Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Nauki
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4 ... 59, 60, 61  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Nauki przedmałżeńskie
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
magdaberbec
maniak
maniak


Dołączył: 12 Lut 2008
Posty: 1772
Skąd: Krasnystaw

PostWysłany: Nie 6 Kwi 2008, 10:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ale znowu odbiegamy od tematu... Wink
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
dianicho
maniak
maniak


Dołączył: 19 Mar 2008
Posty: 1089

PostWysłany: Nie 6 Kwi 2008, 15:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

też miałam takie wrażenie, bo oni nie myślą ciągle o tym, dla nich ślub jest odległy.. a my mamy już inne podejscie uśmiech ale wiem ze ślub nie jest dla Bartka niewygodnym tematem, przyzwyczaił się że ciągle o nim mówię uśmiech i czuje jego wsparcie uśmiech
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
MissIndependent
moderator
moderator


Dołączył: 05 Kwi 2008
Posty: 6409
Skąd: gliwice/zabrze

PostWysłany: Nie 6 Kwi 2008, 20:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no więc tak..... byłam na naukach i jestem mile zaskoczona uśmiech było bardzo fajnie, dziś prowadził je franciszkanin. było o przeszkodach w zawarciu małżeństwa i sprawy czysto organizacyjne, protokół przedmałżeński itp. tak więc prowadzący był w porządku. a terazco mnie trochę zdenerwowało: przynajmniej połowa osób siedziała jak na tureckim kazaniu i niewiele do nich docierało z tego, co ksiądz mówi Confused przed nauką była msza, ludzie byli naniej tak markotni, że prawie sięnie modlili, więc ksiądz musiał ich przywołać do porządku, kazanie zaczął od ochrzanu. i dobrze uśmiech choć poczułam się trochę źle z tego powodu, że obrywasię wszystkim za kilku.... hmm...

nauki odbywają się w Zabrzu, w parafii mojego narzeczonego, przez cały rok oprócz wakacji bodajże uśmiech to też mi siępodoba, bo Jacek przez większość czasu pracuje do wieczora i napewno nie wyrobimy sie w 5 tygodniach....
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
dianicho
maniak
maniak


Dołączył: 19 Mar 2008
Posty: 1089

PostWysłany: Pon 7 Kwi 2008, 15:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

to dobrze uśmiech i nie bierz do siebie "ochrzanu" księdza bo zawsze obowiązuję odpowiedzialność grupowa, niestety... a najważniejsze ile sama wyniesiesz z tego kursu wraz z narzeczonym oczywiście uśmiech
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
magdaberbec
maniak
maniak


Dołączył: 12 Lut 2008
Posty: 1772
Skąd: Krasnystaw

PostWysłany: Pon 7 Kwi 2008, 17:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

cieszę się MissIndependent że masz takie podejście do nauk, że razi Cię to że inni chcą to tylko odwalić i mieć szybko z głowy. Ci co tak się zachowują po prostu nie mają pojęcia po co to wszystko jest i w jaki sposób łączy się ze ślubem. szkoda szkoda... już wspominałam o tym w którymś poście. Bardzo mi przykro że tak się olewa nauki i mszę.
czekam Miss na kolejne relacje z nauk uśmiech
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
MissIndependent
moderator
moderator


Dołączył: 05 Kwi 2008
Posty: 6409
Skąd: gliwice/zabrze

PostWysłany: Pon 7 Kwi 2008, 21:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja przyznam, że na te nauki poszłam z nastawieniem bojowym, tak jak większość z tych ludzi, bo dostałam negatyną relację od koleżanki, która chyba trafiła na dosłownie durnego prowadzącego Confused alepotem się zaciekawiłam, choć temat był prosty, o tym całym załatwianiu formalności i przeszkodach w zawarciu małżeństwa. w sumie 95% rzeczy było dla mnie prostych uśmiech natomist w tą niedzielę jest zaplanowany temat, którego się obawiam i chyba jeszcze nie mam ochoty go przerabiać... "odpowiedzialne rodzicielstwo" Confused ja się potnę.....
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Yvonne
gaduła
gaduła


Dołączył: 15 Kwi 2008
Posty: 434
Skąd: Zielona Góra

PostWysłany: Pią 18 Kwi 2008, 12:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

magdaberbec napisał:
ja się nie mogę doczekać moich nauk. Jako studentka kierunku medycznego chętnie podyskutuję na temat skuteczności kalendarzyka hi hi Twisted Evil

a u nas na naukach nie było nic o kalendarzyku.. było o obowiązku małżeńskim, ale wszystko było powiedziane raczej w taki sposób przystępny i trochę z żartem. miło wspominam nauki. i dowiedziałam się wielu praktycznych rzeczy związanych z ślubem konkordatowym, z zapraszaniem do udzielenia ślubu innego księdza. pozytywnie oceniam przygotowanie tych nauk.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email MSN Messenger
dianicho
maniak
maniak


Dołączył: 19 Mar 2008
Posty: 1089

PostWysłany: Pią 18 Kwi 2008, 12:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja na swoje czekam do listopada, ale moze wybiore jakies wczesniejsze?? ale to i tak po wakacjach..
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Yvonne
gaduła
gaduła


Dołączył: 15 Kwi 2008
Posty: 434
Skąd: Zielona Góra

PostWysłany: Pią 18 Kwi 2008, 12:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

my byliśmy we wrześniu.. lepiej wcześniej i już mieć z głowy, a później zając się już resztą przygotowańuśmiech
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email MSN Messenger
dianicho
maniak
maniak


Dołączył: 19 Mar 2008
Posty: 1089

PostWysłany: Pią 18 Kwi 2008, 13:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja uważam że listopad tego roku a ślub w sierpniu wystarczy język
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Nauki przedmałżeńskie Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4 ... 59, 60, 61  Następny
Strona 3 z 61

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group