Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Podziękowanie dla Rodziców
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Menu weselne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
fotokoralowiec
początkujący
początkujący


Dołączył: 08 Sie 2011
Posty: 3
Skąd: radomsko

PostWysłany: Pon 8 Sie 2011, 12:46    Temat postu: Podziękowanie dla Rodziców Odpowiedz z cytatem

Witam co sądzicie o tym ze niektórzy nie czują potrzeby podziękowania
Rodzica na koniec przyjęcia Weselnego
_________________
fotografia i filmowanie wesel
Profesjonalne podejście do pracy
Zawsze robię tak aby klient był zadowolony
Kopiowanie vhs na dvd
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
aniak
kandydat
kandydat


Dołączył: 06 Kwi 2011
Posty: 94

PostWysłany: Pon 8 Sie 2011, 20:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No trudno oceniac kogoś, jak sie go nie zna. Dla mnie to dziwne, ale może ktoś ma ważny powód.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Sklep-Jubilerski
bywalec
bywalec


Dołączył: 14 Paź 2010
Posty: 155

PostWysłany: Wto 6 Wrz 2011, 11:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie wszędzie istnieje tradycja podziękowań dla rodziców. A jeżeli ktoś np wszystko zorganizował i przygotował sam,bez pomocy rodziców? ZA co ma wtedy dziękować?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
agattt
moderator
moderator


Dołączył: 17 Lut 2011
Posty: 13577

PostWysłany: Wto 6 Wrz 2011, 16:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sklep-Jubilerski napisał:
A jeżeli ktoś np wszystko zorganizował i przygotował sam,bez pomocy rodziców? ZA co ma wtedy dziękować?
Za wychowanie, opiekę, pomoc przez całe dotychczasowe życie.
Oczywiście nic na siłę, jeżeli ktoś nie ma ochoty, lub nie chce robić "przedstawienia" to nic nie musi.

Powiem z doświadczenia prawie swojego oczko że chociaż takie podziękowanie wydaje się czymś na pokaz, to dla rodziców jest to ważna chwila. Tak przynajmniej powiedziała moja mama, osoba na co dzień skromna i skryta. Moment wręczenia im kwiatów, zaśpiewania sto lat i piosenki w dedykacji był dla niej bardzo ważnym i wzruszającym momentem. Poczuła się doceniona uśmiech Także ja na swoim weselu na pewno też zrobię takie podziękowanie uśmiech
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ewelinka89
moderator
moderator


Dołączył: 09 Mar 2011
Posty: 9831

PostWysłany: Wto 6 Wrz 2011, 16:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

"Za wychowanie, opiekę, pomoc przez całe dotychczasowe życie. "

A czy to nie jest zbyt sztuczne? Ktoś opiekuje się, wspiera, pomaga przez ponad 20 lat, a tu dziękuje się za to przy kilkudziesięcioosobowej widowni? Akurat w ten dzień? Nie wiem, dla mnie wydaje się to zbyt osobistą kwestią, już nie mówiąc o tym, że wdzięcznym powinno się być cały czas i jednorazowe podziękowanie tego nie załatwi. Co innego podziękowanie za pomoc w weselu - ale z drugiej strony jak jedni rodzice pomagają, a drudzy się wypną to dziękować wszystkim, czy udawać, że jest się wdzięczny komuś kto nie pomoże (i nie mówię tu o worku z pieniędzmi, ale też psychicznym wsparciu, czy pomocy w załatwianiu pewnych spraw)?
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
agattt
moderator
moderator


Dołączył: 17 Lut 2011
Posty: 13577

PostWysłany: Wto 6 Wrz 2011, 16:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ewelinka89 napisał:
"Za wychowanie, opiekę, pomoc przez całe dotychczasowe życie. "

A czy to nie jest zbyt sztuczne? Ktoś opiekuje się, wspiera, pomaga przez ponad 20 lat, a tu dziękuje się za to przy kilkudziesięcioosobowej widowni? Akurat w ten dzień?

Podałam przykład mojej mamy, która odczuwa naszą miłość i wdzięczność na co dzień. Nie potrzebuje zapewnień o tym, czy to publicznie czy prywatnie, na osobnosci, ona po prostu to wie. No i mimoszystko takie wyróżnienie, docenienie rodziców na weselu mojego brata było dla niej bardzo przyjemne uśmiech

Każdy ma inne zdanie i zrobi po swojemu. Warto więc moze zapytać rodziców jak oni widzą tą kwestię.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Cinnamonnek
maniak
maniak


Dołączył: 04 Maj 2011
Posty: 1536

PostWysłany: Wto 6 Wrz 2011, 18:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ewelinka89 napisał:
" Co innego podziękowanie za pomoc w weselu - ale z drugiej strony jak jedni rodzice pomagają, a drudzy się wypną to dziękować wszystkim, czy udawać, że jest się wdzięczny komuś kto nie pomoże (i nie mówię tu o worku z pieniędzmi, ale też psychicznym wsparciu, czy pomocy w załatwianiu pewnych spraw)?


Właśnie my mamy taką sytuację. Moi rodzice bardzo pomagają, nie tylko finansowo, ale także i psychicznie. Wspierają nas, cieszą się np. z faktu, że przyszedł surdut mojego D i jest ładny, że mój welon jest pasujący i tak dalej... Mama D jednak całkiem się wypięła, nie interesuje ją totalnie nic...nie tylko finansowo, ale w ogóle... nie będzie się dokładała do naszego wesela, nawet jej nie interesuje co już załatwiliśmy...

Co robić żeby wyszło dobrze? Dziękować wszystkim?
Bardzo chciałabym wręczyć podziękowania moim rodzicom, szczególnie, że robią dla nas tak bardzo dużo i byłoby przykro ich pominąć.
A z drugiej strony jeśli podziękujemy im to wypada rodzicom D... ale za co? za nic?

Jakieś pomysły?
_________________
Ciekawość zabiła kota, satysfakcja przywiodła go z powrotem.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ewaluna
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 18 Cze 2011
Posty: 623
Skąd: Z filmu Burtona

PostWysłany: Wto 6 Wrz 2011, 18:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moze warto w przemówieniu mówić ogólnie w stylu:

w tym wyjątkowym dniu pragniemy podziękować wszystkim bliskim nam osobom za ciepło i wsparcie,miłość,troskę...bla bla bla. W szczególności,pragniemy jednak podziękować moim rodzicom za przekazane mi wartości...bla bla bla...
lol
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Marga
guru
guru


Dołączył: 23 Lut 2011
Posty: 11483

PostWysłany: Wto 6 Wrz 2011, 20:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja właśnie zamierzam załatwić podziękowania jakimś zgrabnym przemówieniem i kwiatami, bez prezentów i bez nieśmiertelnego "Cudownych rodziców mam". To wydaje mi sie bardziej na miejscu i z klasą, jestem też przekonana, że pomysł ten spodoba się rodzicom i przyszłym teściom.

A wracając do tematu uśmiech Jeśli nie czują, to co można o tym sądzić? To kwestia indywidualnego czucia, jedni czują, drudzy nie i nie mnie to osądzać, każdy ma inne doświadczenia, dorastał w innej rodzinie... i nikomu nie wolno negatywnie oceniać tych, co podziękowań nie składają.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
marta_ges
moderator
moderator


Dołączył: 02 Paź 2009
Posty: 7062
Skąd: Lublin

PostWysłany: Sro 14 Wrz 2011, 22:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://forum.slub-wesele.pl/viewtopic.php?t=4219
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Menu weselne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
Strona 1 z 7

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group