Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Od drugiej strony- gdy jedno chce mieć dzieci a drugie nie.
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Nasze problemy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Karolina1984
guru
guru


Dołączył: 31 Lip 2011
Posty: 6034

PostWysłany: Pią 2 Wrz 2011, 21:19    Temat postu: Od drugiej strony- gdy jedno chce mieć dzieci a drugie nie. Odpowiedz z cytatem

Witam.
Poszukuję tu na forum wśród was osób, które miały takie problemy jak my.
Tzn jedno chce mieć dzieci w przyszłości, drugie raczej niekoniecznie.
Wiadomo, czasem los decyduje za nas, ale jeśli się coś takiego nie zdarzy- co można zrobić.

Rada pt " nic, trzeba się rozstać"- nie przemawia do mnie.
Jestem trudną osobą, typem samotnika, i P. to jedyna osoba na świecie z którą związek nie jest dla obu stron męczący, taka osoba przeznaczona mi.
Poradźcie coś!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
agattt
moderator
moderator


Dołączył: 17 Lut 2011
Posty: 13577

PostWysłany: Pią 2 Wrz 2011, 21:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Trudny temat. Posiadanie dzieci to nie kupno samochodu, że można kogoś na siłę namówić czy zrobić coś bez czyjejś zgody, to decyzja na całe życie i odpowiedzialność do końca życia. To coś o wiele głębszego niż małżeństwo. Karolino może odpowiedz sobie na pytanie: czy byłabyś nieszczęśliwa, gdyby urodziłoby się Wam dziecko? A czy Twój przyszły mąż byłby na dłuższą metę szczęśliwy bez dzieci (oczywiście zakładając, że nie chcesz, a nie macie problemy z płodnością)?
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Cinnamonnek
maniak
maniak


Dołączył: 04 Maj 2011
Posty: 1536

PostWysłany: Pią 2 Wrz 2011, 21:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W moim związku, partner zawsze powtarzał, że nie chce dzieci.
A teraz, czym bliżej ślubu, tym widzę, że coraz częściej zaczyna się oglądać za maluchami w wózkach, i napominać "że może po ślubie to pomyślimy".

Zauwazyłam, że takie coś musi samo przyjść - trzeba poczuć, dojrzeć bez nacisków, z żadnej strony uśmiech
Przyjdzie - gdy natura się upomni uśmiech
_________________
Ciekawość zabiła kota, satysfakcja przywiodła go z powrotem.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Karolina1984
guru
guru


Dołączył: 31 Lip 2011
Posty: 6034

PostWysłany: Pią 2 Wrz 2011, 21:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

agattt napisał:
Trudny temat. Posiadanie dzieci to nie kupno samochodu, że można kogoś na siłę namówić czy zrobić coś bez czyjejś zgody, to decyzja na całe życie i odpowiedzialność do końca życia. To coś o wiele głębszego niż małżeństwo. Karolino może odpowiedz sobie na pytanie: czy byłabyś nieszczęśliwa, gdyby urodziłoby się Wam dziecko? A czy Twój przyszły mąż byłby na dłuższą metę szczęśliwy bez dzieci (oczywiście zakładając, że nie chcesz, a nie macie problemy z płodnością)?



Wiesz, ja nawet bym sie cieszyła, gdyby się okazało, że któreś z nas nie może mieć dzieci- ale wiem,że dla P. to byłoby przykre.......
Tak.
Na dzień dzisiejszy byłabym bardzo nieszczęśliwa.

Mam nadzieję że mi się zmieni to z czasem, nie jestem jakaś uprzedzona że dogmatycznie nie znoszę dzieci, czy coś- ja UCZĘ, również młodszych. Nawet lubię. Tylko mam 26 lat- z wiekiem tracę zacietrzewienie, ale jakby coraz bardziej się utwierdzam w tym,że nie.

Czy jest szansa,że mi się może zmienić?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
agattt
moderator
moderator


Dołączył: 17 Lut 2011
Posty: 13577

PostWysłany: Pią 2 Wrz 2011, 21:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Karolina1984 napisał:

Czy jest szansa,że mi się może zmienić?
Oczywiście, że tak. Tylko krowa nie zmienia poglądów.

