Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

posiłki dla małego dziecka (na śniadania i kolacje)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Plotki i porady doświadczonych mam
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
myszka426
moderator
moderator


Dołączył: 18 Mar 2009
Posty: 4826
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Nie 28 Sie 2011, 7:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziewczyny w sobotę roczek , macie może jakieś pomysły na menu? Ja mam normalnie pustkę w głowie POMOCY!wykrzyknik
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość MSN Messenger
marta_ges
moderator
moderator


Dołączył: 02 Paź 2009
Posty: 7062
Skąd: Lublin

PostWysłany: Nie 28 Sie 2011, 21:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To zależy czy goście dorośli czy raczej dzieci i czy manu ma być bardziej na słodko czy coś "konkretnego"Smile

Możesz zrobić np.sałatkę owocową z arbuza,winogrona,brzoskwini itd Smile fajnym pomysłem jest podanie jej w wydrążonyd arbuzie Smile są takie specjalne łyżeczki i można zrobić kulki z arbuza Smile super to wygląda, a owoce większość osób lubi Smile
Z konkretnych rzeczy to może ryba po grecku, albo jakaś zapiekanka?
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
myszka426
moderator
moderator


Dołączył: 18 Mar 2009
Posty: 4826
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Nie 28 Sie 2011, 22:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Raczej dorośli , ale sałatka owocowa niezły pomysł. Napewno skożystam z podpowiedzi. uśmiech
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość MSN Messenger
myszka426
moderator
moderator


Dołączył: 18 Mar 2009
Posty: 4826
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Pon 19 Wrz 2011, 8:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mamy chciałąm zapytać , Patrycja je obiadek normalnie z nami zjada miseczkę zupki czy czegoś co jest na obiad , a za jakieś 20 minut krzyczy że jest znowu głodna czy to normalne? Pomóżcie
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość MSN Messenger
natalia_w
moderator
moderator


Dołączył: 02 Gru 2008
Posty: 4298
Skąd: Łódź

PostWysłany: Pon 19 Wrz 2011, 10:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Myślę że powinnaś ją przyzwyczaić do stałych pór podawania jedzenia. Bo Patrycji widać że lubi sobie dobrze zjeść Smile

Myślę że zamiast kolejnej miseczki zupy powinnaś dać jej owoc albo warzywko.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
myszka426
moderator
moderator


Dołączył: 18 Mar 2009
Posty: 4826
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Pon 19 Wrz 2011, 10:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

z tym właśnie jest problem , ponieważ ja pracuje na dwie zmiany i różnie jest obiad w domu , staram się jak mogę żeby był obiad o stałej porze , ale to nie jest takie proste
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość MSN Messenger
florzak
guru
guru


Dołączył: 12 Cze 2009
Posty: 5818

PostWysłany: Pon 19 Wrz 2011, 11:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To szykuj obiad, albo ewentualnie gotuj jej z dnia na dzień, bo to ważne, żeby jadła o w iarę stałej porze, wiadomo do godziny rożnicy nie zrobi większej zmiany. U nas nie ma takich problemów.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
natalia_w
moderator
moderator


Dołączył: 02 Gru 2008
Posty: 4298
Skąd: Łódź

PostWysłany: Pon 19 Wrz 2011, 11:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dokładnie tak jak napisała Flo. Dziecko nie powinno jeść o różnych porach, zresztą tak samo jak dorośli. To jest zwyczajnie nie zdrowe.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
nimfa
moderator
moderator


Dołączył: 02 Lip 2009
Posty: 10588

PostWysłany: Pon 17 Wrz 2012, 14:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Odgrzebałam stary temat jak szukałam tematu o szczepieniach (nie znalazłam) i postanowiłam napisać o jadłospisie mojej 11-miesięcznej córy (no prawie 11 miesięcznej)...

Otóż kaszkę kukurydzinaną lub mannę na mleku krowim je od jakiś 3 miesięcy i nic jej się nie dzieje (mleko krowie UHT bardzo lubi), lekarza się nie pytałam o to bo z tego co widzę to raczej lekarze są na NIE!wykrzyknik!
Wody mineralnej nie daję bo w kranie mam prawie mineralną gotuję studzę i daję Dotce. Warzywa je wszystkie (o ile ma na nie chęć), uwielbia mięsko, dostaje je w kawałeczki pokrojone i dziama sobie lol nie lubi królika ale uwielbia schab język
Słodyczy nie dało się uniknąć, zwłaszcza przez to, że czasami idzie się w gości gdzie również są dzieci i nie da się Doci zabronić biszkopcika. Staram się jedynie, żeby jadła rzeczy zrobione w domu a nie kupione. Cukier cukrem jakoś go strawię, ale tej chemii nie zniese...
Obiady jej takie jak my, czyli zupy drugie danie oczywiście dla niej mięsko gotuję. Przestałam używać veget i kostek rosołowych (babcia musi sobie na talerzu kostkę rosołową do zupy dodać bo inaczej nie zje język )
Wszelkie naleśniki czy racuszki Docia bardzo lubi i chleb uwielbia...nie zdejmuję skórki nigdy, owoców też nie obieram (mam swoje nie pryskane) jabłka bierze spod drzewa i zjada lol śliwkę to tak obgryzie, że skórkę tylko wypluwa lol

Wędlin sklepowych nie daję, parówek tym bardziej, zdarza się że zje kanapkę z żółtym serem.

A teraz idę dalej szukać tematu o szczepieniach.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kasztanowa
guru
guru


Dołączył: 09 Sty 2012
Posty: 11191

PostWysłany: Pią 29 Sie 2014, 20:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jaka wode podajecie dziecku do picia lub gotujecie na niej zupki?
W jaki sposob wprowadzalyscie gluten? Kasza manna lepsza zwykla czy specjalnie dla dzieci?
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Plotki i porady doświadczonych mam Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
Strona 4 z 5

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group