Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Przysięga małżeńska z pamięci :)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Ślub konkordatowy czy cywilny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
domcia192
guru
guru


Dołączył: 02 Sie 2013
Posty: 2116
Skąd: Stalowa Wola

PostWysłany: Czw 13 Mar 2014, 21:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja byłam na wielu ślubach i wszyscy Młodzi powtarzali po księdzu. Myślę że tak jest najbezpieczniej. A znajoma mi opowiadała, że jej mąż się pomylił przy końcu i ksiądz mu kazał powtórzyć całą przysięgę.
_________________
Jesteśmy parą od 22.04.2007r. ;** <3
Zaręczeni od 14 grudnia 2012r. ;*
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
pearl.jamka
guru
guru


Dołączył: 31 Paź 2013
Posty: 3322

PostWysłany: Pią 14 Mar 2014, 7:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja tam wierzę, że mój narzeczony jest w stanie zapamiętać i w stresie powiedzieć te 35 słów (razem ze spójnikami). (ze mną nie ma problemu - ale ja się nie liczę, bo w czasach szkolnych całkiem nieźle mi szło w konkurach recytatorskich - ah, żeby tak samo dobrze mi szło z przedmiotami ścisłymi język z oczkiem)
_________________
Wiadro cierpliwości przyjmę! Pilnie!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
polka
kandydat
kandydat


Dołączył: 02 Mar 2014
Posty: 19
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Czw 20 Mar 2014, 11:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ojj nie! Mimo, że przed ślubem przysięgę powiedziałabym bez zająknięcia nawet w środku nocy wyrwana ze snu to w gdyby przyszło co do czego to na pewno bym się pomyliła i tyle by z tego wszystkiego było. Po co dodatkowo się stresować.
_________________
Przygotowania idą pełną parą uśmiech
Orkiestra i sala są uśmiech
Zaproszenia w drodze (http://www.parka.com.pl/zaproszenia-slubne-iskierka.php ładne?)
Jeszcze kamerzysta i fotograf...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Monia27
kandydat
kandydat


Dołączył: 26 Kwi 2014
Posty: 14

PostWysłany: Sob 26 Kwi 2014, 14:47    Temat postu: ... Odpowiedz z cytatem

Ja myslę podobnie, po co dodatkowy stres... boję się , że się zająknę, zapomnę , nigdy nie wiadomo , w końcu nie bierzemy ślubu co tydzień, żeby sie przyzwyczaić i nie stresować język
_________________
Narzeczona od 1 sierpnia 2013
Szczęśliwa ŻONA wykrzyknikwykrzyknikwykrzyknikwykrzyknik! <3
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
sopocianka
maniak
maniak


Dołączył: 06 Wrz 2010
Posty: 1453

PostWysłany: Sob 26 Kwi 2014, 22:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kasztanowa napisał:
Escherichia napisał:
Chociaż uważam, że i tak jest postęp, bo księża nie mówią już bezpośrednio do mikrofonu. Jako dziecko jak chodziłam na śluby to pamiętam, że ksiądz zawsze najpierw mówił do mikrofonu część przysięgi a potem ten mikrofon ministrant podsuwał Młodym i oni powtarzali język

Dokładnie język

Ja uważam, że takie odstępy jak w: "i ślubuję ci .... Miłość... Wierność... I uczciwość małżeńską..." nadają dodatkowo podniosłości przysiędze uśmiech Jak się mówi z pamięci, to jest ryzyko, że się "wyklepie" za szybko z przejęcia i moim zdaniem to właśnie brzydko wygląda oczko


Zgadzam się. Nasz ksiądz na szczęście podawał nam stosunkowo długie partie tekstu, np. "...i że cię nie opuszczę aż do śmierci" - aż mi się lekko głos załamał... Wink

Cytat:
Ojj nie! Mimo, że przed ślubem przysięgę powiedziałabym bez zająknięcia nawet w środku nocy wyrwana ze snu to w gdyby przyszło co do czego to na pewno bym się pomyliła i tyle by z tego wszystkiego było. Po co dodatkowo się stresować.


