Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Proszenie rodziców o rękę swojej córki
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 9, 10, 11 ... 13, 14, 15  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Zaręczyny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Marga
guru
guru


Dołączył: 23 Lut 2011
Posty: 11483

PostWysłany: Czw 1 Mar 2012, 16:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak czy owak, tytuł jest do bani, tylko prawdopodobnie wszystkie się przyzwyczaiłyście do niego. Karolipio, jak logiczne - prosić swoich rodziców, czyli dziadków hipotetycznej narzeczonej, o rękę swojej córki? Na kilometr pachnie jakimś bezeceństwem uśmiech.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
limone
guru
guru


Dołączył: 14 Kwi 2011
Posty: 3347

PostWysłany: Czw 1 Mar 2012, 17:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Marga napisał:
Tak czy owak, tytuł jest do bani, tylko prawdopodobnie wszystkie się przyzwyczaiłyście do niego. Karolipio, jak logiczne - prosić swoich rodziców, czyli dziadków hipotetycznej narzeczonej, o rękę swojej córki? Na kilometr pachnie jakimś bezeceństwem uśmiech.

Chodziło mi, że brzmi logicznie w sensie zinterpretowania tytułu Wink
A nie jakiś powiązań rodzinnych... Razz
_________________


Ostatnio zmieniony przez limone dnia Pią 2 Mar 2012, 17:21, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ewelajn
moderator
moderator


Dołączył: 30 Sie 2011
Posty: 13532
Skąd: za 7 górami, za 7 lasami...

PostWysłany: Pią 2 Mar 2012, 9:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

karolipio napisał:
ewelajn napisał:
a czy ktoś pominął ten etap ?

Proszenia rodziców o rękę córki? U nas tego nie było Very Happy


to dobrze Wink
bo u mnie to jeszcze czeka

i narazie idzie od drugiej strony od strony jego rodziców czyli jakieś tam oficjalne rzeczy

nie wiem czy z takim tempem zdazymy Very Happy
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kasztanowa
guru
guru


Dołączył: 09 Sty 2012
Posty: 11191

PostWysłany: Pią 2 Mar 2012, 9:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

U mnie było i jak to ktoś wyżej napisał, uważam, że to oznaka szacunku dla rodziców. Niby jesteśmy samodzielni i była to nasza decyzja, więc to "proszenie" jest bardziej informowaniem, ale wiem, że dobrze zrobiliśmy, bo rodzicom było bardzo miło uśmiech Oczywiście nie było żadnego klękania i cudowania, tylko staliśmy razem i P. powiedział, że chciałby prosić rodziców o moją rękę. Dali język Mama dostała kwiaty, tato butelkę wódki, a później zrobiła się mała impreza Very Happy
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
(=KaLinka=)
maniak
maniak


Dołączył: 13 Lut 2011
Posty: 1719

PostWysłany: Pią 2 Mar 2012, 12:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kasztanowa napisał:
U mnie było i jak to ktoś wyżej napisał, uważam, że to oznaka szacunku dla rodziców. Niby jesteśmy samodzielni i była to nasza decyzja, więc to "proszenie" jest bardziej informowaniem, ale wiem, że dobrze zrobiliśmy, bo rodzicom było bardzo miło uśmiech Oczywiście nie było żadnego klękania i cudowania, tylko staliśmy razem i P. powiedział, że chciałby prosić rodziców o moją rękę. Dali język Mama dostała kwiaty, tato butelkę wódki, a później zrobiła się mała impreza Very Happy
dokładnie tak jak u mnie uśmiech
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
agak87
kandydat
kandydat


Dołączył: 22 Lut 2012
Posty: 68

PostWysłany: Pią 2 Mar 2012, 16:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

My zaręczyliśmy się sami, a już następnego dnia D. wraz ze mną poszedł do rodziców oświadczyć, że właśnie został przyjęty. Dla moich rodziców były oczywiście prezenty, mama dostała kwiaty, a tata alkohol. Oficjalny obiad z rodzicami D. odbył się około 2 miesięcy później oczko
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Dzwoneczek
maniak
maniak


Dołączył: 19 Sty 2011
Posty: 1470
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Pią 2 Mar 2012, 17:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

u mnie też tak jak u większości z was.
najpierw G oświadczył mi się, a później prosił moich rodziców. Co było dla tego żeby okazać i szacunek uśmiech Standardowo mama dostała kwiaty, a tato whisky
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Sklep-Jubilerski
bywalec
bywalec


Dołączył: 14 Paź 2010
Posty: 155

PostWysłany: Wto 31 Lip 2012, 22:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kwestia proszenia o rękę wcale nie umarła, jak mogłoby się wydawać. Panowie często są sami chętnie stosują takie zabiegi. Jest to miłe wspomnienie, a dla ojca panny młodej wyraz szacunku. W połączeniu z odrobiną humoru wszystko wyjdzie dobrze, a wspomnienia pozostaną bezcenne
_________________
www.sklepjubilerski.com - pierścionki zaręczynowe, obrączki, biżuteria. Dla forumowiczów ciekawe promocje i upusty.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
muffinka
bywalec
bywalec


Dołączył: 03 Sie 2012
Posty: 118

PostWysłany: Wto 21 Sie 2012, 0:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

[...]

Ostatnio zmieniony przez muffinka dnia Czw 4 Wrz 2014, 13:09, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Pączek
kandydat
kandydat


Dołączył: 23 Sie 2012
Posty: 53
Skąd: Wojkowice

PostWysłany: Pią 24 Sie 2012, 13:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja jak większość uważam, że jest to oznaką szacunku do rodziców uśmiech
U Nas było tak, że K. oświadczył mi się na wakacjach, a później poprosił o rękę moich rodziców uśmiech na początku nie wiedzieliśmy gdzie to zrobić, ale wpadliśmy na pomysł, żeby zrobić to jeszcze w Zakopanym-otóż moi rodzice mieli przyjechać po Nas dzień przed końcem Naszego urlopu i zostać na jeden dzień uśmiech. Jak okazało się, że jesteśmy zaręczeni rodzice sami zaproponowali, żeby mama K. przyjechała z nimi i wyszło tak, że przyjechali w 3, my wcześniej zarezerwowaliśmy im pokoje i zaraz po przyjeździe zostali zaproszeni do Nas na kawę i ciasto uśmiech po skromnym ugoszczeniu, K. poprosił rodziców o moją rękę zapewniając o tym, że mnie kocha i zrobi wszystko bym była szczęśliwa oczko moja mama i mama K. dostały bukiet kwiatów(nie wyobrażaliśmy sobie aby mama K. nie dostała nic), tata butelkę wódki-chwilę potem wypili symboliczny kieliszek i ruszyliśmy na miasto oczko
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Zaręczyny Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 9, 10, 11 ... 13, 14, 15  Następny
Strona 10 z 15

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group