Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

białe czy żółte złoto?
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4 ... 29, 30, 31  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Obrączki
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Pralinka
guru
guru


Dołączył: 29 Mar 2011
Posty: 4442
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pon 8 Sie 2011, 14:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Po rozmowie z rodzicami chyba zmieniliśmy decyzję co do obrączek. Będą proste bez wzorów i grawerki na zewnątrz. Przemyśleliśmy to, ze jednak grawerowane będą się ścierać, a prosta porządna obrączka jednak jest pewniejsza. Zastanawiamy się jeszcze czy żółte czy białe złoto. Pierścionek zaręczynowy mam z białego, resztę biżuterii srebrną, za żółtym złotem nie przepadam. Wybór niby prosty, ale... Rodzice powiedzieli, że dadzą nam złoto na obrączki. Nie jest to jakas stara biżuteria tylko takie złote " blaszki" które są bardzo miękkie. Nie chcieliby tylko żebyśmy z tego złota robili białe. Jubiler powiedział, że na obrączki potrzeba 10 gram złota, czy tych "blaszek" też potrzebujemy 10 gram, więcej czy mniej? Przede wszystkim czy z tego da sie zrobić obrączki? Może doradzi nam jakiś niezależny fachowiec?
_________________
Ślub cywilny, to aż cywilny, a nie tylko cywilny.



Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Smużka
maniak
maniak


Dołączył: 25 Lut 2010
Posty: 1386

PostWysłany: Pon 8 Sie 2011, 21:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zwykle jest tak, że kupujesz obrączki, a własne złoto oddajesz. Tzn. obrączki są z innego, a Ty swoje dajesz do użytku jubilera (taki handelek wymienny).
Ale są też podobno miejsca, w których mogą Ci przetopić Twoje złoto.
Nie wiem, czy to prawda. Na ręce nikomu nie patrzyłam. Trzeba ufać na słowo. oczko

P.S.
Trochę nie bardzo rozumiem.
Nie będziecie mieć białych obrączek, które chcecie tylko dlatego, że taka jest wola rodziców? To troszeczkę nie teges... (ze strony rodziców. Mieli już okazje wybierać obrączki, teraz niech pozwolą decydować innym).
_________________
Ślub cywilny

Ślub kościelny
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Sheryl
maniak
maniak


Dołączył: 30 Gru 2010
Posty: 1221

PostWysłany: Pon 8 Sie 2011, 22:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

...........

Ostatnio zmieniony przez Sheryl dnia Pon 16 Sty 2012, 23:33, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
alex89
gaduła
gaduła


Dołączył: 25 Cze 2011
Posty: 357
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Wto 9 Sie 2011, 5:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja tez mam pierścionek z białego złota i narazie (pół roku) nic się z nim nie dzieje. Nie przepadam za klasycznym złotem , dlatego wolelibyśmy obrączki z białego.

A jak jest z matowym białym złotem? W sklepie ekspedientka nam odradzała, ponieważ podobno szybko się ścierają i trzeba je często odnawiać?
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Pralinka
guru
guru


Dołączył: 29 Mar 2011
Posty: 4442
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Wto 9 Sie 2011, 11:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

alex89 napisał:
Ja tez mam pierścionek z białego złota i narazie (pół roku) nic się z nim nie dzieje. Nie przepadam za klasycznym złotem , dlatego wolelibyśmy obrączki z białego.

A jak jest z matowym białym złotem? W sklepie ekspedientka nam odradzała, ponieważ podobno szybko się ścierają i trzeba je często odnawiać?



Podobno matowe złoto po pewnym czasie robi się miejscami świecące. Nam też jubiler odradził. Powiedział, ze najlepsze są najprostsze, bo nie ma problemu zmniejszyc czy zwiększyc i nie trzeba ich odnawiać tak często jak zdobionych.


Smużko, rodzice nam nie narzucają. Tylko nie chcieliby żeby z czystego złota robić białe, a my chcielibyśmy uszanować ich prośbę. Nie wiemy czy weźmiemy to złoto, bo przecież jest to jakas inwestycja i po co 24k psuć domieszką metali żeby zrobić obrączki. Złoto straci na wartości.
_________________
Ślub cywilny, to aż cywilny, a nie tylko cywilny.



Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Smużka
maniak
maniak


Dołączył: 25 Lut 2010
Posty: 1386

PostWysłany: Wto 9 Sie 2011, 14:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie sądzę, żebyście zepsuli to konkretne złoto.
Raczej je stracicie, a dostaniecie już "zepsute". Wink
Tzn. jak my sie dowiadywaliśmy to był taki standard w większości jubilerów.
Też mieliśmy własne złoto, ale w końcu nie daliśmy go do przetopienia, tylko nadal trzymamy (sprzedamy jak będziemy potrzebować lub przekażemy komuś tak, jak sami dostaliśmy), a obrączki kupiliśmy.
_________________
Ślub cywilny

Ślub kościelny
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Pralinka
guru
guru


Dołączył: 29 Mar 2011
Posty: 4442
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Wto 9 Sie 2011, 14:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Też chyba kupimy tak jak Wy uśmiech . O tym, że jubilerzy biorą złoto w rozliczeniu, a nie wykonują z niego, dowiedziałam się z forum. Pytaliśmy "naszego" znajomego jubilera i to potwierdził, ale ponieważ jest dobrym kumplem mojego przyszłego teścia, to robi zawsze z tego konkretnego złota. Pomimo tego chyba jednak zamówimy u niego obrączki bez dawania złota.
_________________
Ślub cywilny, to aż cywilny, a nie tylko cywilny.



Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
vestido
kandydat
kandydat


Dołączył: 19 Sie 2011
Posty: 74
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pią 19 Sie 2011, 23:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Obstawiam obrączki z żółtego złota, bo sama taką biżuterię noszę.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Anioleczek
bywalec
bywalec


Dołączył: 05 Lip 2011
Posty: 208
Skąd: Polska.

PostWysłany: Pon 22 Sie 2011, 4:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Preferuję białe złoto, bo sama nie znoszę żółtego... Jednak obrączka chyba tradycyjna by mi nie przeszkadzała, a wręcz przeciwnie.. Boję się jednak, że nie będę umiała się przyzwyczaić do mieszaniny srebrnej biżuterii ze złotą obrączką, bo razi mnie to w oczy strasznie, no ale... Pożyjemy zobaczymy...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
agatka77
początkujący
początkujący


Dołączył: 27 Lip 2011
Posty: 6

PostWysłany: Pią 26 Sie 2011, 12:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ja koniec końców pomimo porad, że się zetrze, że niepraktyczne, itp, zdecyduję się na białą obrączkę z kamykami, trudno, podejmę to ryzyko i to w dodatku z pewnej niepopularnej fimy na A język
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Obrączki Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4 ... 29, 30, 31  Następny
Strona 3 z 31

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group