Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Ślub udzielony przez mnicha (członka jakiegoś zakonu)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Ślub konkordatowy czy cywilny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
felislynx.silae
kandydat
kandydat


Dołączył: 19 Lip 2011
Posty: 11

PostWysłany: Pon 25 Lip 2011, 12:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

karolipio, powiedz jak to było mniej więcej załatwiane z zakonnikiem? Mogłabyś to jakoś dokładniej opisać? (możesz jako prywatna wiadomość wysłać, jeśli chcesz)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
limone
guru
guru


Dołączył: 14 Kwi 2011
Posty: 3347

PostWysłany: Pon 25 Lip 2011, 13:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

...
_________________


Ostatnio zmieniony przez limone dnia Pon 19 Lis 2012, 8:01, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
felislynx.silae
kandydat
kandydat


Dołączył: 19 Lip 2011
Posty: 11

PostWysłany: Pon 25 Lip 2011, 16:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziękuję Ci bardzo za odpowiedź uśmiech
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Juliette
guru
guru


Dołączył: 05 Gru 2008
Posty: 2929

PostWysłany: Pon 25 Lip 2011, 21:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ewaluna napisał:
Czy zakonnik może udzielić ślubu?

wiara.pl napisał:
Zasadniczo nie. Chyba że w nadzwyczajnych okolicznościach (brak możliwości dostępu do kapłana) zostanie mu takie zadanie zlecone. W Polsce taka potrzeba nie występuje...

Wynika to pośrednio z kanonu 1112 KPK:

§ 1. Gdzie nie ma kapłanów i diakonów, biskup diecezjalny, uzyskawszy - po wcześniejszej pozytywnej opinii Konferencji Episkopatu - zezwolenie Stolicy Apostolskiej, może delegować świeckich do asystowania przy zawieraniu małżeństw.

§ 2. Należy wybrać odpowiedniego świeckiego, który potrafi przygotować nupturientów i właściwie odprawić liturgię zawierania małżeństwa.

Ale zakonnik to nie jest osoba świecka, więc chyba Twój cytat nie dotyczy sprawy, o którą autor pyta.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Zuza_M
kandydat
kandydat


Dołączył: 24 Maj 2011
Posty: 19

PostWysłany: Sro 27 Lip 2011, 11:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zakonnik nie jest osobą świecką. I nie księdzem - nie może odprawiać Mszy Świętej, czyli jest problem, jeśli ślub ma być udzielony podczas Mszy (a na katolicki ślub poza Mszą trzeba zezwoleń, specjalnych okoliczności...). Inna sprawa, że część zakonników ma święcenia kapłańskie. Wtedy do takiego pana mówi się "ojciec", a nie "brat". Zakonnik ze ślubami kapłańskimi może odprawiać Msze.
felislynx.silae, przykro mi, że masz tak złe doświadczenia z księżmi.
Może poszukacie jakiegoś Pallotyna? Pallotyni to księża-zakonnicy. Mi wydają się być osobami bardzo otwartymi na różnych ludzi z różnymi poglądami i doświadczeniami. Nie traktują człowieka z góry. Oczywiście zależy od konkretnego Pallotyna.
_________________

PracowniaArtystyczna.blox.pl - moja twórczość, w tym biżuteria. I po prawej sposób na otrzymanie darowizny.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
gregore
kandydat
kandydat


Dołączył: 06 Gru 2010
Posty: 38
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sro 27 Lip 2011, 20:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hm, też się nie spotkałem żeby jakiś zakonnik mógł udzielić ślubu - w każdym razie na pewno nie katolickiego ślubu. Gdyby tak było można to mojego mógłby mi udzielić jakiś mnich z klasztoru Shaolin Very Happy ale stety/niestety u nas monopol na śluby mają tylko księża uśmiech
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
felislynx.silae
kandydat
kandydat


Dołączył: 19 Lip 2011
Posty: 11

PostWysłany: Nie 14 Sie 2011, 18:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zuza_M, a mogłabyś coś powiedzieć więcej na ten temat? Bo na hierarchii kościelnej się nie znam aż tak a "Pallotyn" wydawałby się jakimś wyjściem. Gdzie szukać takiej osoby ?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
wesolaONA
kandydat
kandydat


Dołączył: 29 Sie 2011
Posty: 90
Skąd: Mysłowice

PostWysłany: Wto 30 Sie 2011, 13:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja mam dobrego znajomego Franciszkanina. Strasznie go lubie bo to taki kolega. Chcialabym by nam slubu udzielal ale nie wiem czy to realne bo on jest na misjach w Rosji:( ale jak poprosze moze cos zdzialam:)
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
felislynx.silae
kandydat
kandydat


Dołączył: 19 Lip 2011
Posty: 11

PostWysłany: Czw 1 Wrz 2011, 20:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cóż z mojej strony temat zakończony - znalazłem to czego potrzebowałem.
Dla moderatora : EOT
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
bajeczka79
gaduła
gaduła


Dołączył: 16 Kwi 2013
Posty: 385
Skąd: Śląsk/Podkarpacie

PostWysłany: Wto 16 Kwi 2013, 13:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A propo zakonników udzielających ślubów.Ostatnio byłam na takowym i jestem zachwycona0ślubu udzielał Ojciec z zakonu Karmelitów uśmiechI bardzo bym chciała by właśnie On pobłogosławił nasz związek w kościele uśmiech
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Ślub konkordatowy czy cywilny Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
Strona 3 z 5

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group