Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Obrączki narzeczeńskie
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Zaręczyny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Krzysztof1988
gaduła
gaduła


Dołączył: 30 Kwi 2012
Posty: 354

PostWysłany: Pią 8 Cze 2012, 20:50    Temat postu: Obrączki narzeczeńskie Odpowiedz z cytatem

Od pewnego czasu chodzi mi pogłowie bym zaczął nosić tak zwaną obrączkę narzeczeńską. Bardzo spodobała mi się ta "moda" o ile modą można ją nazwać, może raczej zwyczaj. Choć nie ważne jak zwał tak zwał. Wiem że w szeroko rozpowszechniona jest opinie że noszenie takiej obrączki jest infantylne. Ale i często gęsto czytam opinie że ludzie bardzo popierają ten pomysł.

Ja swojej narzeczonej mówiłem już o tym. Prawdopodobnie dostane takową od niej. Ale chciałem mimo już podjętej decyzji spytać co wy o tym sadzicie. Może wasza opinia nie zmieni mojej opinii ale lubię się wymieniać poglądami na forach.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ewelinka89
moderator
moderator


Dołączył: 09 Mar 2011
Posty: 9831

PostWysłany: Pią 8 Cze 2012, 22:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak dla mnie dziecinada.. Kojarzy mi się z dzieciakami, które się w wieku 15 lat zaręczają etc. Nie znam żadnej poważnej osoby, która nosiłaby taką. A ogólnie znam tylko jedną i to potwierdzałoby moje spojrzenie oczko
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
annn
maniak
maniak


Dołączył: 07 Sty 2012
Posty: 1883
Skąd: zawsze tam gdzie Ty :)

PostWysłany: Sob 9 Cze 2012, 0:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja znałam taką jedną parę która nosiła takie obrączki. parą byli ni za długo, aktualnie już razem nie są. Podzielam zdanie Ewelinki.

z drugiej strony wydaje m się że temat trochę zbędny, bo nie służy ani poradom, ani opinie się nie mają znaczenia Rolling Eyes
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
sopocianka
maniak
maniak


Dołączył: 06 Wrz 2010
Posty: 1453

PostWysłany: Sob 9 Cze 2012, 0:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

"Dziecinada"pytajnik? Prawie się czuję urażona...

Sama zaproponowałam narzeczonemu, żebyśmy sobie kupili takie same obręcze na palce - ostatecznie stanęło na prostych, srebrnych.
Wiecie, jak miło trzymać się za ręce i czuć tę obrączkę na palcu ukochanej osoby??! Dla nas to naprawdę wiele znaczy. Jestem szczęśliwa, że mój ukochany również nosi na palcu symbol naszego "posłowia", miłości, zobowiązania. W przypływie czułości całujemy nawzajem swoje obrączki i traktujemy je jak największy skarb. Po ślubie również zamierzamy je nosić, oprócz złotych.

Więc nie mówcie, że to głupie, dziecinne itd.

Dawniej (w latach 20.) zaręczona para wymieniała wzajemnie pierścionki (nie tylko facet dawał pierścionek swojej wybrance!).
_________________


Razem od 19 kwietnia 2008.
Mąż i żona od 20 lipca 2013.


Ostatnio zmieniony przez sopocianka dnia Sob 9 Cze 2012, 7:36, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
polly
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 14 Paź 2010
Posty: 856
Skąd: warszawa

PostWysłany: Sob 9 Cze 2012, 3:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

każdy ma swoje zdanie, ja podzielam zdanie Ewelinki

poza tym, dla mnie - odbierałoby to symbolikę "obrączek właściwych" - małżeńskich
takie "prawie" obrączki

a co do dawnych tradycji - suknia ślubna też kiedyś nie była biała, i też było to w sumie całkiem niedawno temu Wink
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
sopocianka
maniak
maniak


Dołączył: 06 Wrz 2010
Posty: 1453

PostWysłany: Sob 9 Cze 2012, 7:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
poza tym, dla mnie - odbierałoby to symbolikę "obrączek właściwych" - małżeńskich
takie "prawie" obrączki


