Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Proszenie rodziców o rękę swojej córki
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, ... 13, 14, 15  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Zaręczyny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
ewelina85
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 13 Kwi 2011
Posty: 617
Skąd: Pomorze

PostWysłany: Pon 15 Sie 2011, 22:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mi D. w sumie to się jeszcze nie oświadczył. Może jak już dostanę pierścionek to zorganizujemy jakąś kolację z moimi rodzicami. Na pewno rodzicom byłoby miło.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
shadow's wife
guru
guru


Dołączył: 15 Maj 2011
Posty: 10413
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pon 15 Sie 2011, 22:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mój K. najpierw poprosił o rękę moich rodziców, była także mama taty przy tym. Kupił mamie i babci kwiaty, tacie whiskey, poprosił o rękę mama i babcia się popłakały a tata był TAKI dumny Very Happy
Nikt mi o niczym nie powiedział, następnego dnia K. poprosił mnie o rękę.
Było naprawdę wzruszająco i romantycznie uśmiech
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
NutkaMisio
maniak
maniak


Dołączył: 04 Lip 2011
Posty: 1145
Skąd: Płock

PostWysłany: Wto 16 Sie 2011, 7:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

My mieliśmy swoje zaręczyny a niecały tydzień później pojechaliśmy do moich rodziców gdyż P chciał prosić o moją rękę uśmiech 36 km jechał nie więcej jak 60km/h ;p a ja mu powtarzałam - zwolnij szalony ;p
w mowie do moich rodziców powiedział że - niestety się kochamy tzn stety ...-
a mój tata po całym przemówieniu spytał mojego lubego ile ma mu flaszek postawić żeby mnie wziął ;p Mój P na to że to on musi mojemu tacie te flaszki postawić. Ja mojemu że głupi bo dopłacił - i pokazałam pierścionek-
A tata na to że zwrotu nie ma ;p
czyli po ogólnym stresie zrobiło się wesoło oczko
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kaczunia186
gaduła
gaduła


Dołączył: 20 Cze 2011
Posty: 255

PostWysłany: Wto 16 Sie 2011, 14:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mój Luby tak się zestresował, że poprosił moich rodziców o rękę język (nie dodał, że prosi o rękę córki, czyli moją i śmiesznie wyszło).
ewelina85 rozumiem, planujecie ślub, ale zaręczyn jeszcze nie było, tak?
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Marga
guru
guru


Dołączył: 23 Lut 2011
Posty: 11483

PostWysłany: Wto 16 Sie 2011, 15:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Fajnie, Kaczunia uśmiech. Koleżanka chciała brać męża za żonę w momencie wypowiadania przysięgi małżeńskiej, więc wiem doskonale, co stres potrafi zrobić.

U mnie to już zupełnie nietypowo było: ani oświadczyn, ani zaręczyn, tylko pierścionek i tak jakoś naturalnie wiedzieliśmy, że chcemy być razem na zawsze, po wielu rozmowach, wspólnych doświadczeniach... Naprawdę, trudno mi sobie przypomnieć ten jeden jedyny raz, kiedy mój narzeczony poprosił mnie o rękę. A z rodzicami było tak: wiedzieli, że chcemy wziąć ślub i po tym, jak narzeczony podarował mi pierścionek, po prostu wszyscy wspólnie poszukaliśmy sali weselnej. To chyba było tak w ramach "błogosławieństwa". A oboje od dawna go bardzo lubią, więc jakoś tak wszystko się kręci w dobrą stronę.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
asik
guru
guru


Dołączył: 06 Maj 2011
Posty: 6191
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Wto 16 Sie 2011, 15:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja nie uznaję tego całego "proszenia o rękę". I moja mama ma nam za złe, że nie przyszliśmy wspólnie, Połówek z kwiatami i flaszką, i nie oświadczyliśmy o ślubie. Nie wiem, dla mnie to jest jakieś takie.. no nie wiem.. mamy po 30 lat i nie wyobrażam sobie czegoś takiego.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Marga
guru
guru


Dołączył: 23 Lut 2011
Posty: 11483

PostWysłany: Wto 16 Sie 2011, 15:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No cóż, czasy się zmieniają, ludzie na ogół później pobierają, są zupełnie niezależni od rodziców, finansowo, emocjonalnie... Może z tego wynika fakt, że takie oficjalne "proszenie o rękę córki" wydaje się w niektórych domach nieco sztuczne... Ale jak widać, niektórzy rodzice tego jednak potrzebują, więc wszystko zależy od klimatu, jaki panuje w rodzinie. U nas mamy bliskie i bezpośrednie kontakty z rodziną, myślę więc, że wyszłoby dziwnie, gdyby nagle mój narzeczony poprosił rodziców o moją rękę, używając jakichś oficjalnych formułek.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kaczunia186
gaduła
gaduła


Dołączył: 20 Cze 2011
Posty: 255

PostWysłany: Wto 16 Sie 2011, 15:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wydaje mi się, że dla pokolenia naszych rodziców oczywiste było (gdy oni się pobierali) i nadal jest, że przyszły Pan Młody powinien poprosić rodziców narzeczonej o rękę córki. Teraz trochę się to zmienia, młodzi mają chyba dużo więcej do powiedzenia niż kiedyś. Ja osobiście też nie uważam tego za konieczność, ale myślę, że rodzice przyszłej Panny Młodej poczują się "zaszczyceni", że także ich zdanie wzięto pod uwagę (choć mogło nie mieć tak naprawdę znaczenia język ).
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
atina
guru
guru


Dołączył: 11 Paź 2010
Posty: 4955
Skąd: honolulu

PostWysłany: Wto 16 Sie 2011, 21:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A u nas najpierw narzeczony mi się oświadczył, a potem przyjechał do mojej mamy z bukietem kwiatów i chwiejnym głosem poprosił i ją o moją ręke, z racji ze tata nie mieszka z nami, jego to ominęło. Mama wiedziala duzo wczesniej ze planujemy ślub, ale i tak była zachwycona gestem mojego Ł uśmiech
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Anioleczek
bywalec
bywalec


Dołączył: 05 Lip 2011
Posty: 208
Skąd: Polska.

PostWysłany: Sro 17 Sie 2011, 23:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja bym chciała, żeby zaręczyny były tylko dla nas. Wiadomo później jakaś uroczysta kolacyjka dla rodziców i po prostu uświadomienie im tego, że ich dzieci się chcą hajtnąć i robią ku temu postępy Very Happy
Chciałabym, ale jak będzie to ja nie wiem uśmiech
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Zaręczyny Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, ... 13, 14, 15  Następny
Strona 2 z 15

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group