Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Proszenie rodziców o rękę swojej córki
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 12, 13, 14, 15  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Zaręczyny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
say_yes
guru
guru


Dołączył: 25 Lip 2012
Posty: 4595
Skąd: Varsovia

PostWysłany: Pią 12 Paź 2012, 0:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

J. też najpierw mnie poprosił o rękę. Dopiero po hmm jakiś 2 miesiącach jak już był pierścionek powiedziałam rodzicom o zaręczynach, na co tata chodził 2 dni w szoku Very Happy No i jak J. miał wolny weekend to pojechaliśmy do rodzinnego miasta i wtedy oficjalnie poprosił rodziców o rękę uśmiech Dla mamy były kwiatki, a tata dostał butelkę %.
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
kasienia88
kandydat
kandydat


Dołączył: 08 Sty 2013
Posty: 51
Skąd: Gorzów Wlkp.

PostWysłany: Wto 8 Sty 2013, 13:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

u nas było to oficjalnie, mój M. przyjechał do mnie ze swoimi rodzicami, z kwiatami dla mamy i % dla taty, stanął przed moimi rodzicami, powiedział swoją mowę, ja oczywiście stałam tylko obok i ryczałam ze wzruszenia język moi rodzice się zgodzili, po czym M. przede mną uklęknął i zapytał, czy zostanę jego żoną i wsunął pierścionek na palec uśmiech
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Aiwendil
gaduła
gaduła


Dołączył: 07 Sty 2013
Posty: 493

PostWysłany: Wto 8 Sty 2013, 15:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Rodzice mojej narzeczonej są tradycjonalistami. Dlatego postanowiłem dać im tego namiastkę. Przyjechałem do nich do domu. Najpierw oświadczyłem się narzeczonej. Wręczyłem kwiaty i pierścionek. Potem oboje zeszliśmy na dół do jej rodziców. Zakomunikowaliśmy oboje co nastąpiło. Przyszłej teściowej wręczyłem bukiet kwiatów a teściowi butelkę porządnej wódki.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
sopocianka
maniak
maniak


Dołączył: 06 Wrz 2010
Posty: 1453

PostWysłany: Wto 8 Sty 2013, 16:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nadal śmiać mi się chce, gdy czytam tytuł tematu tej dyskusji. "Proszenie rodziców o rękę swojej córki" Very Happy uśmiechnięty zęby
_________________


Razem od 19 kwietnia 2008.
Mąż i żona od 20 lipca 2013.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
agek
kandydat
kandydat


Dołączył: 30 Sty 2013
Posty: 19
Skąd: Kraków

PostWysłany: Sro 30 Sty 2013, 12:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mój mąż nie poprosił rodziców, tylko oświadczyliśmy im prosto z mostu, że się zaręczyliśmy i tyle. Z perspektywy czasu uważam, że mogliśmy jednak zrobić jakieś oficjalne zaręczyny.... Dla tych, którzy się niedługo ze sobą spotykają, to polecam oficjalne zaręcznyny lub proszenie o rękę, ale dla tych, którzy są ze sobą już kilka lat, to można sobie to darować
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
ewciaa_p
gaduła
gaduła


Dołączył: 02 Wrz 2012
Posty: 416
Skąd: Pomiechówek

PostWysłany: Sro 30 Sty 2013, 17:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

my po powrocie z gór, gdzie T.mi się oświadczył przyjechaliśmy do moich rodziców z kwiatami dla mamy i whisky dla taty, T. powiedział piękną przemowę i poprosił o moją rękę (nie potrafię dokładnie powtórzyć co mówił, bo bardzo mnie tym zaskoczył uśmiech rodzice do tej pory wspominają jak ładnie i wzruszająco ich poprosił o moją rękę)
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
daria123
kandydat
kandydat


Dołączył: 13 Lut 2013
Posty: 25

PostWysłany: Nie 17 Lut 2013, 22:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mój A. na początku poprosił mnie o rękę nad moim ukochanym morzem, a potem zaprosiliśmy naszych rodziców na uroczyty obiad i poprosiliśmy o błogosławieństwo uśmiech dość długo mieszkamy już razem więc oficjalne proszenie mnie o rękę byłoby kuriozalne język a tak rodzicom było miło uśmiech
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
monikas
gaduła
gaduła


Dołączył: 23 Lut 2013
Posty: 393

PostWysłany: Sob 16 Mar 2013, 23:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na początku była "konsultacja" we dwoje, ale późnie "jak za dawnych dobrych lat" :p Mój przyszedł do mnie do domu, w garniaku z bukietem tulipanów dla mojej mamy, dobrym alko dla mojego taty i pierścionkiem dla mnie język
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
madziab9
maniak
maniak


Dołączył: 06 Wrz 2012
Posty: 1091

PostWysłany: Pon 18 Mar 2013, 13:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a u nas nie było proszenia rodzicówVery Happy sama się zgodziłam, za nich i dla siebie. Rodziców postawiliśmu przed faktem dokonanym:) lol
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
PatrycjaS19915
guru
guru


Dołączył: 29 Sty 2013
Posty: 2472

PostWysłany: Wto 26 Mar 2013, 10:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No to u mnie po zaręczynach najpierw powiedzieliśmy w rodzinie P.(to nie było planowane) a na następny dzień poszliśmy do mojej mamy i P. zapytał czy może prosić o moją rękę,więc mama zaskoczona ale nas ucałowała i pobłogosławiła,ale to co działo się potem to już inna bajka... uśmiech ale gdzieś już o tym pisałam chyba
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Zaręczyny Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 12, 13, 14, 15  Następny
Strona 13 z 15

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group