Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Nauki
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, ... 59, 60, 61  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Nauki przedmałżeńskie
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
MissIndependent
moderator
moderator


Dołączył: 05 Kwi 2008
Posty: 6409
Skąd: gliwice/zabrze

PostWysłany: Sob 5 Kwi 2008, 20:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mam pytanie: czy na te nauki trzeba jakieś skierowanie od swojego księdza, które on da przy zamawianiu terminu ślubu w kancelarii?? ile te nauki są ważne?? kurcze, jutro planuję się wybrać na takie spotkanie, przyznaję: czysty spontan. i...jestem zielona lol
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
dianicho
maniak
maniak


Dołączył: 19 Mar 2008
Posty: 1089

PostWysłany: Sob 5 Kwi 2008, 21:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nauki mozesz zrobic w kazdym kościele, ale teoretycznie, najlepiej zrobic tam gdzie bierzesz slub, bo spotkalam sie z odmowa przyjecia nauk z innego kosciola, chociaz ksiadz nie ma prawa czegos takiego zrobic, ale zdarzaja sie tacy co tak robia..

nauki nie maja okresu waznosci, ale moga trwac nawet 2 miesiace lub ciut wiecej bo nieraz jest to 10spotkan i tak jak u mnie jeszcze 3 spotkania w poradni, wszystko raz w tygodniu, wiec sie zbiera przeszlo 12 tygodni...
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
MissIndependent
moderator
moderator


Dołączył: 05 Kwi 2008
Posty: 6409
Skąd: gliwice/zabrze

PostWysłany: Sob 5 Kwi 2008, 21:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

uff.... ja na szczęście nie powinnam mieć kłopotów z nie uznaniem nauk z innego kościoła. w mojej parafii ich nie organizują, czego naprawdę żałuję, bo mam takich fajnych księży jakich teraz mało uśmiech dianicho, myślisz, że wystarczy iść na takie spotkanie, od siebie?? muszę zacząć na nie chodzić dopiero jak mnie ksiądz skieruje?? planuję iść jutro, tak na początek, do parafii mojego narzeczonego xD oczywiście, z nim lol
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
dianicho
maniak
maniak


Dołączył: 19 Mar 2008
Posty: 1089

PostWysłany: Sob 5 Kwi 2008, 22:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wydaje mi się że wystarczy byście poszli tak poprostu..
nie potrzebujecie żadnego skierowania od księdza, ale w niektórych parafiach trzeba zadzwonić lub spotkać się z osobą prowadzącą zajecia, żeby "zarezerwować sobie" miejsce bo najczęściej jak jest okres ślubów - np wakacje to i na zajęcia więcej par chodzi niż zimą...

ale jutro pójdzcie i się dowiedzcie na miejscu, tak najlepiej uśmiech ja bym tak zrobiła uśmiech
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
MissIndependent
moderator
moderator


Dołączył: 05 Kwi 2008
Posty: 6409
Skąd: gliwice/zabrze

PostWysłany: Sob 5 Kwi 2008, 22:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no to jutro będzie wejście smoka...... Twisted Evil lol mój narzeczony aż się dziś zdziwił: "co?? już na nauki idziemy??"... jest kochany... zobaczymy co jutro na te nauki powie jak już będziemy po Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
dianicho
maniak
maniak


Dołączył: 19 Mar 2008
Posty: 1089

PostWysłany: Sob 5 Kwi 2008, 22:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

uśmiech my planujemy isc w listopadzie, zima i miec z glowy uśmiech
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
MissIndependent
moderator
moderator


Dołączył: 05 Kwi 2008
Posty: 6409
Skąd: gliwice/zabrze

PostWysłany: Sob 5 Kwi 2008, 23:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja MUSZĘ teraz, żeby mieć poczucie, że coś robię w kwestii tego ślubu xD normalnie nie mogę usiedzieć w miejscu, szukam, wertuję, pytam, myślę! mój narzeczony ma polewkę lol
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
dianicho
maniak
maniak


Dołączył: 19 Mar 2008
Posty: 1089

PostWysłany: Sob 5 Kwi 2008, 23:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

pokazałam Twój post mojemu Bartkowi jako potwierdzenie że tojest cecha bab, że tak ciągle o tym ślubie i wogóle.. pamiętaj że nie jesteś osamotniona - też tak wariuję w tej kwestii uśmiech a nawet bardziej - mam już suknię, welon, buty...
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
MissIndependent
moderator
moderator


Dołączył: 05 Kwi 2008
Posty: 6409
Skąd: gliwice/zabrze

PostWysłany: Sob 5 Kwi 2008, 23:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja też jużmam suknię, ale w planach... bo jak teraz ją kupię to za pół roku pożałuję, bo mi się inna spodoba Twisted Evil kolejny kaprys xD Twój narzeczony też wydaje się być nie zainteresowany tak bardzo jakbyś tego chciałapytajnik bo mój mnie do szewskiej pasji doprowadza, gdy stwierdza, że nie wie czym się tak ekscytuje Twisted Evil jakby to miał być dla niego zwykły dzień....
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
magdaberbec
maniak
maniak


Dołączył: 12 Lut 2008
Posty: 1772
Skąd: Krasnystaw

PostWysłany: Nie 6 Kwi 2008, 10:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

też czasami odnoszę wrażenie że mojemu facetowi to wszystko jedno, ale zaraz pocieszam się tym że oni tacy są poprostu. wydaje się nam że mają to gdzieś i mają nas dosyć że tylko jeden temat nam w głowie, ale jestem pewna że podoba im się to. każdy facet na pewno cieszy się jak widzi swoją przyszłą żonę podekscytowaną tym że to właśnie za niego wychodzi.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Nauki przedmałżeńskie Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, ... 59, 60, 61  Następny
Strona 2 z 61

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group