Tak sobie myślę, że gdyby jednak okazało się, że nie możecie mieć dzieci to wtedy możliwe, że poczułabyś jakąś pustkę... Nie wiem, tak mi przyszło do głowy po prostu.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Sheryl
maniak
maniak


Dołączył: 30 Gru 2010
Posty: 1221

PostWysłany: Pią 2 Wrz 2011, 21:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

.......

Ostatnio zmieniony przez Sheryl dnia Wto 17 Sty 2012, 23:18, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
shadow's wife
guru
guru


Dołączył: 15 Maj 2011
Posty: 10413
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pią 2 Wrz 2011, 21:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Trudny temat. Ja wierzę, że Ci się odmieni...
Za przykład dam znajomych połówka mojego, nie chcieli mieć dzieci, byli bardzo przeciwni macierzyństwu. Ona zaszła w ciążę, wpadka... Dziś są bardzo szczęśliwi, nie mogą doczekać się rozwiązania, a Karolina (przyszła mama) ma nadzieję na przynajmniej trójkę dzieci...
Swoją drogą, rozmawiałaś z przyszłym mężem na ten temat? On wie, że nie chcesz dzieci (narazie lub w ogóle)?
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Karolina1984
guru
guru


Dołączył: 31 Lip 2011
Posty: 6034

PostWysłany: Pią 2 Wrz 2011, 21:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hmm, niepokoi mnie tylko to,że jakoś nie czuję "zewu natury", a 27urodziny się zbliżają.
To nie do końca jest tak,że P. nie jest tym jedynym, a gdybym spotkała tego "wymarzonego", to bym chciała mieć dzieci.
Dla mnie wielkim zaparciem się własnej natury było to,że decyduję się na ślub. Na bycie z kimś na stałe.
Mam nadzieję,że mi minie.
Teraz po prostu żyję tym,że z fortepianu zaczęło mi iść niesamowicie- same pochwały od najlepszych profesorów w Polsce- chce się żyćwykrzyknik! To treść mojego życia, nawet ślub- jest daleko, daleko za tym. Fortepian to jakby podstawowa treść....... Bez tego nie istnieję.......... Bardziej niż bez Piotrka.
Na to nic nie poradzę...........
Marzę o doktoranckich........... albo o podyplomowych w Monachium...............
P. pewnie się martwi, bo jest 7 lat satrszy ode mnie i na pewno inaczej na pewne rzeczy patrzy............
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Karolina1984
guru
guru


Dołączył: 31 Lip 2011
Posty: 6034

PostWysłany: Pią 2 Wrz 2011, 21:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

shadow's wife napisał:
Trudny temat. Ja wierzę, że Ci się odmieni...
Za przykład dam znajomych połówka mojego, nie chcieli mieć dzieci, byli bardzo przeciwni macierzyństwu. Ona zaszła w ciążę, wpadka... Dziś są bardzo szczęśliwi, nie mogą doczekać się rozwiązania, a Karolina (przyszła mama) ma nadzieję na przynajmniej trójkę dzieci...
Swoją drogą, rozmawiałaś z przyszłym mężem na ten temat? On wie, że nie chcesz dzieci (narazie lub w ogóle)?


Pewnie, ze sto razy rozmawialiśmy.
Trzeba być uczciwym, on się obraża ,że nie obiecuję, że może chociaż po 30tce. Ja mówię- chcę być uczciwa wobec Ciebie, wiem,że to dla Ciebie ważne, nie zdziwię się, jeśli będziesz chciał odejść- masz prawo! Bo w pewien sposób to ja odbiegam od normy - a Twoje stanowisko jest prawidłowe.
Ale on stwierdza- że beze mnie nie chce żyć oczko
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ewelinka89
moderator
moderator


Dołączył: 09 Mar 2011
Posty: 9831

PostWysłany: Pią 2 Wrz 2011, 22:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Może o to chodzi? Teraz ważniejsza jest kariera, więc wszystko idzie na dalszy plan.. Tego, czy coś się zmieni nikt nie przewidzi. Ważne, żebyście o tym szczerze rozmawiali i wiedzieli na czym stoicie. Chociaż to kwestia, w której trudno o kompromis.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Nasze problemy Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
Strona 1 z 6

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group