Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Nauki
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 57, 58, 59, 60, 61  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Nauki przedmałżeńskie
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
aniaa18
początkujący
początkujący


Dołączył: 14 Lut 2013
Posty: 8
Skąd: Polska

PostWysłany: Czw 14 Lut 2013, 23:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

My zaczynamy nauki 5 kwietnia zobaczymy jak to bedzie ksiadz jest bardzo mily i nowoczesny
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
filifionka
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 11 Gru 2012
Posty: 607

PostWysłany: Pią 15 Lut 2013, 2:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nheledore napisał:
kamilka napisał:
Wiadomo przecież, że spora częśc ludzi bierze ślub kościelny tylko dla tradycji.


Dla tradycji to idzie się z palmą w niedzielę palmową, a nie bierze ślub. Ślub to trochę więcej niż wyklepanie regułki i biała sukienka. To zobowiązanie, założenie nowej rodziny i przysięga, że ta nowa rodzina będzie katolicka.

Cytat:
Są ludzie, którzy przed ślubem mieszkają ze sobą z różnych powodów, co też jest grzechem. Są ludzie, którzy nie spowiadają się ze współżycia przed ślubem i nie widzą w tym nic złego.


Są, no i co to ma do rzeczy?
Chyba jest różnica między tym, co w sumieniu dwojga ludzi, a tym, że młodzi idą przed ołtarz i łżą nie tylko tylu ludziom i księdzu, ale często sobie.

Cytat:
Najważniejsze jest to, co my robimy i jakie mamy podejście do rzeczy. A jak ktoś ma inne zdanie to trzeba to uszanowac a nie na niego naskakiwac, ponieważ fora internetowe nie do tego służą...


Tak, jasne. Róbta co chceta, już wiadomo, że to się nie sprawdziło. Inne zdania- owszem, trzeba szanować, ale jak ktoś robi coś głupiego, to warto mu dać do zrozumienia, że powinien to sobie przemyśleć. Nie ze złości- dla jego własnego dobra.
A fora internetowe chyba właśnie są od dyskusji, a nie klepania się po plecach?


Zgadzam się z każdym słowem i przecinkiem! uśmiech
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ruda_wiewiórka
moderator
moderator


Dołączył: 01 Gru 2011
Posty: 12149
Skąd: Ze Stumilowego lasu :)

PostWysłany: Pią 15 Lut 2013, 7:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czekałam na Twoje mądre słowa Nhele buziak
Zgadzam się ze wszystkim buziak
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
nheledore
moderator
moderator


Dołączył: 15 Lip 2011
Posty: 6798
Skąd: K/T

PostWysłany: Pią 15 Lut 2013, 12:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ta, znowu ogień krucjaty mi płonie pod palcami lol
Straszna konserwa tu zawsze ze mnie wychodzi, ale pojąć nie mogę, że ludzie tak bezwiednie podchodzą do tak ważnych spraw. Byle jak i byleby- definicja tych chorych czasów.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
kamilka
maniak
maniak


Dołączył: 13 Kwi 2012
Posty: 1690

PostWysłany: Pią 15 Lut 2013, 13:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

życzę powodzenia w nawracaniu grzesznych narzeczonych na forum ślubnym
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ruda_wiewiórka
moderator
moderator


Dołączył: 01 Gru 2011
Posty: 12149
Skąd: Ze Stumilowego lasu :)

PostWysłany: Pią 15 Lut 2013, 13:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kamilka nikt nikogo nie ma zamiaru nawracać... Rolling Eyes
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
lauraire
guru
guru


Dołączył: 23 Maj 2012
Posty: 8431

PostWysłany: Pią 15 Lut 2013, 14:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kamilka ale nie obrażaj się, po części masz trochę racji, każdy ma prawo do swojego zdania i nie Nam to osądzać, a tym bardziej kogokolwiek nawracać, bo nikt nikomu takie prawa nie dał, ale niektórzy podchodzą bardzo emocjonalnie do ślubu, jako wydarzenia duchowego i czują się nico pokrzywdzeni gdy ktoś podchodzi do pewnych spraw z tym związanych tak nonszalancko, przynajmniej ja tak mam. Mało co drażni mnie tak jak "ślub kościelny dla tradycji" - bo biała suknia, bo ludzie,bo rodzice, bo mieszkanie itp. itd.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Elmuszka
moderator
moderator


Dołączył: 15 Sie 2010
Posty: 4494

PostWysłany: Pią 15 Lut 2013, 14:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

lauraire napisał:
kamilka ale nie obrażaj się, po części masz trochę racji, każdy ma prawo do swojego zdania i nie Nam to osądzać, a tym bardziej kogokolwiek nawracać, bo nikt nikomu takie prawa nie dał, ale niektórzy podchodzą bardzo emocjonalnie do ślubu, jako wydarzenia duchowego i czują się nico pokrzywdzeni gdy ktoś podchodzi do pewnych spraw z tym związanych tak nonszalancko, przynajmniej ja tak mam. Mało co drażni mnie tak jak "ślub kościelny dla tradycji" - bo biała suknia, bo ludzie,bo rodzice, bo mieszkanie itp. itd.
Z podkreślonym zdaniem bym się kłóciła. Jest coś takiego jak "apostolskość Kościoła", każdy członek tej wspólnoty jest do tego powołany. Dodatkowo, jest też w piśmie świętym o napominaniu braci, którzy pobłądzili.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
lauraire
guru
guru


Dołączył: 23 Maj 2012
Posty: 8431

PostWysłany: Pią 15 Lut 2013, 14:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak Elmuszko, masz rację. Wszystko się zgadza, jest tak napisane uśmiech ale chodziło mi bardziej o to, że my tutaj nie staramy się nikogo nawracać na siłę.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
kamilka
maniak
maniak


Dołączył: 13 Kwi 2012
Posty: 1690

PostWysłany: Pią 15 Lut 2013, 15:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak tak czytam te nasze spory to zauważyłam, ze się gdzieś troszkę źle zrozumiałyśmy... Niby o naukach, ale w sumie to o ślubie... No już trudno... Emocje jednak biorą górę język Wracając do tematu.. Z tego co tutaj zostało napisane wyciągnęłam taki wniosek: Jeśli nie pójdziesz na nauki przedślubne - twój ślub będzie bez sensu, bo go nie przeżyjesz duchowo. po tym co do tej pory nasłuchałam się o naukach trudno mi się z tym zgodzic. Niemniej jednak mam nadzieję, że trafimy z narzeczonym na takie spotkania, które zmienią mój punkt widzenia. A jak będzie to się podzielę jak będę PO
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Nauki przedmałżeńskie Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 57, 58, 59, 60, 61  Następny
Strona 58 z 61

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group