Moim zdaniem nie odbiera. Złote będą poświęcone i ŚLUBNE właśnie. Nie potrafię wyjaśnić różnicy, ale wyraźnie ją czuję. Cool
I nie wrzucałabym do jednego "wora" pierścionków/obrączek zaręczynowych i pierścionków/obrączek dawanych sobie przez dzieciaki na koloniach czy w szkole.

http://www.apart.pl/pl/srebro,c,kolekcje,Obraczki_srebrne,3155 - kupiliśmy sobie b. podobne do tych
Teraz, po przeszło roku "zapiaszczony" środek zniknął i zostało proste srebro z dwoma wgłębieniami na krawędziach, ale i tak są dla nas niezwykle cenne. uśmiech
_________________


Razem od 19 kwietnia 2008.
Mąż i żona od 20 lipca 2013.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ewelinka89
moderator
moderator


Dołączył: 09 Mar 2011
Posty: 9831

PostWysłany: Sob 9 Cze 2012, 8:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

sopocianka napisał:
"Dziecinada"pytajnik? Prawie się czuję urażona...

Sama zaproponowałam narzeczonemu, żebyśmy sobie kupili takie same obręcze na palce - ostatecznie stanęło na prostych, srebrnych.
Wiecie, jak miło trzymać się za ręce i czuć tę obrączkę na palcu ukochanej osoby??! Dla nas to naprawdę wiele znaczy. Jestem szczęśliwa, że mój ukochany również nosi na palcu symbol naszego "posłowia", miłości, zobowiązania. W przypływie czułości całujemy nawzajem swoje obrączki i traktujemy je jak największy skarb. Po ślubie również zamierzamy je nosić, oprócz złotych.

Więc nie mówcie, że to głupie, dziecinne itd.

Dawniej (w latach 20.) zaręczona para wymieniała wzajemnie pierścionki (nie tylko facet dawał pierścionek swojej wybrance!).


Nie ma się czym obrażać, to temat do wyrażenia zdania i wiadomo, że każdy może mieć inne. Tylko dla mnie mija się to, w ogóle z celem. W takiej sytuacji wypadałoby mieć też obrączki zakochanych, żeby podkreślić swoją miłość. A obrączka ślubna traci jakiekolwiek znaczenie, bo nie jest symbolem małżeństwa, tylko kolejnym krążkiem na palcu..
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
NutkaMisio
maniak
maniak


Dołączył: 04 Lip 2011
Posty: 1145
Skąd: Płock

PostWysłany: Sob 9 Cze 2012, 8:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

również można kupić srebrne serduszko przepołowione i się podzielić tymi połówkami i nosić na łańcuszku język
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
annna
guru
guru


Dołączył: 14 Gru 2011
Posty: 4922
Skąd: Katowice

PostWysłany: Sob 9 Cze 2012, 9:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Znam dwie pary, które noszą takie srebrne obrączki przedmałżeńskie... Obie pary już są zaręczone, ale nosiły je wcześniej. Jak dla mnie to kwestia indywidualna, jeśli dwoje ludzi chce, to niech nosi uśmiech Jeśli sprawia im to radość nie będę tego negować uśmiech Ale osobiście nie nosimy z narzeczonym takich obrączek, też trochę jak ewelinka mam poczucie, że obrączki są TYLKO JEDNE, ślubne uśmiech Noszenie drugich jakoś by mi odbierało wagę tych ślubnych. Ale Krzysztofie jeśli Wy już zdecydowaliście to jak dla mnie nie "nie ma tematu", ważne, że Wam się pomysł podoba uśmiech
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
sopocianka
maniak
maniak


Dołączył: 06 Wrz 2010
Posty: 1453

PostWysłany: Sob 9 Cze 2012, 9:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Idąc tym tropem, można dojść do wniosku, że pierścionek zaręczynowy także jest zbędny.....

I proszę bez złośliwości - dla mnie obrączka zaręczynowa jest równie ważna jak dla innych narzeczonych ich pierścionki zaręczynowe.
_________________


Razem od 19 kwietnia 2008.
Mąż i żona od 20 lipca 2013.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Zaręczyny Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następny
Strona 1 z 10

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group