Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Nauki
Idź do strony 1, 2, 3 ... 59, 60, 61  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Nauki przedmałżeńskie
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Homer
początkujący
początkujący


Dołączył: 02 Sty 2007
Posty: 3

PostWysłany: Wto 2 Sty 2007, 18:38    Temat postu: Nauki Odpowiedz z cytatem

Już jestem po uśmiech naukach przedmałżeńskich.
Nie żebym był jakiś Evil or Very Mad , ale tak szczerze: na co to komu? Człowiek z pracy musi się urywać żeby posłuchać o kalendarzyku.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
agat
kandydat
kandydat


Dołączył: 15 Cze 2007
Posty: 35

PostWysłany: Sro 19 Mar 2008, 14:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

u mnie nauki były w niedziele, w porze poobiadowej, nie trezba było się zrywac z pracy..
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
m.a.r.t.a
kandydat
kandydat


Dołączył: 20 Sty 2007
Posty: 45

PostWysłany: Sro 19 Mar 2008, 15:42    Temat postu: Nauki przedmałżeńskie Odpowiedz z cytatem

Nasze nauki składały się tylko z 5 spotkań (w każdy wieczorny czwartek) i szczerze mówiąc miło je wspominam. Kilka razy nauki miał okazję poprowadzić pewien starszy pan, który omawiając dany temat nawiązywał do swojej rodziny, znajomych, więc nie były to tylko czysto teoretyczne podejście do spotkań. Było naprawdę ciekawie choć nie ze wszystkim mogę się zgodzić.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
martita85
początkujący
początkujący


Dołączył: 08 Sty 2008
Posty: 9
Skąd: Żory, Rybnik

PostWysłany: Sro 19 Mar 2008, 19:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

U mnie całe nauki to 3 imprezy -
1. wizyta w poradni małżeńskiej
2. udział w naukach - jedno sobotnie popołudnie
3. udział w dniu skupienia dla narzeczonych - jedno niedzielne popołudnie.
I to wszystko uśmiech
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
magdaberbec
maniak
maniak


Dołączył: 12 Lut 2008
Posty: 1772
Skąd: Krasnystaw

PostWysłany: Sro 19 Mar 2008, 20:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja się nie mogę doczekać moich nauk. Jako studentka kierunku medycznego chętnie podyskutuję na temat skuteczności kalendarzyka hi hi Twisted Evil
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
m.a.r.t.a
kandydat
kandydat


Dołączył: 20 Sty 2007
Posty: 45

PostWysłany: Sro 19 Mar 2008, 22:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nas Dzień Skupienia nie obowiązywał, tylko nauki+poradnia Very Happy
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
dianicho
maniak
maniak


Dołączył: 19 Mar 2008
Posty: 1089

PostWysłany: Wto 25 Mar 2008, 14:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

my nauki zaczniemy pod koniec tego roku, obowiązuje nas 10 spotkań, i 3 spotkania w poradni...
Prowadiz je żona mojego katechety z podstawówki i gimnazjum, więc cieszę się, że będę mogła posłuchać jak prowadzi zajecia..

na pytanie po co to komu, wydaje mi się, że nauki są bardzo ważną rzeczą, bo wiem, że w życiu kierujemy się innymi wartościami niż kosciół, ale poza religią, którą mieliśmy w szkołach bardzo dawno temu, to jest jedyna okazja żeby nam coś uświadomić, choćby to miało być uświadomienie, że w kościele nie wiele się zmieniło, że kościół jest nieżyciowy itd...

chodząc nawet na religię do liceum, miało się naście latek, teraz jesteśmy starsi i mamy szansę nawet jeśli tylko z tych 10 spotkań, 1 nam wpadnie do głowy - mamy szanse przemyśleć co niesie za sobą wiara i według mnie jest to też forma przygotowania nas jako przyszłych rodziców.. w większości ochrzcimy swoje dzieci i nieraz zadadzą nam pytanie a Bóg to co, a czemu itd.. może przypomni nam się z nauk jakieś mądre zdanie i pomoże odpowiedzieć na pytanie..

a poza tym wydaje mi sie,że jest jeszcze jeden powod - spotykajac sie na codzien, rzadko, o ile wogole sie rozmawia o Bogu.. nagle moze sie okazac, ze w przyszlosci mamy byc malzenstwem, jednym.. a na naukach mamy inne spojrzenia, poglady, ktore nie pozwola nam wychowac dziecka w religii zgodnie, bo tata mowi to a mama to...
nagle rozmawiajac i nawet nie zgadzajac sie z tym co glosi kosciol, mozemy obrac jedno zdanie, kompromis i latwiej jest przejsc przez zycie...

nie musimy sie zgadzac z tym co mowia na tych naukach, tak jak nie zawsze zgadzamy sie z kazda teoria ogloszona w nauce, z kazdym badaniem i hipoteza, to ma nam dac do myslenia, bysmy RAZEM stworzyli swoja hipoteze, wyciagneli z wiary to co nam Bóg proponuje, co nas umocni a nie upewni ze kosciol jest do bani...
bo to ze coraz smętniejszy nasz katolicyzm sie tsaje to prawda, ale niestety przez srednia wieku, ktora jest jedynie zawyzana przez radio maryja... mlodych jest coraz mniej, bo coraz wiecej robia babcie, ktore uwazaja ze wszystko wiedza najlepiej i to one sa nosnikami Boga...
niestety czesto "zapomnial wól jak cielęciem był"..
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ania_411
kandydat
kandydat


Dołączył: 22 Lut 2008
Posty: 96
Skąd: kujawsko-pomorskie

PostWysłany: Sro 26 Mar 2008, 17:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zgadzam się z dianicho, mam już kurs, dostałam go w szkole bez większych problemów Wink ale uwieżcie mi, że jak miałabym możliwość uczeszczac na taki kurs to chętnie bym skożystała żeby lepiej przygotować się do tego sakramentu, tak bardziej duchowo uśmiech myślę,że to jest indywidualna sprawa i każdy podchodzi do tego inaczej , jeden chodzi bo musi i chce to tylko odbębnić a inny chciałby się jednak czegoś dowiedzieć, może douczyc....
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
magdaberbec
maniak
maniak


Dołączył: 12 Lut 2008
Posty: 1772
Skąd: Krasnystaw

PostWysłany: Nie 30 Mar 2008, 13:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a byliście na dniach skupienia? jak wygląda taki dzień?
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
dianicho
maniak
maniak


Dołączył: 19 Mar 2008
Posty: 1089

PostWysłany: Nie 30 Mar 2008, 18:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie bylam akurat jesli chodzi o kurs narzeczenski, ale kiedys bylam w innym miejscu - to chyba dzien milczenia, odpowiadania na pytania rodzace sie w sobie, we wnetrzu.. mozliwe ze ktos zadaje pytania, albo jakies zadanie ktore trzeba wykonac... tak mi sie kojarzy...
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Nauki przedmałżeńskie Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3 ... 59, 60, 61  Następny
Strona 1 z 61

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group