takich sprawach rozmawiają.
Przecież nikt nikogo na siłę nie trzyma. Jakby chcieli to by się rozeszli i znaleźli partnerów z takimi samymi poglądami.
Ja nie wyobrażam sobie zmuszać tej drugiej strony do czegokolwiek.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
blondyna142
guru
guru


Dołączył: 20 Sie 2010
Posty: 2559

PostWysłany: Czw 27 Paź 2011, 8:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wiem wiem, ale wolałabym wiedzieć przed ślubem, że partner nie chce mieć dzieci. jasne nie jestem za zmuszaniem do rozmnażania. ale dla mnie powiedzieć po ślubie, że kategorycznie nie chce się dzieci to koszmar. i dokładnie tak jak mówisz ludzie dobierają się wg swoich poglądów znam kilka takich bezdzietnych przypadków.
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Karolina1984
guru
guru


Dołączył: 31 Lip 2011
Posty: 6034

PostWysłany: Czw 27 Paź 2011, 10:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

moim zdaniem,jeśli ktoś mówi po ślubie, jest to podstawa do unieważnienia małżeństwa- i to akurat JEST czarno na białym w prawie kanonicznym uśmiech
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Marga
guru
guru


Dołączył: 23 Lut 2011
Posty: 11483

PostWysłany: Czw 27 Paź 2011, 10:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

I to jest w sumie fair, bo jest to jedna z podstawowych rzeczy, którą się powinno ustalać przed ślubem, a nie zaskakiwac partnera po.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
(=KaLinka=)
maniak
maniak


Dołączył: 13 Lut 2011
Posty: 1719

PostWysłany: Czw 27 Paź 2011, 11:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dokładnie tak !
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
rusnacci
bywalec
bywalec


Dołączył: 09 Wrz 2015
Posty: 231

PostWysłany: Czw 1 Paź 2015, 19:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Marga napisał:
I to jest w sumie fair, bo jest to jedna z podstawowych rzeczy, którą się powinno ustalać przed ślubem, a nie zaskakiwać partnera po.
Przed ślubem i również w bardzo wczesnej fazie związku, a nawet przed związkiem. Wiadomo, przed związkiem spotykamy, dużo rozmawiamy i nie trzeba nawet zadawać pytania wprost żeby dowiedzieć się, czy ktoś chce mieć dzieci czy nie i w jakim wieku. To jest jedna z najważniejszych kwestii i nie wyobrażam sobie myśleć o ślubie nie wiedząc czy partner będzie chciał mieć potomstwo uśmiech
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Nasze problemy Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6
Strona 6 z 6

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group