Mój mąż pomylił się, nawet powtarzając za księdzem - "i że cię nie odp... nie opuszczę aż do śmierci", ale to było miłe Smile
_________________


Razem od 19 kwietnia 2008.
Mąż i żona od 20 lipca 2013.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
lasak
początkujący
początkujący


Dołączył: 30 Maj 2014
Posty: 3

PostWysłany: Pią 30 Maj 2014, 21:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

domcia192 napisał:
ja byłam na wielu ślubach i wszyscy Młodzi powtarzali po księdzu. Myślę że tak jest najbezpieczniej. A znajoma mi opowiadała, że jej mąż się pomylił przy końcu i ksiądz mu kazał powtórzyć całą przysięgę.


Ja ostatnio byłam na 5 ślubach i też młodzi powtarzali po księdzu. Myślę, że cała ceremonia jest dosyć stresująca i nie warto dodawać sobie jeszcze więcej stresu.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
kasiulka59
gaduła
gaduła


Dołączył: 19 Lut 2015
Posty: 333
Skąd: ojj tam daleko :)

PostWysłany: Pon 23 Lut 2015, 20:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Może głupie pytanie ( niby nie ma głupich pytań) ale czy można przed ślubem parę dni wcześniej z księdzem przećwiczyć samo składanie przysięgi?

Fajnie by było ponieważ jest tak że panna młoda idzie do ołtarza ( w kierunku ołtarza jak kto woli ) po prawej stronie narzeczonego a mówiąc przysięgę odwraca się twarzą do niego mając cała swoją stronę prawą ustawioną w kierunku ołtarza. Ksiądz wtedy szepta słowa przysięgi.Problem jest w tym że na prawe ucho nie słyszę niestety;/ i boję się że nie usłyszę co mówi ksiądz a choć na pamięć znam przysięgę ze stresu ją zapomnę. Dlatego pytam o próby że tak powiem ponieważ wtedy bym wiedziała czy księdza usłyszę( lub jak głośno szepta ) Nie noszę aparatu słuchowego zresztą paskudnie wygląda plus okulary wyglądała bym jak sierota ;/

Czy jest ewentualnie możliwa zamiana stron by panna młoda szła po lewej stronie pana młodego?
_________________


"Małżeństwo – zdarzenie, po którym mężczyzna przestaje kupować kwiaty, a zaczyna kupować warzywa. "
A.Uniechowski
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Mani_ani
guru
guru


Dołączył: 17 Lip 2013
Posty: 3497

PostWysłany: Wto 24 Lut 2015, 8:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kasiu, myślę że nie powinno być z tym problemu. W mojej parafii jest już przyjęte, że kilka dni przed ślubem para zjawia się w kościele i ma próbę ślubu. Niestety nie z księdzem, ale z kościelnym. Także warto poprosić uśmiech
Przy czym osobiście polecam mówienie przysięgi z pamięci uśmiech My zdecydowaliśmy się jedynie asekurować księdzem i nie było nawet potrzeby, by nam pomógł uśmiech W momencie przysięgi jesteście "tylko Wy" uśmiech A jej treść zna chyba każdy uśmiech
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
kasiulka59
gaduła
gaduła


Dołączył: 19 Lut 2015
Posty: 333
Skąd: ojj tam daleko :)

PostWysłany: Wto 24 Lut 2015, 14:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziękl uśmiech jakoś mi lepiej z wiedzą że czasem są próby z kościelnym język Będziemy musieli pogadać uśmiech
_________________


"Małżeństwo – zdarzenie, po którym mężczyzna przestaje kupować kwiaty, a zaczyna kupować warzywa. "
A.Uniechowski
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Mani_ani
guru
guru


Dołączył: 17 Lip 2013
Posty: 3497

PostWysłany: Wto 24 Lut 2015, 20:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dla nich to tak naprawdę nie powinien być żaden problem. Nawet jeśli u Was nie ma takiego zwyczaju, to kiedy przedstawisz swoją motywację, to powinni zrozumieć oczko
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Ślub konkordatowy czy cywilny Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny
Strona 7 z 9

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group