Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Podziękowanie dla Rodziców
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Menu weselne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
arcela
początkujący
początkujący


Dołączył: 05 Cze 2014
Posty: 2
Skąd: Lublin

PostWysłany: Czw 5 Cze 2014, 17:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Szczerze mówiąc nie rozumiem tej tradycji podziękowań dla rodziców na weselach. Można im dziękować w Dzień Ojca, Dzień Matki, każde urodziny, ale na weselu?
_________________
www.handicapazjatycki.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
velines19
bywalec
bywalec


Dołączył: 01 Mar 2014
Posty: 229
Skąd: Brzesko

PostWysłany: Sro 18 Cze 2014, 14:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

My dziękujemy za wychowanie i opiekę nie za pomoc przy organizacji wesela, bo akurat moi mi w tym przeszkadzają... a w prezencie dajemy ramkę z naszym zdjęciem uśmiech
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
aveline
bywalec
bywalec


Dołączył: 26 Maj 2014
Posty: 157

PostWysłany: Sro 18 Cze 2014, 17:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

velines, my dziękujemy za to samo. uśmiech
W umowie z kamerzystą mamy wzmiankę o podziękowaniu dla rodziców i je będziemy nagrywać, ale jeszcze nie wiemy, czy puścimy to na weselu, bo w restauracji nie ma rzutnika, żeby to zrobić. Może wręczymy je ładnie oprawione razem z kwiatami, jakimś winkiem i będą mogli to sobie na spokojnie obejrzeć w domu popijając przy tym. oczko Na razie nawet nie wiemy, jak chcemy, żeby te nagrane podziękowania wyglądały.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
wiki66
kandydat
kandydat


Dołączył: 02 Sty 2013
Posty: 11

PostWysłany: Wto 29 Lip 2014, 6:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Naprawdę ładne są takie drzewka rodowe:
Można je znaleźć w tym sklepie jubilerskim: http://www.rubin.warszawa.pl
Sama właśnie takie prezenty dałam dziadkom i rodzicom na podziękowanie. Byli bardzo zadowoleni ponieważ była to totalna niespodzianka. Sama zastanawiałam się nad koszem jednak wybrałam taką trwałą pamiątkę - która sama w sobie tworzy nie lada dekorację.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
aga88
gaduła
gaduła


Dołączył: 23 Cze 2014
Posty: 278
Skąd: Rzeszów

PostWysłany: Wto 29 Lip 2014, 7:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

U mnie kwestia podziękowania jest trochę trudną sprawą.
Niedawno zmarł mój tata. To on wychowywał mnie przez całe moje życie. Na moim weselu funkcję mojego taty będzie pełnił mój ojciec chrzestny. Będzie mnie błogosławił, stał w kościele na miejscu taty itp. ale co z podziękowaniami? Przeważnie około północy Młodzi dziękują rodzicom za wychowanie kwiatami, prezentami itp. chociaż wujka kocham i mam z nim świetny kontakt,mogę na niego zawsze liczyć to jednak on mnie nie wychował i wydaje mi się że głupio mi tak oficjalnie mu za to dziękować.
Jeszcze nie rozmawiałam o tym z narzeczonym i naszymi rodzicami ale mam trochę inną wizję podziękowań.
Będę chciała tuż przed błogosławieństwem z bukietem kwiatów kiedy będzie bardziej kameralnie niż na sali pełnej gości paroma słowami podziękować rodzicom i wtedy prosić ich o błogosławieństwo.
Nasi rodzice są dosyć pobożni. Więc też w ramach podziękowania damy na mszę w ich intencji. Poprosimy żeby ksiądz odczytał to na koniec ślubu że od nas wtedy i wtedy w ich intencji będzie odprawiona msza święta dziękczynna itd. wiem że to rodziców bardziej ucieszy niż kosz kwiatów czy inny podarunek a też będzie to coś fajnego i innego uśmiech
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Mani_ani
guru
guru


Dołączył: 17 Lip 2013
Posty: 3497

PostWysłany: Wto 29 Lip 2014, 7:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Aga, pomysł z mszą uważam za rewelacyjny! Dla pobożnego człowieka jest to bardzo wartościowy prezent!

Tak zaczęłam myśleć czy może my też byśmy nie zarezerwowali - w środę po ślubie mamy automatycznie rezerwowaną mszę w naszej intencji, to może od razu by dodać rodziców... lol

_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Izabella267
bywalec
bywalec


Dołączył: 17 Lip 2014
Posty: 109
Skąd: Katowice

PostWysłany: Wto 29 Lip 2014, 8:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bez podziękowań byłoby dziwnie.. Taka tradycja. Jeszcze się nie spotkałam z tym, żeby to komuś tak przeszkadzało..
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Kasztanowa
guru
guru


Dołączył: 09 Sty 2012
Posty: 11191

PostWysłany: Wto 29 Lip 2014, 8:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

aga88, to naprawde dobry pomysl uśmiech I tak rzadko praktykowany uśmiech Az sie wzruszylam oczko Rodzice na pewno beda szczesliwi uśmiech A mama i tesciowie sa z tych samych okolic, zeby byc na tej mszy uśmiech?
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
aga88
gaduła
gaduła


Dołączył: 23 Cze 2014
Posty: 278
Skąd: Rzeszów

PostWysłany: Wto 29 Lip 2014, 8:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kasztanowa nasi rodzice są z różnych miejscowości ale dzieli je tylko 4 km więc bez problemu wszyscy będą mogli uczestniczyć w tej mszy uśmiech


Izabella267 dla mnie podziękowania to żadna tradycja, nie przeszkadza mi to ale w mojej sytuacji nie bardzo to się komponuje. Podziękujemy rodzicom przed błogosławieństwem i właśnie tą mszą świętą po ślubie.
Dla mnie akurat wychodzenie na środek przed północą z koszem kawy, czekoladek itp. to trochę szopka a nie tradycja. Takie jest moje zdanie. Szanuję całkowicie decyzję innych jeżeli decydują się na takie podziękowania u mnie to po prostu nie przejdzie.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Izabella267
bywalec
bywalec


Dołączył: 17 Lip 2014
Posty: 109
Skąd: Katowice

PostWysłany: Wto 29 Lip 2014, 8:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
w mojej sytuacji nie bardzo to się komponuje


Oj akurat Twoją sytuację w pełni rozumiem i rozumiem Twój wybór, uważam, że masz odpowiedni pomysł jak to rozwiązać. Niestety życie tak Ci się potoczyło, że nie masz innej opcji, bardzo mi przykro z tego powodu..

Może ja byłam tak wychowywana i wesela na których byłam miały takie, dla mnie, tradycje. Czy szopka.. Moim zdaniem każde wesele to jedna wielka szopka, czyż nie?
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Menu weselne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
Strona 6 z 7

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group