Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Proszenie rodziców o rękę swojej córki
Idź do strony 1, 2, 3 ... 13, 14, 15  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Zaręczyny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
biłgoraj
kandydat
kandydat


Dołączył: 23 Lip 2011
Posty: 10

PostWysłany: Nie 14 Sie 2011, 13:51    Temat postu: Proszenie rodziców o rękę swojej córki Odpowiedz z cytatem

Co sądzicie o proszeniu przez kawalera rodziców przyszłej żony o rękę?

Dawniej było to normą, teraz jak młodzi robią? W zależności też, czy rodzice są tradycjonalistami, czy nie...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
_cZaRnA_
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 12 Wrz 2010
Posty: 660

PostWysłany: Nie 14 Sie 2011, 21:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bardzo fajna sprawa. Myśmy mieli zaręczyny dla siebie ale później mój narzeczony oficjalnie poprosił rodziców o moją rękę.
Uważam, że to bardzo miłe.
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
moly
kandydat
kandydat


Dołączył: 21 Cze 2011
Posty: 18
Skąd: Warszawa/ Serock

PostWysłany: Pon 15 Sie 2011, 14:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

u mnie było tak samo:)
najpierw my mieliśmy swoje zareczyny, a pozniej jak byl juz pierscionek(niestety trzeba bylo na niego poczekac) to wtedy moj J. przyszedł do moich rodziców z kwiatami dla mamy i 0,5 dla taty:D i poprosił oficjalnie o rękęuśmiech

Wiedzieli oczywiscie wczesniej, bo pokazałam im pierscionek. I chyba dobrze zrobilam, bo tata to 3 dni w szoku chodzil:D
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Marga
guru
guru


Dołączył: 23 Lut 2011
Posty: 11483

PostWysłany: Pon 15 Sie 2011, 20:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hmmm... rodziców to chyba się prosi o rękę ich córki, a nie swojej uśmiech. Ze swoją córką branie ślubu to chyba prawem zabronione uśmiech.


A tak na poważnie - bez zbytniej pompy, na luzie, jestem jak najbardziej za - wszelkie oficjalne i sztywne formy nie są moimi ulubionymi.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Dzwoneczek
maniak
maniak


Dołączył: 19 Sty 2011
Posty: 1470
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Pon 15 Sie 2011, 20:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jestem za tym. Uważam, że to jest miłe, dla rodziców, że ich się o to prosi. Moim rodzicom było bardzo miło, że G. ich o to poprosił uśmiech
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
agattt
moderator
moderator


Dołączył: 17 Lut 2011
Posty: 13577

PostWysłany: Pon 15 Sie 2011, 20:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

My zaręczyliśmy się we dwoje, ale zrobiliśmy później obiad u moich rodziców, no i P. z kwiatami nie tyle prosił, co oficjalnie poinformował o zaręczynach i poprosił bardziej o błogosławieństwo niż o zgodę. Rodzicom było bardzo miło, docenili to uśmiech
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
arsandra
moderator
moderator


Dołączył: 19 Sie 2010
Posty: 5223
Skąd: Mazowieckie

PostWysłany: Pon 15 Sie 2011, 21:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

U nas również zaręczyny odbyły się podczas naszego wyjazdu we dwoje. Później, po ok. pół miesiąca przyszedł do mnie, do moich rodziców właściwie (jakoś zebrać się nie mogliśmy wcześniej:)) z pięknymi kwiatkami i flaszką i oficjalnie poprosił o rękę. Myślę, że rodzicom było miło.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Alessa
bywalec
bywalec


Dołączył: 30 Maj 2011
Posty: 128
Skąd: śląsk

PostWysłany: Pon 15 Sie 2011, 21:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a moj napierw poprosił rodziców o moją rękę uśmiech ale dowiedziałam się o tym dopiero po zaręczynach uśmiech myślę, że dzięki temu poczuli, że są ważni w naszym życiu i liczymy sie z ich zdaniem uśmiech
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
mimi
guru
guru


Dołączył: 11 Paź 2010
Posty: 3656
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pon 15 Sie 2011, 21:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

U nas najpierw były romantyczne zaręczyny we dwoje, a potem po około tygodniu - M przyszedł z wódką dla taty i kwiatami dla mamy prosić o moją rękę uśmiech. Tym samym rodzice mogli oficjalnie zaakceptować i pobłogosławić nasze narzeczeństwo uśmiech.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
agattt
moderator
moderator


Dołączył: 17 Lut 2011
Posty: 13577

PostWysłany: Pon 15 Sie 2011, 21:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Alessa napisał:
a moj napierw poprosił rodziców o moją rękę uśmiech ale dowiedziałam się o tym dopiero po zaręczynach uśmiech myślę, że dzięki temu poczuli, że są ważni w naszym życiu i liczymy sie z ich zdaniem uśmiech
Ooooo to dopiero cudowne uśmiech Rodzice musieli poczuć się wyjątkowo uśmiech
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Zaręczyny Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3 ... 13, 14, 15  Następny
Strona 1 z 15

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group