Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Jakie studia podyplomowe wybrać?
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Nasza codzienność
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
kiniac
gaduła
gaduła


Dołączył: 20 Sty 2011
Posty: 367
Skąd: Tczew

PostWysłany: Wto 9 Sie 2011, 13:37    Temat postu: Jakie studia podyplomowe wybrać? Odpowiedz z cytatem

Jestem nauczycielką języka polskiego i mam świadomość tego, jak trudno o pracę w moim zawodzie. Mam jeszcze przez rok pracę, niestety 1000km od mojego męża, przez to kilkanaście miesięcy przemęczę się dojazdami, ale za rok zostanę bez pracy.Chcę rozpocząć naukę na studiach podyplomowych, by zwiększyć swoje szanse na rynku pracy, ale nie wiem, który kierunek wybrać. Dziewczyny poradźcie coś.
_________________
"Niech ludzie nie znający miłości szczęśliwej twierdzą, że nigdzie nie ma miłości szczęśliwej. Z tą wiarą lżej im, będzie żyć i umierać".
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kasia Katarzynka
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 31 Sie 2010
Posty: 572
Skąd: Częstochowa

PostWysłany: Wto 9 Sie 2011, 15:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj polonistko uśmiech Przeglądałam wczoraj listę studiów podyplomowych i... dziś ryczę pół dnia, bo w ogóle nie wiem, co wybrać, co się przyda... i czy w ogóle ciągnąć to wszystko pod szkołę, może powinnam zacząć coś innego - kompletnie innego.
Wiem jak Ci ciężko, sama jestem polonistką, która ma pracę na pół etatu na czas określony. Czuję się przez to rozbita. Nie wiem jak się z tego ratować, jakie studia wybrać, na jaki iść kurs.

Wpadła mi w oko terapia pedagogiczna z arteterapią.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
agattt
moderator
moderator


Dołączył: 17 Lut 2011
Posty: 13577

PostWysłany: Wto 9 Sie 2011, 15:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziewczyny a może nauczanie początkowe?
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kaczunia186
gaduła
gaduła


Dołączył: 20 Cze 2011
Posty: 255

PostWysłany: Wto 9 Sie 2011, 19:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Też się nad tym zastanawiałam. Jeszcze pół roku temu byłam przekonana, że pójdę na Wczesne Wspomaganie Rozwoju. Sytuacja się zmieniła i teraz co innego chodzi mi po głowie. Czy rozpoczęcie tej podyplomówki dojdzie do skutku - zobaczymy. Ważne jest żeby wybrać studia kwalifikacyjne, a nie doskonalące, bo z tego co mi się obiło o uszy, tylko te pierwsze (jak sama nazwa wskazuje) dają nam pewne, dodatkowe kwalifikacje. A co można po polonistyce ... można PR, można logopedię i pewnie jeszcze kilka innych rzeczy, które w tej chwili nie przychodzą mi do głowy uśmiech
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
kiniac
gaduła
gaduła


Dołączył: 20 Sty 2011
Posty: 367
Skąd: Tczew

PostWysłany: Sro 10 Sie 2011, 12:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Też mam pracę na pół lub trzy czwarte etatu, ostatecznie dowiem się na radzie...W dodatku muszę dojeżdżać taki kawał drogi. Zastanawiam się właśnie nad logopedią, historią i nauczaniem początkowym. Chcę wybrać ten kierunek, którego ukończenie da mi najwięcej szans na znalezienie pracy.
_________________
"Niech ludzie nie znający miłości szczęśliwej twierdzą, że nigdzie nie ma miłości szczęśliwej. Z tą wiarą lżej im, będzie żyć i umierać".
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
agattt
moderator
moderator


Dołączył: 17 Lut 2011
Posty: 13577

PostWysłany: Sro 10 Sie 2011, 21:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jestem o filologii angielskiej, rozmawiałam dziś z koleżanką o jakiejś podyplomówce dla nas. Wcześniej myślałam o czymś związanym z pedagogiką, pracą z dziećmi (nawet dyskutowałyśmy na ten temat z arsandrą), ale stwierdziłam, że mi nic to nie da w pracy, poza własną satysfakcją oczywiście. Teraz myślę nad czymś związanym stricte z angielskim. Na SWPS mają podyplomówki z tłumaczeń - są prawnicze, unijne, biznesowe i filmowe. Zastanawiam się właśnie nad tymi biznesowymi, bo mogłoby mi się to przydać nie tyle w szkole państwowej co w prywatnej i na zajęciach prywatnych (jakieś kursy w firmach itp). Business kosztuje akurat 4000 zł więc jeszcze jakoś bym może podołała.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kaczunia186
gaduła
gaduła


Dołączył: 20 Cze 2011
Posty: 255

PostWysłany: Sro 10 Sie 2011, 21:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kiniac musiałabyś zrobić sobie "przegląd" lokalnego rynku pracy. Jeśli jest w Twojej okolicy dużo szkół, to może warto zrobić tę historię lub nauczanie początkowe? Jeśli w okolicy otwierają się przedszkola, to może wychowanie przedszkolne? Wiadomo też, że trzeba wybierać przez pryzmat tego, co lubimy i sprawia nam satysfakcję uśmiech . Ja myślę o doradztwie personalnym, ale to chyba dopiero za rok (teraz trzeba oszczędzać na co innego Wink ). Jednak jak już wspominałam, przez ten rok mogę jeszcze z 8 razy zmienić zdanie lol
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
arsandra
moderator
moderator


Dołączył: 19 Sie 2010
Posty: 5223
Skąd: Mazowieckie

PostWysłany: Pią 12 Sie 2011, 21:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hej:) Ja też właśnie myślałam o podyplomowych...tylko sama nie wiem, co dokładnie. uśmiech Najbardziej chciałabym coś przydatnego do szkoły, ponieważ zawsze może się okazać, że raptem mało dzieci, że trzeba dorobić do etatu(choć obecnie mam sporo ponad etat). Póki co jeszcze jestem na magisterskich (spec. nauczycielsko-tłumaczeniowa), więc raczej na jakieś tłumaczenia się nie wybiorę...jeśli już to na pewno na razie nie chcę nic takiego równolegle, bo i tak tłumaczenia mam sporo u siebie.
Ja bardziej myślałam o edukacji dla bezpieczeństwa i tego typu przedmiotach, których jest kilka godzin, ale można kilka szkół w okolicy "obskoczyć", bo takich nauczycieli jest mało. Natomiast, jeśli chodzi o oferty pracy dla nauczycieli, wydaje mi się, że najwięcej widzę ofert na nauczanie przedszkole albo wczesnoszkolne.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kasia Katarzynka
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 31 Sie 2010
Posty: 572
Skąd: Częstochowa

PostWysłany: Nie 14 Sie 2011, 7:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Myślałam też o wiedzo o kulturze. Mogłabym uczyć wtedy polskiego, wosu, etyki, filozofii i tej wiedzy Very Happy W szkole, w której pracuję wok jest rozszerzony i od lat mają nauczycielkę, ale kto powiedział, że muszę tam siedzieć za te marne 700 zł :/ A to zawsze jakaś dodatkowa kompetencja.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
arsandra
moderator
moderator


Dołączył: 19 Sie 2010
Posty: 5223
Skąd: Mazowieckie

PostWysłany: Nie 14 Sie 2011, 10:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kasiu, może WOK (w szkołach ponadgimnazjalnych jest obowiązkowy + pewnie rozszerzenia w kl. humanistycznych), a może WOS? Tu miałabyś jeszcze większe pole manewru...gimnazjum i ponadgim.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Nasza codzienność Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
Strona 1 z 7

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group