Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

białe czy żółte złoto?
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 27, 28, 29, 30, 31  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Obrączki
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
graz
bywalec
bywalec


Dołączył: 06 Lip 2015
Posty: 174

PostWysłany: Pią 29 Lis 2019, 11:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Obrączki przede wszystkim muszą się nam podobać, równie dobrze mogą być wielobarwne i najważniejsze w dobrej cenie uśmiech https://www.apart.pl/obraczki/wszystkie/promocja
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
unequalappraiser
początkujący
początkujący


Dołączył: 13 Sty 2020
Posty: 1

PostWysłany: Pon 13 Sty 2020, 13:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moim zdaniem nie ma to znaczenia dopóki obrączki ci się podobają. Chociaż ja osobiście uważam, że białe złoto jest nieco bardziej eleganckie.
_________________
jubiler kraków
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
bizuteriakumor
kandydat
kandydat


Dołączył: 22 Sty 2020
Posty: 11

PostWysłany: Sro 22 Sty 2020, 23:20    Temat postu: Obrączki i kolory złota Odpowiedz z cytatem

Kolor złota nie ma znaczenia w dzisiejszych czasach jest to tylko i wyłącznie sprawa gustu. Jednak warto zauważyć że białe ploto standardowe a w szczególności w Polsce jest z dodatkiem niklu a czasami z znacznym dodatkiem niklu....niestety. Złoto w naturze występuje tylko w kolorze żółtym dlatego by uzyskać kolor biały trzeba stworzyć taki stop by zneutralizować przeważający żółty, niestety jest to bardzo trudne dlatego co do zasady białe złoto jest rodowane by nadać mu charakteru i ciekawego kolorytu. Spotkałem się również z obrączkami z żółtego złota porodowanego i sprzedawane jako białe. Dobrym wyjściem jest białe złoto palladowe - o obniżonej zawartości niklu ( w szczególności w próbach wyższych niż 585 ) ale wiąże się to z większym wydatkiem ponieważ Pallad jest drogim metalem szlachetnym używanym głównie w motoryzacji które wywindowało jego ceny na dosyć wysoki pułap. Białe złoto z udziałem palladu ma również inny kolor jest bardziej szare ale mimo wszystko jest intrygujące bo inne i rzadko spotykane.
_________________
profesjonalista
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
agata3212
początkujący
początkujący


Dołączył: 07 Lut 2020
Posty: 2

PostWysłany: Pon 17 Lut 2020, 11:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja również słyszałam, że żółkną. Wybrałam obrączki z żółtego złota i nie żałuję.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
hynka
początkujący
początkujący


Dołączył: 19 Lut 2020
Posty: 5
Skąd: Polska

PostWysłany: Sro 19 Lut 2020, 10:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja osobiście preferuję białe złoto. Żółte kojarzy mi się ze sztucznymi zębami oczko
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
wiola438
początkujący
początkujący


Dołączył: 09 Gru 2014
Posty: 7

PostWysłany: Nie 19 Lip 2020, 21:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja osobiście wolę białe złoto. Tuz najdziesz śliczne wyroby z białego i z diamentem https://www.queendiamond.pl/. Ceny różne wiec pewnie na coś się zdecydujecie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Freya10
początkujący
początkujący


Dołączył: 22 Cze 2020
Posty: 7

PostWysłany: Czw 30 Lip 2020, 20:35    Temat postu: obrączki Odpowiedz z cytatem

Zależy kto co woli. U mnie tytan. Nienawidzę żółtego złota, a białe złoto i tak się robi lekko "żółte" jak tylko wytrze się warstwa rodu... Srebro według mnie odpada, bo jest całkiem miękkie i obrączki będą porysowane. Jak obrączki w kolorze srebrnym to tytan lub ewentualnie pallad, który też zostanie tak pięknie biały na długo. No, ale to już wysoki koszt.
_________________
Strefa rowerowa
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
berka
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 28 Lut 2016
Posty: 663

PostWysłany: Sro 12 Sie 2020, 9:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja postawiłabym na klasyczne kolczyki, które będą jednocześnie pamiątką i inwestycją. A jeśli faktycznie szukasz czegoś bardzo błyskotkowego co nie nada się potem na inne okazje to są wypożyczalnie internerowe biżuterii. Jeśli chodzi o sieciówki to moim zdaniem kiepski pomysł. Jakość tej biżuterii jest słaba i to niestety widać.
W moim odczuciu typowa ślubna biżuteria jest trochę tandetna... na swoim ślubie miałam na sobie delikatne, złote kolczyki wkręty kuleczki, do tego złoty łańcuszek z zawieszką. Kupiłam tylko złota zawieszkę, pasująca perfekcyjnie do pierścionka zaręczynowego. Tą złotą biżuterię mam i noszę do dziś, miło mi zawsze wspominać ten wyjątkowy dzień, kiedy ja zakładam.

Zerknij sobie do sklepu Ergold:
https://ergold.pl/

W sklepie znajdziesz elegancką bizuterię, która bedzie odpowiednia na ślub uśmiech
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
heidi
kandydat
kandydat


Dołączył: 26 Sie 2020
Posty: 11

PostWysłany: Sro 26 Sie 2020, 23:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja teżnigdy nie lubiłam żółtego złota ale się z czasem przekonałam jednak i nie żałuję bo mamy takie tradycyjnie obrączki
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
walentynka
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 11 Lut 2016
Posty: 737

PostWysłany: Pią 6 Lis 2020, 12:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moim zdaniem może być to także srebro. Ważne jest to, aby taki pierścionek był szczerze dany. Najróżniejsze pierścionki zaręczynowe znajdziecie w ofercie sklepu ERGOLD: https://ergold.pl/74-pierscionki-zareczynowe .
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Obrączki Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 27, 28, 29, 30, 31  Następny
Strona 28 z 31

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group